Třetí skoba pro Kocoura

Rodinný / Dobrodružný / Krimi

Československo, 1983, 78 min

Vcelku príjemný detský film, ktorého zápletka ma však nijak extra neoslovila. Dá sa s ním stráviť pekné popoludnie - hory, lesy, vcelku fajn vykreslené postavy - ale v pamäti národa sa udrží asi len ťažko. Musím sa však priznať, že na podobné rozprávky z minulej éry som nikdy neletel - ani na Chobotnice, ani Lucie či Arabelu.(8.11.2013)

Nevím proč, ale k tomuhle filmu mám zvláštní slabost... Letos jsem byl na dovolené v kraji pod Pálavou a samozřejmě jsem musel navštívit většinu míst, kde se film odehrává. Vyšplhal jsem k Sirotčímu hrádku, bylo pekelné vedro a komáři žrali jak vzteklí, ale stejně jsem měl radost, když jsem tu zříceninku viděl na vlastní oči...V jeskyni Na Turoldu vzpomenula film i průvodkyně, že se tam natáčely některé scény, no a o Mikulově ani nemluvě...(29.12.2006)

• dobytek

Čekal jsem detektivku a dostal jsem film pro děti, kde pořád nějaký pionýři lezou po skále nebo zpívaj. A pionýr Kočička alias Kocour, kterej se snaží případ vyřešit, mi lez na nervy celou dobu. A ty další neherce v rolích pionýrů ani nezmiňuju. Většina z nich byla vyloženě na odstřel. Za povšimnutí stojí snad akorát mladá Kuklová, která byla na svůj věk docela hezká kočička.(21.12.2012)

Pro mne celkem povedený dětský dobrodružný film z dob hluboké totality. Tenkrát to byl pro mne nervák, když jsem film sledoval a i když už v dnešní době asi není tak atraktivní v konkurenci všech těch akčňáků a jiných megafilmů, tak když na něj narazím náhodou v programu a mám na něj čas, tak se ještě pořád rád podívám. Taky ojediněle jde vidět pana Moučku v jiné roli, než jeho oblíbených předsedů národních výborů a jiných podobných komunistických pohlavárů :-)(15.12.2014)

K tomuhle filmu mám vztah od dětství. Vždycky, když ho dávají v televizi, ráda se na něj podívám i dnes, když už je podstatně jiná politická doba. Úžasná zápletka rychle spěje k vyřešení v čele s blonďatým Kocourem a bandou pionýrů. Kriminálník Hromada je fakt od pohledu jasnej vrah. Takových filmů mělo být víc! "Zavři si kredenc, kecá ti nádobí", "Dobyli jsme Kavčí hory, dobyli jsme Říp... " :-D(29.5.2010)

• - Mezi nejcenějšími předměty, které byly ukradeny na Kotově, byl i velký kříž, který se objevuje také ve filmu Potkal jsem ho v ZOO (1994). Kříž je k vidění ve scéně, kdy zloději vykrádají sousední byt vedle bytu Ivoše. Je umístěn na starožitné skříni. (DexMASTER094)

• - Na původním filmovém plakátu je jméno představitele Kocoura (Kamil Koula) zkomoleno jako Kamil Korela. (navabaca)

• - Filmovalo se na Jižní Moravě v Mikulově, u Tabulové hory u Mikulova, u Klentnice a na Sirotčím hrádku. Bouda horolezeckého oddílu Medvědi se natáčela v Ostravě. (M.B)