Zlomené květiny

• USA Broken Flowers (více)

Don Johnston (Bill Murray) je zapřisáhlý starý mládenec, jehož právě opustila jeho poslední láska Sherry. Nedá se tím vyrušit, odhodlán dál trávit čas své předčasné penze před televizí. Když ale dostane záhadný dopis, naznačující anonymně, že s některou z četných bývalých lásek má dospělého syna, je nucen přece jen se zamyslet nad minulostí. Poháněn spíš svým sousedem a kamarádem Winstonem, který si rád hraje na detektiva, než vlastní zvědavostí, vydá se nakonec Don pátrat, která z jeho někdejších milenek by mohla být autorkou dopisu a matkou jeho syna. Jediné stopy jsou růžová barva dopisu a psací stroj, na němž byl napsán. Postupně se setká se čtyřmi ženami, které něco znamenaly v jeho životě (Sharon Stoneová, Frances Conroyová, Jessica Langeová a Tilda Swintonová), ale žádná v něm neprobudí víc než trochu nostalgie. Nicméně ho všechna tato setkání konfrontují s jeho minulostí i přítomností. (oficiální text distributora)

hazaba odpad!

Dívat se na obličej Billa Murraye, kterému se ani jednou nezměnil výraz, bylo pro mě opravdové utrpení. ()

Majkak

Nejdůležitější je přítomnost, jedině ta rozhoduje. Don Johnston však jen pasivně existuje, nikam nesměřuje. Vrací se do minulosti, aby zjistil, že jeho bývalé lásky žijí, pravda lehce netypicky, ale žijí, na rozdíl od Dona. Stálo by za to zjistit, jak vypadá jeho syn, jak žije, ale co vlastně s ním má společného, kromě toho, že ho zplodil. Jednotlivá setkání jsou docela zábavná, na rozdíl od některých dalších, se mně konec líbil moc. Když jsi doteď nevěděl, že máš syna, proč by najednou před tebou měl stát moudrý, vtipný, pohledný atd. mladý muž, který bude s obdivem zírat, jakého má otce. ()

Fridecka

Příběh osamělého muže, který je spokojený ve své staromládenecé samotě. A v podstatě z donucení a velmi nerad se vydává pátrat po svém synovi a přitom musí absolvovat setkání s bývalými milenkami, setkání velmi rozmanitá a někdy hodně úsměvná. Starý mládenec nakonec zjistí, že ta osamělost není až tak zábavná a že hledání syna mu nastavilo jakési zrcadlo jeho navenek spokojenému životu, o čemž myslím svědčí v závěru jeho zarputilost s jakou by rád svého syna poznal. Skvělý herecký výkon Billa Murraye není nutno komentovat. ()

Rockerman

Nazval bych to zábavnou nudou. Spousta času se totiž vyplýtvá na dlouhých záběrech a sekvencích, kdy se Don jen dívá nebo jede v autě. Chápu, že přitom přemýšlí o svém zhýralém a vlastně ztraceném životě, neboť doma je pusto a prázdno, ale na mě už toho bylo moc. Přitom to hledání syna po všech těch "svých" ženách je právě to, co dělá tu zábavu. Potěšila Sharon Stone se svou krásnou dcerou Lolitkou i Tilda Swinton, ikdyž ta moc prostoru nedostala a Jessica Lange, která komunikuje se zvířaty, aniž by potřebovala "Arafon". Škoda, téma výborné, ale podle mě nedotažené. Tři a půl hvězdy. ()

GOREGASM

Nezávislá lahůdka s jak jinak než minimalistickým a nemluvným Billem Murraym, který tady dovádí svůj herecký projev do absolutna. Přestože nejde o obyčejný a tuctový příběh dosluhujícího donchuana, kterému v bodě, kdy se život zase někam chce zlomit, přistane na prahu anonym s informací, že má syna, o kterém neví, tak právě Billův výkon mě přitáhl vší silou k obrazovce. Jim Jarmusch tuto one man road movie pojal na první, na druhý i na třetí pohled divácky odtažitě, a přestože Murrayho postava měla úžasný vkus (Julie Delpy, Sharon Stone, Frances Conroy, Jessica Lange, Tilda Swinton), ne každý divák se Murrayho psím očím dostane ihned na kobylku. Hledání ztraceného syna vypráví Jarmusch stroze, jen s povinnými emocemi, kterých reálný život obvykle více nenabídne, pokud si o ně neřeknete. A právě v této pravdivosti a neodvratné tragikomičnosti trefuje hřebíček na hlavičku a donutí zamáčknout poctivou závěrečnou slzu. 100% ()

Rathalos

Tak komedie som sa urcite nedockal,lebo to nie je ani z daleka,skor je to taky film z bezneho zivota,Bill Murray to ako vzdy zahral vyborne,len skoda,ze to samotne spracovanie trosku v urcitych miestach nudi,je to tym pomalym tempom,ale aj tak je to celkom zaujimavy pocin...:-) ()

levente

Film plný roztomilých detailů, které rozesmějí nebo rozněžní. Vlastně je to absolutně dokonalé dílko s hodnocením 80 %. ()

martiňák

Ackoli mi to samotnymu nezni moc pekne, myslim si ze je to "Jim Jarmusch 3. tisicileti", a to v tom nejlepsim slova smyslu. Pri vysloveni jmena Jim Jarmusch se mi vybavi na prvnim miste film Podivnejsi nez raj, ktery jsem od nej videl prvni a ktery mi prijde pro nej nejtypictejsi. Jenze kdyby natocil Podivnejsi nez raj dneska, asi by to pusobilo zastarale, a tak me zajimalo, jestli dokaze natocit podobne ladeny film tak aby pusobil soucasne a aby oslovil divaka i po 22 letech co uplynuly od natoceni Raje. Za sebe musim napsat, ze film naplnil nejoptimistictejsi verzi mych ocekavani. Zlomene kvetiny me coby fanouska jarmuschovskeho pozvolneho vypraveni, "unavene" atmosfery a otevrenych koncu nesmirne potesily. U podobnych filmu hrozi nebezpeci, ze budou nudit a nektere filmy podobneho druhu a tempa jsou temer nekoukatelne, ale Jarmusch ma holt kouzlo, diky kteremu je pomalost, minimum akce a emoci v jeho filmech naopak vyhodou a divak si uziva kazdy okamzik. Celkovy dojem u takovych filmu taky zalezi na tom, nakolik se clovek ztotozni s hlavnim hrdinou a nakolik je mu sympaticky a Don Billa Murrayho sympatak rozhodne je. Jarmusch moc v posledni dobe netoci a vzhledem k tomu, ze Ghost Dog mi od nej pripadal jako vylozeny omyl, jsou Zlomene kvetiny po dlouhych 10 letech (od dob Mrtveho muze) konecne zase jednou jeho trefou do cerneho, coz me specialne u neho potesilo vice nez u kohokoli jineho. ()

JimiH

Asi divácky nejpřístupnější Jarmusch. Přesto neuvěřitelně zábavný a vynalézavý jako vždy. 8/10 ()

bolf!k

Jen kvůli Murraymu dávám čtvrtou. Jinak mě totiž tentokrát Jarmusch nepotěšil tak, jak jsem očekával. Holt překonávat Cestu samuraje je těžká řehole. 70% ()

charmin

Tak Zlomené kvety som videla dosť dávno a len veľmi matne si pamätám jeho obsah (asi som nebola veľmi sústredená:P), no keď som si prečítala o čom vlastne bol, "matne" mi aj tento film pripomenul, aký je Bill Murray skvelý herec. Na druhej strane si perfektne spomínam na poslednú scénu a vzťah otca so synom, ťažkú iróniu osudu, a posmutnelý výraz Billa v teplákoch;)Teda dúfam že si to dobre pamätám, ale ak ma moja pamäť neklame, tak to je bolo a bude presne takto, ako som to napísala:) ()

deepspace101

Don Johnston se stoickým výrazem Billa Murrayho ve tváři chodí od dveří ke dveřím, aniž by doopravdy věděl, co hledá. Vlastně se zdá, jako by nehledal nic. Přesto je jisté, že něco nakonec najde. I kdyby to měl být jen pocit, že mu v jeho zdánlivě poklidném a spokojeném životě právě ta nejdůležitější věc proklouzla mezi prsty a jejíž absence ho teprve teď udeřila vší silou... To vše snímáno kamerou, jež se přímo vyžívá ve statických záběrech: hlavní hrdina sedící na pohovce, růžový psací stroj pohozený v trávě, talíř s nedojedenými zbytky jídla... Jak je možné, že tak málo dokáže vyjádřit tak mnoho? Není on ten Jarmusch nakonec génius? ()

Biopler

Uťahaný film, ktorý sa pomaličky vlečie, nič prevratné sa nedeje, Bill Murray piánko hraje. Prebudí akurát vsuvka s etiópskou hudbou v autíčku. ()

Ygnor

Tak tohle mi včera sedlo jak pihel na hrnec. Musím vyzdvihnout i úžasné "vedlejší" role, nejen starého ztoskotance ale i povedenou hudební kulisu. Starý dobrý Jarmusch "jako" v Noci na zemi. 90%. ()

dakarin

Pomalu plynoucí děj, pěkné vykreslování postav i prostředí, za mě tak 65%, ve filmu vynikly nejméně tři velmi milé postavy žen - to je ale možná už víc o Jarmuschovi než o "Zlomených květinách", jinak Billovo kouzlo ze "Ztraceno v překladu" tady nefunguje :-( ()

Torpid

Pomalá road movie na téma krize středního věku. Role, v které si neumím představit nikoho jiného než Billa Murraye. Místy úsměvný příběh s podtóny smutku. Pro mne dokonale sdílený životní pocit s trochou melancholie a životní moudrosti na závěr. Pokud je vám přes třicet a občas vám probliknou životem bývalé lásky, máte šanci, že film osloví. Mne tedy rozhodně ano. xxxxx/ Vždy to tu bylo / zlomené květiny / ve smíchu a radosti./xxxxx ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes