Reklama

Reklama

Pravdivý příběh o odvaze a lidské důstojnosti připomíná osud skupinky mladých Němců, kteří si říkali Edelweissští piráti podle alpské protěže, kterou měli ve znaku. Na sklonku třetí říše v rozbombardovaném Kolíně bojovali proti nacistické zvůli a připravovali útok na sídlo gestapa. Byli však zrazeni, zatčeni, mučeni a většina z nich těsně před koncem války skončila na popravišti. Film vypráví o lidech, kteří se vymkli tlaku doby a prostě něco udělali. Ti nejstatečnější z nich byli skoro děti, říká režisér a producent filmu. Se svou ženou, scenáristkou Kiki von Glasow, sedm let pracoval na scénáři - sbírali autentické materiály, setkali se s příslušníky skupiny, kteří přežili, i s rodinami obětí, prověřili zápisy z výslechů gestapa. Režisér měl pro natočení tohoto filmu i své osobní důvody, protože jeho otec byl jako Žid odvlečen do koncentračního tábora. Film se natáčel převážně v Sankt Peterburgu. (MFF Karlovy Vary) (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (21)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Jedna z mála známých kapitol německého protinacistického odboje, kdy se do opozice proti Hitlerově režimu postavila generace teenagerů, stojící na hraně dospělosti. Věrohodně výkony mladých herců a vynikající ruční kamera dělají z EP autentickou záležiost, která v mých očích o dost převyšuje zmiňovanou Napolu. Znovu Němcům tleskám a znovu jim závidím. 90% ()

BigMarthy 

všechny recenze uživatele

Aneb jak zahodit jedinečný námět během 111 minut. Velmi mě mrzí hodnocení, které jsem udělil, ale nemohu jinak. Po shlédnutí snímku jsem pojal přesvědčení, že se film musel potýkat s mimořádně nízkým rozpočtem. V tom případě mohli dát raději dohromady dokument s pamětníky a účastníky doby. A to jsem se na film třásl více, než Křižík po vynálezu obloukové lampy. Za nejhorší faktory bych označil špatnou práci s kamerou, absenci statického obrazu, spádu dějové linie a nevýrazné herecké výkony, které jsou při konfrontaci s ostatním jen marginální položkou. ()

Reklama

Jhershaw 

všechny recenze uživatele

Mám dojem, že na festivalech jsou dva druhy německých filmů: filmy o imigrantech a filmy válečné; Edelweiss je přírůstkem do druhé skupiny. A rovnou řeknu, že ve srovnání s loňskou Napolou IMHO horší. I zde je motiv dětí zapojených do hrůz války, ale na druhé straně - na straně "pirátů", jakéhosi mladého odboje. Nápad to je sice zajímavý, ale bohužel v jeho provedení je snad úplně všechno pouze mírně nad průměrem. ()

Radiq 

všechny recenze uživatele

Kdo to byli Edelweisští piráti? Z celýho filmu mám takovej pocit, že toho moc nedokázali. Že spíš řešili vztahy mezi sebou, než aby provedli nějakou akci. Film asi byl natočenej jenom kvůli tomu, aby se o nich vůbec vědělo a že byli popraveni. Škoda, že si někdo nedal záležet na lepším příběhu. Ale možná se jen chtěli držet historických faktů a ve skutečnosti to fakt bylo takhle o ničem. Každopádně co mi vadilo mnohem víc, byla kamera. Z ruky točený (připomnělo mi to, jak jsem byl včera na fesťáku, byl jsem celkem najebanej a všechno jsem točil na foťák - všechno bylo úplně stejně roztřesený, zoom in, zoom out a hrozně zmatný). Řekl bych, že kamera ten film poslala do kytek. Nevím, jakej byl na film rozpočet, ale podle toho, jak to vypadalo, tak hodně malej. Řek bych že je to zas jedna velká německá sračka, točená v televizním stylu, která hrozně NUDÍ. ()

Cappuccino 

všechny recenze uživatele

Tému snímky si vážim, ale jej spracovanie väčšinu času pôsobí naozaj amatérsky, pričom snaha o získanie autentickosti prostredníctvom rozmazaných kamerových záberov mala u mňa presne opačný efekt. Príbeh Edelweißpiraten sa navyše, bohužiaľ, sústredí zväčša na vnútorné rozbroje, než na ich konkrétne činy proti nacistickému režimu. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama