poster

A co dál...

 • USA

  Breaking Away

 • slovenský

  Únik

 • slovenský

  A čo ďalej...

Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1979, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DonBraso
  ***

  Z celýho filmu si nejvíc pamatuju "Marva".Hold ty filmový začátky z mladých let.Druhá postava je určitě táta v podání Paula Dooleyho,který byl vynikající.Ke kolům mám blízko,tak mě to dokázalo upoutat,bohužel zas ta zbytečná romance.Asi bych chtěl moc,kdyby to bylo čistě o závodění,ale kolo tu hrálo roli jako takový přeliv z jednoho bodu do druhého.Scéna na dálnici či rychlostí silnici za týmem Cinzana bylo určitě hezké.Pak menší válka mezi studentíky,ale jak říkám,všechno přebil vynikající táta,což mě v důsledku hrozně bavilo,na druhou stranu si říkám,že je to vlastně špatně.Film který plyne rovnoměrně,známé mladé postavičky,pro milovníky kol hezké spestření před jarníma klasikama.(7.3.2016)

 • Pjotrik
  ****

  Velice dobře se mi na tuhle záležitost koukalo a to nejen proto, že tu hraje "malý Quaid", malý (už tehdy velký) Daniel "Marv" Stern a malý Jackie "Rorschach" Haley:)). Je to pěkný příběh o mládí, dospívání a hledání své "životní role". Rozmary mladého zasněného cyklisty dávají filmu takovou sympatickou roztomilost. Výborné je dokoukat úplně do konce, kdy hlavní hrdina přestane mluvit před rodiči Italsky a ti si oddechnou...načež slyší "Bonjour papa" :D(25.7.2011)

 • K.I.N.G.
  ****

  Velmi příjemné úsměvné sportovní drama o dospívání. Ukazuje tady americkou mládež z jiné stránky, než jak jsme zvyklí, tedy z té normální, věrohodné. Žádné hromady tupých amerických fotbalistů a roztleskávaček, kteří jsou všichni stejní. Tento film je vážně úplně úžasný a svůj děj nám podává bez zbytečného patosu a klišé, jak bývá u tohoto typu snímků zvykem (vyjma konce, ale tam to tak muselo být) a každopádně se jedná o jeden z nejlepších rodinných filmů všech dob.(29.7.2012)

 • Cushing
  *****

  Na pět hvězd to není, ale já je dám. Něco tak pozitivního a optimistického -- a přitom drsnej reál, který zná každý z nás -- jsem dlouho neviděl. Stejně jako jsem neviděl tak perfektně -- vskutku zábavně, kdo by to byl řek? -- natočený ježdění na bicyklu. A ten bazénovej kamenolom byla jako ze sna. Škoda, že se tam nekoupaly nahatý holky...(21.11.2008)

 • kaylin
  ****

  Ne, tohle opravdu není jen o tom závodění na kole. Tohle je o tom, jak se člověk mění, jak dospívá, jaké jsou jeho hodnoty. A v tomhle je krása filmu, který je především skvěle zahrán mladými herci, kteří ani dnes nezapadli. Hlavní čtveřice pořád hraje a někteří z nich jsou skutečně známé obličeje. Tady ukázali, že filmy o dospívání jsou jedny ze základních stavebních kamenů americké společnosti a její kritiky.(14.11.2015)

 • Dennis Quaid

 • - Závod Little 500 Indianské univerzity začal roku 1951. Založil jej Howard S. „Howdy“ Wilcox. (HellFire)

 • - Během závěrečného závodu můžete v hledišti jasně zahlédnout Hermana B. Wellse, 11-tého prezidenta Indianské univerzity. (HellFire)

 • - Daniel Stern v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace