A co dál...

• slovenský

A čo ďalej...

Komedie / Drama / Rodinný / Sportovní

USA, 1979, 100 min

Z celýho filmu si nejvíc pamatuju "Marva".Hold ty filmový začátky z mladých let.Druhá postava je určitě táta v podání Paula Dooleyho,který byl vynikající.Ke kolům mám blízko,tak mě to dokázalo upoutat,bohužel zas ta zbytečná romance.Asi bych chtěl moc,kdyby to bylo čistě o závodění,ale kolo tu hrálo roli jako takový přeliv z jednoho bodu do druhého.Scéna na dálnici či rychlostí silnici za týmem Cinzana bylo určitě hezké.Pak menší válka mezi studentíky,ale jak říkám,všechno přebil vynikající táta,což mě v důsledku hrozně bavilo,na druhou stranu si říkám,že je to vlastně špatně.Film který plyne rovnoměrně,známé mladé postavičky,pro milovníky kol hezké spestření před jarníma klasikama.(7.3.2016)

Velice dobře se mi na tuhle záležitost koukalo a to nejen proto, že tu hraje "malý Quaid", malý (už tehdy velký) Daniel "Marv" Stern a malý Jackie "Rorschach" Haley:)). Je to pěkný příběh o mládí, dospívání a hledání své "životní role". Rozmary mladého zasněného cyklisty dávají filmu takovou sympatickou roztomilost. Výborné je dokoukat úplně do konce, kdy hlavní hrdina přestane mluvit před rodiči Italsky a ti si oddechnou...načež slyší "Bonjour papa" :D(25.7.2011)

Velmi příjemné úsměvné sportovní drama o dospívání. Ukazuje tady americkou mládež z jiné stránky, než jak jsme zvyklí, tedy z té normální, věrohodné. Žádné hromady tupých amerických fotbalistů a roztleskávaček, kteří jsou všichni stejní. Tento film je vážně úplně úžasný a svůj děj nám podává bez zbytečného patosu a klišé, jak bývá u tohoto typu snímků zvykem (vyjma konce, ale tam to tak muselo být) a každopádně se jedná o jeden z nejlepších rodinných filmů všech dob.(29.7.2012)

Na pět hvězd to není, ale já je dám. Něco tak pozitivního a optimistického -- a přitom drsnej reál, který zná každý z nás -- jsem dlouho neviděl. Stejně jako jsem neviděl tak perfektně -- vskutku zábavně, kdo by to byl řek? -- natočený ježdění na bicyklu. A ten bazénovej kamenolom byla jako ze sna. Škoda, že se tam nekoupaly nahatý holky...(21.11.2008)

Ne, tohle opravdu není jen o tom závodění na kole. Tohle je o tom, jak se člověk mění, jak dospívá, jaké jsou jeho hodnoty. A v tomhle je krása filmu, který je především skvěle zahrán mladými herci, kteří ani dnes nezapadli. Hlavní čtveřice pořád hraje a někteří z nich jsou skutečně známé obličeje. Tady ukázali, že filmy o dospívání jsou jedny ze základních stavebních kamenů americké společnosti a její kritiky.(14.11.2015)

• Dennis Quaid

• - Závod Little 500 Indianské univerzity začal roku 1951. Založil jej Howard S. „Howdy“ Wilcox. (HellFire)

• - Během závěrečného závodu můžete v hledišti jasně zahlédnout Hermana B. Wellse, 11-tého prezidenta Indianské univerzity. (HellFire)

• - Daniel Stern v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)