Reklama

Reklama

A co dál...

Trailer

Obsahy(1)

Jediný syn Stollerových ukončil střední školu a společně se svými třemi přáteli stojí před rozhodnutím, co bude v životě vlastně dělat. Vyniká především v cyklistice, věnuje se jí a je častým vítězem v místních závodech. Jeho favoritem je tým Cinzano z Itálie, a protože sní o tom, že bude závodit právě za tento tým, začne poslouchat opery, aby se naučil italsky, dokonce předstírá, že je italský student na výměnném pobytu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

sona123 

všechny recenze uživatele

Sportovních filmů není nikdy dost, tady sice sport není v první linii, ale vine se v pozadí...v pozadí příběhu středoškoláka, který skončil školu a jak název napovídá, neví, co dál. Dokázat něco, dokud ještě může? Vrhnout se na studia, i když by to nebylo lehké a podporu doma pro to možná nemá úplně ideální. Poflakovat se po okolí? Jít ve stopách otce? Značný - ale jen naznačený - potenciál, který zde na můj vkus zůstal nevyužit. Viděla bych to jako průměrný, snad i televizní film, na kterém navíc hlodá zub času a není k němu zrovna moc milosrdný. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Taky miluju cyklistiku a dalo by se říct, že kolo považuju taky za takovou určitou rebélii a hlavně se na kole cítím absolutně svobodná. Nic mě netíží, na nic nemyslím, vypnu. V tu chvíli jsem jen já, kolo a silnice podemnou. Při tom závodě jsem klukům držela palce a málem si okousala všechny nehty na rukách. Povzbuzovala jsem je, aby vyhráli. ()

Reklama

Rozjimatel 

všechny recenze uživatele

[3,5*]     "I want some American food, damn it! I want French fries!"     Komediálna dráma, ktorá je vtipnou a aj trefnou sondou do americkej (údajne netriednej) spoločnosti. Film o dospievaní a sociálnych rozdieloch sleduje príbeh party mladých a bláznivých flákačov, ktorých zrejme (kvôli pôvodu) žiadna trblietavá budúcnosť nečaká. Trochu mi to témou i spracovaním pripomenulo novší film Good Will Hunting (1997) (žeby mierna inšpirácia?). Práca so psychológiou postáv je pomerne slušná, chalani sú vo svojich rolách celkom vierohodní (štvorica mladých, začínajúcich hercov Dennis Christopher, Dennis Quaid, Daniel Stern, Jackie Earle Haley, ktorí sa poväčšine presadili aj v budúcnosti. Pochválim aj výbornú (klasickú) hudbu, hlavne jej perfektné použitie. A tie parádne stvárnené cyklistické preteky, počas ktorých som od napätia takmer nedýchal, sú už len takou čerešničkou na torte. Zaradené v zozname 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Ne, tohle opravdu není jen o tom závodění na kole. Tohle je o tom, jak se člověk mění, jak dospívá, jaké jsou jeho hodnoty. A v tomhle je krása filmu, který je především skvěle zahrán mladými herci, kteří ani dnes nezapadli. Hlavní čtveřice pořád hraje a někteří z nich jsou skutečně známé obličeje. Tady ukázali, že filmy o dospívání jsou jedny ze základních stavebních kamenů americké společnosti a její kritiky. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Nominácie zaslúžené, moja divácka vďačnosť tým pádom primeraná. Skombinovať športovú drámu s coming-of-age komédiou, rozhodne nebolo ľahké. Iba ak by ste mali výborný scenár a skvelý režisér svojich skvelých hercov. A ak máte kameramana, ktorý vám z filmu urobí malý perlový náhrdelník z kompozične dokonalými zábermi, máte vyhrané. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (10)

  • Závod Little 500 Indianské univerzity začal roku 1951. Založil jej Howard S. „Howdy“ Wilcox. (HellFire)
  • Film byl v roce 2008 zařazen Americkou filmovou institucí  v žebříčku nejlepších sportovních filmů na 8. příčku (TheDude)
  • Dave jezdil na Masi Gran Criterium z roku 1978. (HellFire)

Reklama

Reklama