Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

cab

Solovka (perfektni mimika a minimalismus Bill Murray), ktery je pro tentokrat starym mladencem, ktery obdrzi tajemny ruzovy odpis od jedne ze svych byvalek, jehoz obsah mu sdeli, ze je otcem dospivajiciho chlapce. S nemalou pomoci sveho souseda a kamarada se vyda na cestu vypatrat, ktera z jeho starych milenek je matkou zmineneho chlapce. Moznosti je dost a cesta dlouha. Tragikomedie v pomalem tempu a s otevrenym koncem, kterou oceni starsi rocniky. 50% ()

Revolver

Stylem může připomínat Ztraceno v překladu, ovšem mě se Zlomené květiny líbily ještě o něco víc. Celý film stojí a nepadá na famózním Billu Murrayovi a jeho výkon je skutečně úchvatný. Jim Jarmusch stvořil opravdu geniální road komedii. ()

Rssa

Slabší 2*. Čekal jsem tedy o mnoho víc, ale tak ospalý a celkem i nudný, jen místy vtipný film, jsem dlouho neviděl. ()

Scytale

Bohužel je tento film "jen" o posledních 3 minutách, v kterých padne to konečné "samurajské moudro". Skvělá minimalistická elektronická hudba příjemně provází jinak priserne zdlouhavym putováním hlavniho hrdiny za svymi byvalkami. ()

thorewi

Pěkný odpočinkový film, přijatelná délka, tudíž nezačne nudit, dobré herecké výkony i režie, zajímavý scénář. Toto jsou ve zkratce Zlomené květiny. Nic, co by vás dostalo, ale také nic, co by vás zklamalo. A velmi zajímavá pointa celé filmu a originální závěr. ()

Hanys_

Jak to říci, abych neurazil.. Při prvním setkání s Jarmuschem jsme si prostě nesedli. Broken Flowers mi přišly strašně zdlouhavé, neoriginální a nemít tak napráskané obsazení (v čele s tradičně skvělým Murraym), tak film určitě nedokoukám (ale ehm Alexis Dziena a její půlminutovka stojí za to). 4.5/10 ()

F.W.Colqhoun

V poslední době mám na povedený filmy o pozdní dospělosti štěstí – nejdřív „Tady někde to musí být“ a teď tohle. Anebo mi to tak jen připadá a začínám být vůči tématu trochu citlivější... Zlomené květiny jsou fantastické po všech stránkách. Výsledek spolupráce minimalistů Jarmusche a Murrayho je podmanivý, ve scénáři není ani slovo navíc – a dokonale zapadne i to, co je bezpochyby Murrayho improvizace, eklektický soundtrack, jemuž dominují etiopské harmonie je originální i podmanivý, message je jasná a bohužel ASI hluboce pravdivá. Dopad přes lehkost podání drtivý. Pro donchuány povinnost. ()

EKLEKTIK

"Ne, ne, to jsou jen bylinky." Když je otec nejasný, tak syn potom taky. Letos uplynulo právě deset let od doby, kdy jsem tento film s tématem nejoblíbenější barvy žen viděl poprvé a musím zde napsat, že si mě tentokrát ta jeho lolita jménem Lolita získala mnohem víc, než před těmi deseti lety. ()

Bafo

Nejnovejsi film Jima Jarmusche o starem mladenci (skvely Bill Murray) ktery hleda sveho 19let stareho syna aby syn nenasel driv jeho... Jo zapletka je trosku zvlastni a neni to to jedine na tomto filmu... Me se predevsim libila gradace pribehu, respektive gradace Murrayova putovani po americe ktera je vazne vtipna... Plus ma film urcite zajimavy konec :) ()

Daae

K filmu jsem přistupovala trochu skepticky, ale nakonec jsem byla pobavena některými momenty (ale Lolita je opravdu jméno ...) a víceméně ve mně film zanechal dobrý dojem. Já mám ale takový menší problém s Murrayem: Nepatřím k lidem, kteří aplaudují poté, co minutu zírá do země a předstírá, že přemýšlí. Je to mistr v držení vážného obličeje, ale jako nadprůměrný herecký výkon to považovat nedokážu. Ne, když většina jeho filmových rolí jsou takové. Takže proto ty ***. Jenže většině lidem se Murrayové hraní líbí, jak pozoruji, takže to nejspíš mohu doporučit jako oddychovku na večer. ()

Arach.No

První shlédnutí 4*, druhé shlédnutí 5*. Bill Murray je bůh! Nikdo neumí nic nedělat tak nádherně a úchvatně jako on. Na tohle prostě musí být ta správná nálada. Pokud je, tak si Zlomené květiny opravdu, ale opravdu vychutnáte. ()

Drc

Po prvních 15 minutách jsem si říkal, že to má poměrně pomalý rozjezd. Po 105 minutách trvání filmu jsem si říkal, že se to pomalu rozjíždí. Až na několik hezkých odkazů na absurdity a klišé ze života pro pozorné diváky a hereckého výkonu není moc za co chválit. Doporučil bych tomu, kdo chce u filmu příjemně usnout nebo viděl všechny filmy s hodnocením lepším než 20%. ()

Piškotka

Mám z tohoto filmu smíšené pocity. Neoslovil mě, ale úplný odpad to taky není. Celý děj mi přišel zbytečně táhlý, neustálé záběry, jak Bill Murray jede autem nebo sedí na pohovce s výrazem naprosté neúčasti v tomto světě. Prostě žádná pořádná akce. Zasmála jsem se pouze úsilí jeho souseda v podání J. Wrighta, jak si hrál na detektiva a také J. Lange v roli zvířecí komunikátorky - nuže, zajímavý trend, který naší malé zemi chybí. ()

ClimbVibe

Mlčenlivý (skoro nehybný) postarší muž na cestě do hlubin sukničkářské duše... Řekl bych, že námětem a obsazením se jedná o tutovku, ale... nejedná. Pro mě mírné zklamání. ()

Schuldiner

Bill Murray je skvělej!!! Ten chlap je prostě skvělej! Prostě to celý táhne! Vtipný lehký drama.. S roztomiloučkou malou ´´Lolitkovskou´´ rolí :-) ()

Ixbalanke

Kouzelně zpomalený Bill v kouzelně zpomalených scénách, které velmi pomáhají aspoň na chvíli se plně vcítit do právě probíhající reality (ve filmu:). Z filmu nic jednoznačného nevyplývá a nechává na divákovi, co si z toho odnese. Neprobíhají tu žádné zavedené klišé a dějové smyčky. Film se táhne v jakési stejné rovině, stejně jako život... Velmi zajímavá práce s hudbou!! ()

bloodcountes

Asi je to téma, které mě nějak nebere, ale nedokázala jsem se do toho vložit. Nebo je to tím, že jsem zmlsaná Dead Manem. Murray je úžasnej, příběh krásně filozoficko meditativní, všechno pěkně pomalý, ...hm.... měla bych se na to podívat znova, když jsem o pár let starší, možná by to bylo jiný. ()

Mitin

Prostě takový typický film Billa Murraye, typická postava Billa Murraye. Když film skončil, a to ještě dost zvláštně, nějak jsem tomu nechtěl věřit. Děj plyne líným a jednoduchým tempem, Don má všechno na háku a nejradši by trčel doma u televize a ani se nehnul. Ve filmu mi zkrátka chyběla nějaká pointa, zápletka, větší hloubka, bohužel nic z toho nenajdeme. Za Boha Murraye 4*. ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes