Epizody(26)

Skupinka 5 mladých gangsterů, která se ráda zapojí do kdejaké šarvátky, končí bohužel tragickým koncem. Z celé jejich skupiny přežijí pouze tichý Brandon Heat a Harry MacDowell, kteří mají ojedinělou příležitost přidat se k organizaci Millenion (existuje zde velmi důležité pravidlo: zrada se trestá smrtí). Oba začínají na nejnižších pozicích a my pozorujeme rozdílné cesty obou hrdinů, jak stoupají v hierarchickém systému organizace. Poté, co se rozloučíme s Big Daddym (šéf Millenionu), Harry nastoupí na jeho místo. Celý způsob fungování Milleniou se změní a nastává řešení sporu mezi Harrym a Brandonem (poté již s Beyond the Gravem). (soldiersn)

Naslund

Po prvním síle jsem si říkal, že to bude zlé... němý nesmrtelný pistolník bojuje proti podivným zombie monstrům a to sleduje malá na první pohled ne moc sympatická dívka. Ale jak už bývá zvykem u mnoha anime, první díl je jen předehrou k velkému příběhu. Kupodivu bez zombíků a bez postapokaliptického prostředí. Připrovnal bych to k mafiánským Scorseseho filmům nebo ke Zjizvené tváři. Velmi profesionálně odvedený kus práce a navíc od zmíněných tohle na mě i zapůsobilo, že jsem nebyl jen v roli toho, co se bez zájmu dívá z povzdálí. Postavy jsou až na jednoho úchyla bezvadné. Nejradši jsem měl asi Beara Daddyho a Marii. Škoda jen toho přerodu stylové gangsterky v shounen. Kdyby Brandon častěji otevřel ústa, nemuselo by se tolik bojovat. ()

Ender66

SPOILERS. Bravi, bravissimi!!! Zasa raz výborné anime, tentokrát z prostredia fungovania mafie. Seriál si ma získal najmä vďaka výborne prepracovanými postavami a vzťahmi medzi nimi (najmä vzťah Brandon - Harry a Brandom - Maria). Celkovo mi postava Brandona veľmi prirástla k srdcu (hoci ide o stokrát použitého málovravného drsňáka), kedže vlatne všetko jeho konanie v seriáli bolo maximálne altruistické a pre lásku k druhým a pre ich bezpečie obetoval naozaj všetko (vzdanie sa Marie v prospech Big Daddyho, neposlanie Harryho na božiu spravodlivosť a zároveň jeho vlastná smrť...) Ako milovníkovi sci-fi mi dejová línia s Necro-rise nevadila aj keď sa podľa mňa mohol kľudne niesť celý seriál v "reálnom" duchu. Takisto oceňujem, že sa tvorcovia so záverčnými súbojmi nepárali, nenaťahovali ich, ale ich práve naopak pojavili veľmi akčne a iba s nutným minimom vykecávania. Záver seriálu a záverečný stret medzi hlavnými hrdinami ma svojou dojímavosťou dojal k slziam, ale aj nebyť ho, tak nemôžem dať Beyond the Gravovi za jeho umenie streľby z dvoch zbraní (Kirika sa má ešte čo učiť:-)) inak ako 10/10. P.S: Neviem presne prečo čím to je že, že v 90% anime musím počúvať anglické mená a výrazy vyslovované s tou (nemôžem si pomôcť) nechutnou anglickou výslovnosťou, ktorá mi neskutočným spôsobom píli uši. Brrr. ()

eye candy

Pribeh dvou kamaradu (brandon a harry), kteri spolu vystoupaji az na samotny vrchol mafianske organizace Millenion, je tak trochu zanrove schizofrenni. Presto se tvurcum povedlo celych 26dilu perfektne udrzet pribeh pohromade. Druha cast-pomsty je uz spis z kategorie sci-fi a supernatural, od chvile kdy se brandon heat stane beyond the gravem se totiz zacnou dit kulky velke raze a sem tam nejaka ta mutace a potok krve. Gungrave nejpsis nepatri mezi serialy jehoz sledovani by v pameti vasi pritelkyne utkvelo jakozto romanticky zazitek, ale nejedna se ani o typicky shounen. Jde predevsim o hodne silny pribeh o pratelstvi, lasce a zeleznem zakonu mafie. Snad zadna postava zde neni tupe jednobarevna a postupem casu charaktery meni polaritu. Ja vsak grejva vnimam predevsim jako sklicujici a melancholickou odyseou brandona heata(v originale tomokazu seki vynikajici seiyuu btw:)), ktery zde dostava od tvurcu docela nesportovne zabrat. Ale i tak..pri trose snahy se na konci cesty brandona a harryho da v jejich dlouhe pouti za stestim najit i nekolik malych zrnek slunce a bileho pradla leticiho modrou oblohou =) ()

Hees

Stará škola kvalitného napínavého anime, kde postavy majú charizmu a príbeh sa buduje postupne a postupne vysvetľuje a toto je ten hlavný dôvod prečo treba venovať Gungrave pozornosť. Postavy majú neuveriteľnú hĺbku a sú naozaj kvalitne napísané a je radosť pozerať vždy ďalší diel. Prestrelky a minulosť och tá minulosť týchto postáv, čim dlhšie budete pozerať tým viac sa ponoríte do daného príbehu. Príbeh sa odohráva v mafiánskom prostredí, ale tak isto v prostredí, kde je priateľstvo veľmi dôležité. ()

DaeGurth

Příběh je skvělý, jen mě trošku vyrošvalo, jak nesouhlasí reakční doby a samotné reakce postav. Zkušení zabijáci překvapeně zírající na nepřátele, presto, že už vědí, že něco není v pořádku. Běh k nepříteli, aby byl kopnut místo prostého stisknutí spušti. Schopnost zareagovat na střelu, ale ne na padající předmět. Přesto se vám ten příběh dostane pod kůži a utáhne celou anime sám. ()

• Námět byl zpracován také jako PC hra. (Geriel)