Reklama

Reklama

A co dál...

Trailer

Obsahy(1)

Jediný syn Stollerových ukončil střední školu a společně se svými třemi přáteli stojí před rozhodnutím, co bude v životě vlastně dělat. Vyniká především v cyklistice, věnuje se jí a je častým vítězem v místních závodech. Jeho favoritem je tým Cinzano z Itálie, a protože sní o tom, že bude závodit právě za tento tým, začne poslouchat opery, aby se naučil italsky, dokonce předstírá, že je italský student na výměnném pobytu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (26)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ne, tohle opravdu není jen o tom závodění na kole. Tohle je o tom, jak se člověk mění, jak dospívá, jaké jsou jeho hodnoty. A v tomhle je krása filmu, který je především skvěle zahrán mladými herci, kteří ani dnes nezapadli. Hlavní čtveřice pořád hraje a někteří z nich jsou skutečně známé obličeje. Tady ukázali, že filmy o dospívání jsou jedny ze základních stavebních kamenů americké společnosti a její kritiky. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Taky miluju cyklistiku a dalo by se říct, že kolo považuju taky za takovou určitou rebélii a hlavně se na kole cítím absolutně svobodná. Nic mě netíží, na nic nemyslím, vypnu. V tu chvíli jsem jen já, kolo a silnice podemnou. Při tom závodě jsem klukům držela palce a málem si okousala všechny nehty na rukách. Povzbuzovala jsem je, aby vyhráli. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Když jsem tady viděl, že na plakátu k filmu je vyobrazená nějaká cyklobuzna, tak jsem původně na to vůbec nechtěl koukat. Nakonec se z toho vyklubal překvapivě docela koukatelnej film o čtyřech kamarádech, který nečeká žádná slavná budoucnost někde na univerzitě ve spolku "alfa omega delta", ale spíš asi dřina někde v kolbence. A tak si chtěj ještě trochu užívat. "On se snad zbláznil. - Proč? Co udělal? - Našel si práci." Ježdění na kole tam je v nějakym většim množství až ke konci filmu. Kdyby to tam nebylo, možná bych uvažoval o 4 hvězdách, ale finální závod na ukrajinách mě teda vůbec nebavil. Kromě toho mi dost lezlo na nervy to neustálý kvílení opery... ()

Cushing 

všechny recenze uživatele

Na pět hvězd to není, ale já je dám. Něco tak pozitivního a optimistického -- a přitom drsnej reál, který zná každý z nás -- jsem dlouho neviděl. Stejně jako jsem neviděl tak perfektně -- vskutku zábavně, kdo by to byl řek? -- natočený ježdění na bicyklu. A ten bazénovej kamenolom byla jako ze sna. Škoda, že se tam nekoupaly nahatý holky... ()

K.I.N.G. 

všechny recenze uživatele

Velmi příjemné úsměvné sportovní drama o dospívání. Ukazuje tady americkou mládež z jiné stránky, než jak jsme zvyklí, tedy z té normální, věrohodné. Žádné hromady tupých amerických fotbalistů a roztleskávaček, kteří jsou všichni stejní. Tento film je vážně úplně úžasný a svůj děj nám podává bez zbytečného patosu a klišé, jak bývá u tohoto typu snímků zvykem (vyjma konce, ale tam to tak muselo být) a každopádně se jedná o jeden z nejlepších rodinných filmů všech dob. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (10)

  • Steve Tesich založil postavu Dava Stollera na Davidu K. Blasovi, který jednou dovedl svůj tým v závodě Little 500 k vítězství a tíhnul k Itálii. Blase si ve filmu zahraje hlasatele. (HellFire)
  • Dave jezdil na Masi Gran Criterium z roku 1978. (HellFire)
  • Závod Little 500 Indianské univerzity začal roku 1951. Založil jej Howard S. „Howdy“ Wilcox. (HellFire)

Reklama

Reklama