Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

jorgus

zacatek neslany nemastny ale pak clovek pochopi a bere reziseruv styl za sve a ceka se na dalsi a dalsi navstevu..a kazda je jina:)) ()

Gastovski

Pohodička, klídek a hlavně žádný spěch - typické znaky filmů Jima Jarmusche. Zde tomu není jinak. Bill Murray byl skvělou volbou pro roli stárnoucího flegmatika, který se vydává na "dobrodružnou" cestu a neztratí na klidu ani když má dostat přes hubu. Velmi pěkný nostalgický film, který mě zahřál na duši. ()

zahadum

Road movie o zodpovedaní jednej záhady vám v konečnom dôsledku ale nepovie nič ... naopak...tých otáznikov pribudne....príjemne tajomný film ..plný falošných náznakov....fascinovane uvoľnený Bill Murray ktorý nerobí nič a tým je jeho herectvo tak zaujímavé....sledujte ružovú farbu a hľadajte písací stroj....nie,že by vám to pomohlo ale....čo ak práve vy odhalíte tajomstvo filmu :) ()

edie sedgwic

Po dopozerani zatial kazdeho Jarmuschovho filmu som si ako prve vzdy povedala: musim si zohnat soundtrack. Druha myslienka bola, ze film bol skutocne pastva pre oci a tak trochu aj pre dusu. Jarmuschove filmy si krasne a aj ked sa to mozno niekedy nezda aj velmi humanne. Tak ciastocne road movie po roznych malych mestach Ameriky ale aj po minulosti a byvalych vztahoch ma skutocne dostal. ()

KosiR_ksr

Trochu jsem se bál, že by se snad Jarmusch zaprodal hollywoodskému mainstreemu, ale už od první minuty filmu bylo jasné, že něco takového je mu cizí. Jen málokdo dokáže na první pohled námět béčkové romantické komedie podat takovým způsobem jako Jarmusch. Jeho "vypravěčské" umění a vynikající výkon Billa Murrayho daly vzniknout neotřelému snímku s až hmatatelnou atmosférou. ()

Narciska

Tak minimalistické dílo aby člověk pohledal. Jednoduché scény, kde i zastavení auta a šustění celofánu dýše životem, okořeněné špetkou romantiky, jež se skví nad neúprosným během času. Na Jarmuschovým filmech si pak velmi cením toho, jak umí ztvárnit postavy v jejich svébytnosti a přitom ani trochu nesoudit, nehodnotit... prostě být! "Minulost byla, budoucnost ještě není, co zbývá, je přítomnost...," jež umí neočekávaně překvapit. ()

tragos

Můj první, zatím jediný a určitě nikoliv poslední Jarmusch. Americké nezávislé filmy nejsou můj šálek kávy a většinou to končívá fiaskem, ale u Zlomených květin jsem vydržel až do konce a chvílemi se královsky bavil. Na druhou stranu jsem většinu filmu strávil v očekáváních, která zůstala nenaplněna. Bill Murray i Sharon Stone potěšili, stejně jako Alexis "Lolita" Dziena :) ()

gusman

Unilé, pomalé, narafičená růžová všude po cestě (trochu moc náhod najednou, kolik mladých lidí dnes nosí růžovou ztuhu na batohu?), konec bez efektu. Bill Murray tvařící se od začátku do konce naprosto stejně. A tak nejlepším momentem zustává pes a soused Winston:) ()

Dement

Příjemná melancholická komedie, která se nikam netlačí a nedere. Pro nikoho místy ploché a prázdné, pro jiného se smyslem pro detail vynikající záležitost. Jarmusch se nezapře a do Murraye se snadno vcítíte - předvádí zde opět minimalistické herectví jako ve filmu Lost In Translation. Zvláštní film, který se ovšem každému líbit nemusí, je to prostě Jarmusch. ()

JB2203

Velice pomalé a velice příjemné. V podstatě je film postaven výlučně na úsporném hereckém projevu Billa Murrayho, který zde dosahuje po "Ztraceno v překladu" svého druhého vrcholu. Celé je to vlastně o nezadržitelně postupujícím stáří, o smíru s vlastní minulostí a také o rezignaci na ztěží uchopitelnou budoucnost. Čas se náhle zastavil - zlomen v paprsku přítomnosti jako vadnoucí květiny na krbové římse. Nic již nelze vrátit zpět, vzpomínky jsou iluzemi doléhajícími k hrdinovu vědomí z nějakého jiného: úplně cizího života. A nic na tom nezmění ani skutečnost, že má možná kdesi daleko dosud nepoznaného syna. Vždyť ani on vlastně není (nemůže být) součástí jeho skutečného světa. Rozmělněn propastí let na prášek nenaplněných nadějí stává se toliko další stínovou postavou dávno opomenutých dějů... Ano, velice pomalé a velice příjemné. A především umělecky dokonalé vyjádření letité pravdy, že i cesta může být cíl. ()

paolito

Nuuuda! Jarmusch mě dost zklamal, po filmech jako Dead Man nebo Ghost dog bych čekal něco "podivnějšího",ale tenhle film mě skutečně minul... Chudák Bill Murray, teďka si u mě musí žehlit moje pošramocené mínění o něm... ()

Darkslayer

Pohodový film s príjemnou atmosferou a jemným humorom. Avšak s množstvom hluchých alebo zbitočné dlhých scén. Bill Murray je ako obyčajne skvélý za, čo pridávam jednu *. Ak by boli niektoré scény skraténe(zhustené) alebo možno zahnáné viac do absurdna bolo by to super. Takto len slabšie 4* ()

Akana

Kdo má rád Jarmuschův styl (pomalé tempo, nedořečenost, lehce snová atmosféra), přijde si na své. Koho okouzlil kamenný Bill Murray ve Ztraceno v překladu, bude taky spokojený. Ostatní se asi budou trochu nudit. Patřím k těm prvním i když jsem od Jarmusche už viděl větší lahůdky. ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes