Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

Wormboy

Jim Jarmush a Bill Murray, to proste nemohlo dopadnut zle. A veru ani nedopadlo. Don Johnston je playboy stroskotanec,ktory sadne starnucemu a cim dalej tym lepsie hrajucemu Billovi Murrayovi presne na telo. Film ma slusny spad, zaujimavy den, vybornych hercov, avsak stale pre mna ostava daleko za Jarmushovym fenomenalnym Dead Manom. ()

lakikaki

V nie práve najlepšej nálade som sa rozhodol pozrieť si nejaký film, nechcel som však nič zábavné, skôr niečo čo by moju skleslosť podporilo alebo aspoň udržalo. Výber padol na Zlomené kvety, ktoré som mal k pozretiu pripravené už veľmi dlhú dobu, ale na melancholicky úsmevne vyzerajúci film som nemal nikdy chuť. Až doteraz. Tak som si teda Jarmuschovo dielo pustil a po hodine a štyridsiatich minútach som prikovaný k stoličke sedel a nedokázal zo seba vydať ani hlások. Zlomené kvety ma rozlámali a nedokážem prísť na nič, čo by som im mohol vytknúť. Vedel by som jedine bohapusto chváliť, ale aby som to neprehnal: réžia excelentná, kamera vynikajúca, hudba perfektná, herci super, koniec dokonalý a Bill Murray boh. [99%] ()

zette

Dobre natoceny film, ktery me bavil a zajimalo me, jak dopadne. Slusny scenar a vyborne herecke obsazeni s Bill Murrayem v cele. ()

Martrix

Jarmusch vám zadarmo nic nedá. Je to jeho film, vy jste se rozhodli ho sledovat. Je na vás, aby jste se taky trochu posnažili a napojili se. Je vám dvacet a netušíte jak se vcítit do popadesátníka, který působí pekelně letargicky a nemáte páru, co by se mu tak mohlo honit hlavou? To vám neporadím, ale trochu si říkám, že nikde přece není psané, že každý film je pro každého. Jsem si dost jistý, že před třiceti lety bych i já, na takový film nevěřícně zíral a pak lupl dvě hvězdy. Jenže dnes už mám odžito, takže tam vidím i kus sebe a taky mé zlomené květiny. Navíc toto je přesně ten typ filmu, nad kterým se dají vést různé diskuze. Ale přestože to má být komedie...žádná témata k popukání mě nenapadají. Aby taky ano, když je to ze života...nepříliš kvalitního a veselého. Minikriminálka, kde viník je sice jasný, ale oběť je k nenalezení. ()

dr.fish

Ke Zlomeným květinám jsem musel hledat cestu. Napodruhé už byly zábavnější a i zajímavější. Přesto se nedokážu ubránit dojmu, že Bill Murray si prostě nevšiml, že už nehraje v Ztraceno v překladu, ale že už se jede jiný film. Tváří se stejně a opakovaný vtip už není vtipem. Nevyrovnaný film, pár skvělých scén v záplavě prázdnoty...70% ()

Flyer

Krásné pohlazení po duši, jen co je pravda. Jarmush natočil nádhernou, lehce melancholickou a příjemně vtipnou podívanou, která, ač je ve velice poklidném tempu, chytne a nepustí. Velký díl na celkové kvalitě snímku má samozřejmě famózní Bill Murray, kterému role náramně sedla. Otevřený závěr filmu nechávající prostor pro divákovu fantazii je jen třešničkou na tomto velice chutném dortu. ()

kopfa

Výborný Jarmusch, který kolem lakonického Murrayho maluje melancholickou krajinu potlačovaných vzpomínek, které jsou najednou v hlavě jako o překot..........až způsobí malou existenciální krizi. V rámci režiséra a herce typické, nicméně skvělé. ()

danliofer

U tohoto filmu mě nejvíce dostal ten otevřený konec... Vzhledem k začátku filmu o to větší kontrast... to, co bylo mezi tím, slouží jen k tomu, aby ten kontrast více vynikl... ()

charge

Povedená posloupná chronologie jednoho životem znuděného muže, která pomalu klesá z kopce, o pozdním poznávání minulosti. Dobrodružná road-movie i když pomalá, ale něčím přece vyjimečná. ()

wendelin9

Bill Murray prostě září v každé roli.. Mě osobně nadchl už jeden z prvních záběrů, kde Bill (Don) sedí na gauči a kouka do zdi.. A co teprve, když se rozjede děj a Don spustí vodopád sarkastických poznámek a gagů, které navíc podtrhuje jedinečný výraz v obličeji... Bill prostě neumí hrát špatně, ne a ne a ne.. ()

andrii

Detektivkářská road movie po stopách „té pravé...“ Bonvivánský svůdník, hledač polibků na rtech zlomených a krotitel ženských srdcí Bill Murray vyměňuje svou oblíbenou teplákovou image za model "tajného agenta." Vyzbrojen květinovým pugétem a vlastním nenuceným poker face šarmem, se vydává na audienci ke svým osudovým ženám. Úsporná kresba nevyřčeného, atmosféra neuspěchanosti, střípky prchavosti maličkostí všedních dní, zářez minimalistické geniality, výrazovost tiché výmluvnosti a třpyt hereckého velikánství roztomile /ne/obyčejně /ne/smělé cesty Dona "Juana" Johnstona Billa Murrayho. ()

fantoci

Tento film určitě stojí za shlédnutí. Sledujeme příběh muže, který po obdžení anonymního dopisu informující o existenci svého syna, navštěvuje své bývalé milenky na kousek času jim vstupuje do života. Setkáváme se z různými osudy a postavami, které Jarmusch skvěle vykresluje. Toto komediální drama se mi líbilo. Musím též kladně ohodnotit práci kamery a i volbu záběrů v delších sekvencích. Kdy můžete sledovat i reálný život v americe. Oceňoval jsem smysly pro detail, jako roznášení pošty pošťákem, špatně zaparkovaná auta, zahradní binec v okolích domků, pořádek či nepořádek v domácnostech, apod. ()

Decker

Vim ze to byl zrejme Jarmuschuv zamer, ale tenhle film si v mych ocich zaslouzil nejake rozuzleni... ale na druhou stranu kdo vi, treba by to filmu prilis neprospelo. At tak ci onak jedna se o poklidnou, nostalgicky ladenou romantickou komedii, ktera se vraci ve svem vypraveni s hlavnim hrdinou na zaklade jednoho anonymniho dopisu do minulosti, aby nakonec vsak zjistil, jak sam Don Johnston (B. Murray) rekne, ze jedine co stejne je, je pritomnost. ()

farmnf

Bill Murray jako šukatér po 20 letech. No je to nevěrohodné jako v Ztraceno v překladu. Pokud starý bohatý muž takto mlčí, předpokládám, že takto mlčel před 20 yeary, pak je mi záhadou jak sbalil Sharon Stone? Nějak vám to dře mistře Jarmuschi! ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes