Penny se bojí

všechny plakáty

Osmnáctiletá Penny Deerbornová má panický strach z aut - jako malá totiž přežila hrůzostrašnou autonehodu, při níž mohla jen bezmocně přihlížet, jak její těžce zraněná máma v příšerných bolestech nekonečně pomalu umírá... Její terapeutka Orianna se rozhodne pomoci utrápené dívce zbavit se její neobvyklé fóbie přímou konfrontací s jejím největším strachem, a tak ji jednoho dne naloží do auta a společně se vydají na dlouhou cestu do hor! Jenže místo požadovaného uzdravujícího procesu se dostaví pravý opak... (TV Horor Film)

Silviaxx

Ďalšia vecička zhliadnutá dávno a zopakovaná, aby som filmu náhodou neuškodila. Prišla som na jedno vystihujúce slovo - trápenie! Nemôžem si pomôcť ale keď sa musím takmer hodinu a pól pozerať na nesympatickú herečku v hlavnej úlohe - ktorá mala možno 2 minútovú pasáž (a aj to jej ešte fandím), v ktorej nerevala - zanechá to na mne trvalé stopy. Ďalej mi vadili zvukové vsuvky na navodzovanie atmosféry, no mne tú atmosféru najmä rušili, nie najlepší scenár a správanie postáv. Napriek tomuto všetkému však film disponuje aj svetlejšími stránkami, ktoré sú schopné ovplyvniť moje hodnotenie, a to napríklad nepríjemná, dusná atmosféra. To však nie je až také ťažké, pretože les+noc=atmosféra sama o sebe - výrazným prvkom tu však bol tulák, ktorý perfektne tlačil na pílu a tým dopĺňal nepríjemnú situáciu. Ten ma hrozne bavil, pretože sa drastickým spôsobom vyžíval v pohrávaní sa s obeťou. Odhalenie jeho tváre už bolo kvalitné psycho! ()

TrebleClef

Penny v autě brečí a řve jenom proto, že se nedokáže srovnat s tím, že tohle někdo natočí, dá divákům a ještě to drze nazve filmem. Chovala bych se úplně stejně. ()

Angelitos

Milé překvapení. Z na první pohled obyčejného a tuctového hororu se vyklubal filmek který mě fakt dokázal chvílemi děsit. Hezká práce.. :D ()

Heroine

Horor co se jmenuje "Penise bojí", to jsem si ze začátku říkala, "hmmmmm, copak asi bude hlavní strašák filmu?". Hned mi ale došlo, v čem je chyba, a přiblblá mystifikace byla pryč. Takhle, v tomhle filmu je pár míst, které skutečně jsou dost strašidelné. Má to temnou atmosféru, docela zajímavé postavy, a asi do poloviny se to dost dobře vyvíjí. Potom ale najednou začne unikat logika, zbytečně málo se vysvětluje, a závěr to úplně pohřbil. Nikde žádné velkolepé rozuzlení, nic. To je velká škoda, protože tenhle horor měl na víc. ()

vlado90

Dobry horor, ktorý je asi málo známy ale rohodne ho doporučujem je napínavý aj ked sa to miestami taha pomalsie a ma dobrú atmosféru. ()

beso74

Niekomu možno stačí skĺbiť jedného (takmer) nezničiteľného viacmenej náhodného stopára, nejakú zvláštnu fóbiu, tmavo čiernu noc sprevádzanú sústavným hrmením a osvetlenú všadeprítomnými bleskami, obligátnu psychologičku a samozrejme mladú dievčinu v hlavnej úlohe a hneď je namäkko. Materiál, ktorý by vystačil na tvorbu 5 kvalitných hororov, pravda za podmienky, že by sa nezveril niekomu tak nekompetentnému ako je Richard Brandes. Ten z toho vytvoril nemastný-neslaný koktejl, pri sledovaní ktorého som sa tak nejako nebál, či sa dožije konca Penny, ale či sa toho slávnostného okamihu dožije moja maličkosť. ()

Luki.V

Konečně ten pravý horor se stopařem. Ano filmů o šílených stopařích je tu dost a poradil si s ním nadmíru dobře. Mladá Penny má menší fobii z aut po té co jako malá při autonehodě přišla o oba rodiče a málem o vlastní život, její psychoterapeutka jí vezme na menší projížďku do míst kde se nehoda udála, aby Penny svůj strach překonala, všechno se ale zvrtne když cestou nočním lesem málem srazí podivného stopaře, který rád "maso od kosti"... Herecké výkony jsou velice nadprůměrné, hlavně moje milovaná Mimi Rogers (šílená máti z Ginger Snaps) která je pro horory snad stvořená. Nápad s nehodou, po která Penny zůstává uvězněná v autě zaklíněném mezi stromy a s mrtvou průvodkyní na zadním sedadle je geniální a i když film místy ztrácí dech těch pět hvězd si zaslouží. ()

Cortesz

Uznávám, že to mělo skvěle hororovou atmosféru a i napětí a možná by to bylo lepší, kdyby tvůrci tak o 20 minut zkrátili stopáž, ale při 90 minutách se tím pádem dostavila nuda. Samozřejmě, že snímek obsahuje kupu typických klišé, ale tvůrci se je snažili maskovat fóbií, kterou trpěla hlavní postava a do jisté míry se jim to i dařilo.Kdyby si odpustili ten stupidní otevřenej konec tak bych možná dal i jednu hvězdu nahoru, protože chvílemi jsem se i lekl, ovšem za ten konec nechávám průměrné 3*. ()

Boudyy

Hlavní herečka je hrozná, nefandil jsem jí a to je pro mě jeden z nejdůležitějších faktorů při sledování hororu. Ani jsem nebyl zvědav, jak to dopadne, film jsem dokoukal z povinnosti, bylo mi blbé to utnout, když už jsem to rozdíval. Pár pozitiv by se našlo, já dávám 30 procent. A zaokrouhluji na dvě hvězdy. A už odsud mizím, nebo to ještě změním. ()

Patches1984

Nemám nic proti komorně laděným hororům, právě naopak. Ale tenhle prostě nějak nefunguje. Pokus o klaustrofobickou atmosféru vyšel jen napůl a druhou polovinu bohužel nahradila nuda. A přitom film začíná celkem slibně, tajemný stopař působí dostatečně tajemně a ujetě, hlavní hrdince jsem ten strach z aut skoro i věřil a i kameo Michaela Berrymana potěšilo. Ale jakmile je Penny uvězněna v autě mezi dva stromy, tak začíná repetitivní kolotoč střídající scény, kdy se z auta pokouší nějak dostat, kdy se naopak pokouší usnout nebo prostě nějak vydržet do rána a kdy ji všemožně děsí její věznitel. Po čase jsem tak získal pocit, že kdybych přeskočil o deset, patnáct minut dopředu, tak vlastně o nic nepřijdu. Stereotyp naštěstí příjemně narušují pasáže o dvou lesních dělnících, které ale zase na druhou stranu postrádají smysl (proboha, co mají tak neodkladnýho na práci, že to musejí dělat kolem půlnoci a nepočká to do rána?) a tak nějak celkově působí jako pěst na oko. Výsledný dojem nezachránil ani jalový a nicneříkající konec bez pointy nebo alespoň nějakého zvratu. 4/10 ()

Mamlas odpad!

Přiléhavější název pro tento výtvor by se těžko hledal. Snad jen: "Penny je v autě" by mohl konkurovat. Děj je omezen na úplně vymaštěnou Penny ve formě Penny bečící, Penny blijící, Penny kňučící, Penny koukající do blba, Penny blekotající hovadiny, Penny snící o hovadinách, či Penny dělající více těchto aktivit najednou. Záporák, kterému jsem ze srdce fandil, aby ji konečně vypnul, se nakonec moc nepředvede. Konec je pak mizerný jako celý tenhle hloupý a nudný snímek. (1%) ()

Cechyno4

Prvních třicet minut film drží parádně napětí. Film se drží základních hororových pravidel: Mobil bez signálu, píchlá pneumatika a navíc k tomu prostředí lesa. Vypadalo to dobře. Po 30 minutách to ovšem upadá. Stále více se objevují hluché chvilky, kdy se nic neděje. Později jsem už nedokázal rozeznat, co se hlavní hrdince zdá a co se ve filmu vážně děje. Konec už byl znovu dobrý. To jak se dostal vrah do auta bylo velice originální. Prvních 30 minut dobrých, posledních 5 minut dobrých, ale jinak mě to moc nezaujalo. ()

bobin

Hystericky přecitlivělá dívka sama v porouchaném autě - navíc v noci v pustém lese s mrtvolou na vedlejším sedadle. To je slušný námět na horor, zvláště když vrah pobíhá venku a mrtvol přibývá. Pro milovníka žánru je to lahůdková podívaná k noční siestě . ()

CorvusBlek odpad!

Chtěl jsem napsat v podstatě to samé co uživatel bestlama. Něco tak trapného a zbytečného jsem fakt dlouho neviděl... ()

Ilus odpad!

Chtěla jsem zhlédnout něco nenáročného a zhruba 50% hodnocení mi na thriller (o horor se v žádném případě nejedná) přišlo celkem ucházející. Teď nechápu za co. Na začátku byla celkem slušně nastíněná atmosféra, tvůrci do ní ale asi zapomněli začlenit děj. Takže následuje kýbl nudy, kde vzhledem k příliš tmavým záběrům navíc není téměř nic vidět. A i debil snad ví, že okna auta jdou zevnitř celkem snadno vykopnout, právě aby v něm nikdo nezůstal takhle zaklíněn. ()

brasek odpad!

Hrôza! Dementné, trápne a úchylné! Zbytočne premárnený čas. Kto takého kraviny natáča? Sorry...ak toto niekto považuje za horor, tak ľudstvo je už totálne v prdeli. ()

morbido

Nehorázna pitchovina...nedoporučujem nikomu.Videl som síce aj horšie(a preto 1* lebo niektorým odpadom sa to nevyrovná) ale vážne si neviem predstavit komu sa to môže páčiť.Boha jeho... ()