Bořiči mýtů

(pořad)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 2

Série(15) / Epizody(268)

Myslíte si, že když spadne chleba na zem namazanou stranou, že to není náhoda? Nebo že Vás může krabička s ubrousky položená pod zadním oknem automobilu při srážce zabít? To jsou jenom dva z mnoha případů různých pověr, předsudků i domnělých pravd, které se snaží duo bývalých expertů na filmové triky vyvrátit či potvrdit. Každý z dílů obsahuje rozuzlení tří více či méně známých mýtů v podání Adama Savage a Jamieho Hynemana. Tito dva pánové a jejich tým provádí pokusy do té doby, až si jsou jisti, zda může být mýtus "zbořen" nebo ne, což je častokrát hodně napínavé a zábavné. (in4mator)

Ukázka z filmu 2

Sochorisko

Ačkoli seriály moc nepodporuji, tohle se mě jaksi chytlo a drží se mě to už nějaký ten pátek. Proč taky ne? Proč nezfilmovat tyto nápady, které běžně napadají zvídavou společnost, ve které žijeme? Občas se jedná o blbost ale někdy narazíme na něco, co si říkáme, jakto? Je to možné? Jamie a Adam vám to jistě vysvětlí! Takže si běžte telefonovat na benzínku, protože nálepky "zákaz telefonování" jsou zbytečné ... ()

diodoros

Zaujímavý seriál zo stanice Discovery o týme fyzikov preverujúcich rôzne mýty, príbehy a zážitky, či už novodobé alebo historické. Hoci kvalita niektorých mýtov (niekedy skúšajú veci, ktoré môžu byť využiteľné v praxi alebo sú aspoň zaujímavé, inokedy úplné hlúposti slúžiace pre zábavu amerického diváka) a celkových častí niekedy kolíše, ide o jeden z najlepších seriálov tejto stanice. ()

stenrik

Máme štěstí! Právě sledujeme Hynemana v jeho přirozeném teritoriu! Ale musíme být potichu! Je velmi plachý!----- Tohle je Hynemanova krev! Uznávaná Číňany pro své hojivé a regenerační účinky. Zá pár hodin začne rozežírat podlahu této budovy a pak se začne replikovat! https://www.youtube.com/watch?v=wZigahtFzeE ()

C0r0ner

Často jsou to strašné sračky, ale minimálně polovina pokusů je buď zajímavá, nebo dokonce použitelná v každodenním životě (je lepší v dešti jít nebo běžet?). Navíc si myslím, že kdyby byla podobným způsobem vyučována fyzika, chemie, matematika..., tak bych nemusel mít celý život čtyřky a třeba by mě to i bavilo. 80% ()

mrclTV

Moja najobľúbenejšia šou na Discovery. Ponúka zábavu (moderátori a ich hlášky), zaujímavé otázky zo života a ich praktické riešenia a hľadanie dôvodov, prečo sa veci dejú...Osobne sa mi páčili viac prvé série, kde riešili skutočné mýty a dilemy, v poslednej dobe sa totiž obmedzili na výrobu diel zo všetkých možných a nemožných materiálov a na mýty, kde ide o to, akým spôsobom nechajú vybuchnúť auto/kamión/dom/lietadlo. Očividne im dochádzajú nápady, čo je škoda. Plus bolo aj pridanie mladej gardy a veľké množstvo špeciálnych epizód - špeciál o žralokoch, Bondovský špeciál alebo špeciál zo zákulisia a začiatkoch spoločnej práce a mnoho iných. Bohužial novšie časti majú trend klesania kvality a obávam sa budúcnosti...Ale nikdy nezabudnem na "zmiznutie" miešačky v kameňolome. ()

• Hyneman a Savage získali čestné doktoráty z University of Twente v Holandsku za popularizáciu vedy. (Greenpeacak)
  • Jamie Hyneman a Grant Imahara jsou bývalými konkurenty z pořadu BattleBots. (ČSFD)
  • Aj napriek tomu, že predstavitelia sú profesionáli v experimentoch, musia požiadať o vládne povolenie a pomoc iných odborníkov. Niektoré činnosti majú samozrejme zakázané. (Greenpeacak)