Karel Kryl - kdo jsem…?

• Slovensko Karel Kryl - kto som?
Hudební / Poetický / Dokumentární
Česko / Slovensko, 1993, 85 min

Výrazná osobnost české hudební scény Karel Kryl v roce 1993 společně s režisérem Dušanem Rapošem natočil komorní medailonek, odhalující jeho životní postoje a názory. Ty jsou prezentovány výhradně jeho vlastní tvorbou. Písně a básně, staršího i novějšího data, tak dají nahlédnout do duše umělce, který svou zemi musel nuceně opustit a po dlouhá léta sledovat dění v ní jen zpovzdálí. (Česká televize)

zette

Karel Kryl byl velmi osobity clovek ( takovy cesky Okudzava ) a jeho tvorba mi dela radost dodnes. Dokument jako takovy hodnotit snad ani nejde, staci mit pusteny jen zvuk... ()

maxxxim

Film, v ktorom sa to hemží ideami podávanými tým najpresvedčivejším spôsobom - pravdivo. Škoda len, že hlavnému protagonistovi nedali širší a voľnejší priestor na realizáciu. ()

TerezD

Nehodlám hodnotit formální stránku, ale pouze výjimečnou osobnost Karla Kryla. Stačí jen zavřít oči a zaposlouchat se. ()

Autogram

Kryl si vo filme zabezpečil všetko úplne sám. Hudbu, text, gitaru aj sprievodné slovo. Režisér tu ani nemal čo pokaziť, lebo akoby tam ani nebol a kamera fungovala normálne. Mrzí ma len, že nie všetkým pesničkám som porozumel, niektoré boli už na vysokú školu poézie, ktorú nemám. ()

klukluka

Nehodnotím Karla Kryla, ale pořad, kde se jeden člověk hodinu a půl nepohne z místa, přesto figuruje například v TOP TEN českých dokumentů..? Z úcty ke Karlu Krylovi dám alespoň ty 2 hvězdičky, ale s filmařinou nemá tahle věc co dělat. A s dokumentem? Tak to už vůbec! Viděl to ten člověk, který to zařadil do uvedeného žánru? ()

AngiS

Ano, Karel Kryl byl určitá osobnost. Ovšem prohlašovat, že to byl genius s vybornym charakterem... To už si nemyslím.. Znám dost názorů od lidí, co s nim byli na vojně a dobrý vzpomínky na něj tedy rozhodně nemají. ()

Schuldiner

Tak, jak už tu někdo uvedl... nebudu hodnotit tento snímek, ale člověka, jenž v něm vystupuje a pro toho je 5 hvězd opravdu málo!!! Karel Kryl byl pln neuvěřitelného charismatu, byl to geniální písničkář a básník, který toho tolik ´´řekl´´!!! Tolik s čímž se ztotožňuji... Nezapomenutelné skladby,...texty, které nikdy nezapadnou prachem! Nesmí!!! ()

Daweflip

Výstižný název - Karel Kryl se odhaluje pomocí svých písní a krátkými úseky mluveného slova. Všechna čest tomuto velkému muži. ()

raduna01

Jeho písně jsme doslova hltali na Hlasu Ameriky či Svobodné Evropě a osobně jsem měl z kraje 90. let možnost zúčastnit se jeho koncertu a prohodit s ním pár slov. Dodnes na to vzpomínám. Karel Kryl byl opravdová osobnost českého folku 20. století. Z toho co se dnes ovšem děje by zvracel i K.K.. ()

zatoichi0

Velmi zajímavé ohlédnutí se Karla Kryla za některými důležitými momenty v jeho životě, prolínající se s recitací a hlavně zpíváním jeho písniček, které tvoří gro filmu. "Táži se zda ta zem je vskutku mojí zemí ... " ()