Při horolezeckém tréninku objeví patnáctiletý Ivan Kočička zvaný Kocour v jeskyni mrtvého muže. Ten však záhadně zmizí a na jeho místě je spící pracovník archivu Hromada. Ivanovi se to celé nějak nezdá. Když později dojde v nedalekém zámku k loupeži, pustí se do nebezpečného pátrání na vlastní pěst… (Magic Box)

Muztag Ata

Jako malej kluk jsem tenhle film opravdu zbožňoval a pamatuju, že jsem na něj byl v bývalém kině Sparta tři odpoledne za sebou (to se to chodilo, když lístek stál 3 kačky :)). Chtěl jsem pak být stejně cool a jako hlavní hrdina jsem neustále hlásil: „Do kelu!!“. Škoda, že tenhle film už dlouhou dobu nedávali, rád bych ho po těch letech smrknul znova. Do kelu! ()

Bodega_Bay

Můj favorit mezi dětskými filmy. Sympatické postavy, krásná příroda, horolezení...a všichni tam mluví jako u nás doma!! ()

prometheusll

Výborná děcká detektivka.. Výborný nápad.. Nejlepší je ale na tom to,že ve filmu hrají především děti,kteří byli výborní.. 4 hvězdy určitě dávám. ()

Chloe..

Dětská detektivka, která zpříjemní víkendové dopoledne. Moc hezky natočené, stopáž, tak akorát, aby to i menší děti vydržely, bez zbytečného ošívání. ()

Himbajz

Jeden z mnoha filmů, které se dnes již nenatočí. Herecké pojetí mladých herců je spontánní a pokaždé, co by horolezec se rád koukám na dobu, kdy pro nás byl skoba poklad a lano magická věc. Jsem rád za tuto detektivku, kde i to :„soudruhu kapitáne" jde mimo a i zatvrzelý signatář charty nedokáže přepnout program. Až film zase budou v neděli dávat, rád si uvařím kávu a při sledování zhltnu půl pekáče buchet. Bude mě dobře a to i přes to, že ve filmu neuvidím ani jeden iphone. ()

Chlo0opek

Tenhle film mne v mládí úplně minul, tak jsem se na něj díval až teď, v dospělosti. A vlastně to nebyla vůbec špatná detektivka. Zajímává zápletka. ()

evangelik

Ale jo, docela dobrý. Neodečetl jsem hvězdičku za ten pionýrský horolezecký oddíl (pionýři já mám rád) a naopak přičetl za účast krásné M. Kuklové. Konstrukce zápletky je sice dost krkolomná, prvoplánovitě zkonstruovaná pro horolezecké prostředí, ale jinak mě děj pohltil a nepocítil jsem zhlédnutí jako časovou ztrátu. Tedy v 65 letech, film je samozřejmě směrován k dětskému divákovi. ()

kocour22

Jako diteti se mi ten film hodne libil, ted jsem se mu uz spis smal. Zapletky jsou dost neverohodne, nektere herecke vykony toporne a celkove jsem se obcas neubranil smichu. JInak ocenuji itevrenou kritiku socialistickeho hospodarstvi - skoby uz dva roky ve sportu nemeli ()

JerryPilsen

Výborný dětský film,který má hlavu a patu.Jako dítě jsem ho měl hodně rád.Mlaďoši ve filmu jednají přiměřeně k svému věku,což nebývá pravidlem.Detektivní zápletka je dobře srozumitelná. ()

milous11

Moc super film, pamatuji si když jsem ho viděl poprvé jako malé dítě, tak mě moc uchvátil, to napětí a sranda, správný český film, kterých se dnes už moc bohužel netočí. ()