Perlička na dně. Občas neuškodí se prohrabat archivem a objevit poklad. Oprášit z něho prach a přinést na světlo boží.Takovou perličkou, pokladem, je právě tento film. Amadeus Macků? Co rodičům provedl, že mu dali tak skvostné jméno. Byl to takový ňouma, ale nápad a sen měl opravdu ušlechtilý. Je moc hezké snít o velkých věcech. Hlas pana vypráče jsem si užívala, protože Eduard Cupák měl hlas jako zvon. Už tu byl lítací dědeček, tak proč né pošťak. Nemusí přece celé dny běhat jenom s dopisama a balíkama.(28.7.2016)

Další poklad z archivu, škoda že to komerční tv nevysílají místo do kola reprízovaných x komedií. Pošták co má touhu létat, ale jaksi mu to nejde. Místní co mu v tom snaží zabránit. Na první pohled je jasný kdo je v právu,ale jak se ukazuje , ti co se mu snaží překazit lítání mají pravdu, že je pošták blázen. Oni mu sice zničí rozjezdovou dráhu, ale pak mu tam sami dají u dopadu valník se senem a trávou, aby se nezabil, což se ukáže jako dobrá volba. Já bych ho sám poslal někam do blázince. Jinak příjemná komedie.(9.3.2014)

Hlavního hrdinu nazývala celá vesnice bláznem, jen proto že snil o tom, že jednoho dne za pomocí svých vynálezů bude lítat. Pak přišla do vesnice půvabná doktorka v podání krásné Zuzany Cigánové a náš snílek se jako bonus ke svému bláznovství do doktorky zamiloval až po uši, upřimně, čistě a až dětsky naivně. Že nekomentuju své hodnocení, ale jen popisuju děj filmu? Naopak, snažím se co nejpřesněji popsat to, co na mě zapůsobilo hrozně mile, co mě okouzlilo a co mě pohladilo na duši.(15.2.2010)

• pytlik...

No vono asi od Žluťáka nebylo moc chytrý učit se techniku letu od slepice. Kdyby choval orly nebo alespoň holuby, mohl dopadnout podstatně lépe. Hajný se projevil jako pěkně zákeřný týpek, podporoval pošťáka v jeho bláznivém úsilí, ačkoli mu muselo být jasné, že to smrdí krchovem. Naopak Zedníček & spol, naoko nepřátelští, se ukázali jako charakteři, dělali aspoň něco pro jeho záchranu. Film poněkud kazí vypravěčův komentář, je naprosto nadbytečný. A Cupáku, "držka" a dokonce dvakrát, to se fakt neříká!(9.11.2013)

Nikdy jsem o tomto českém filmu u nás neslyšela. Až dnes jsem se na něj náhodně podívala. Dával ho v TV kanál Čs Film. Byla jsem mile překvapena, protože mě film okamžitě zaujal svou prostotou, nenáročnými a přesto správně vesnickými dialogy. Též jsem prvně viděla herce Josefa Žluťáka HRUBÉHO a musím říci, že pošťák-vynálezce létajících strojů v jeho podání neměl chybu. Nic nepřehrával, měla jsem dojem, že to je herec neherec, který má takový dar Boží ke komedianství. Též Zuzana CIGÁNOVÁ v roli vesnické lékařky byla milá a přirozená. Pan režisér KOVÁŘ odvedl dobré dílo. Ostatní čeští herci byli naši špičkoví herci : Josef Abrhám, Josef Větrovec, Václav Sloup, Lubomír Kostelka, Pavel Zedníček, a další. Něčím mi připomínal seriál Chalupáře. Nebyla to kopie, ale ta atmosféra vesnice zde byla všudypřítomna.(5.9.2008)