André a včela

• USA The Adventures of André and Wally B. (více)
Animovaný / Krátkometrážní / Komedie / Rodinný
USA, 1984, 2 min

Režie:

Alvy Ray Smith

Scénář:

Alvy Ray Smith

Poklidnému šlofíku v příjemném zalesněném údolí se nic nevyrovná. Když je však André po probuzení přivítán otravným hmyzem se žlutočernými pruhy a ošklivým žihadlem, rychle se vydá na svižný (a bolestivý) pochod. André si myslí, že je mazaný a dokáže včelu přechytračit a setřást. Ale stejně jako všechen bodavý hmyz je i naše včela vždy o krok napřed a dokáže dostihnout jakýkoli cíl během několika sekund. (HBO Europe)

easaque

1* tak tohle je pravěk počítačové animace a je to na tom znát. Což by mě nevadilo, ale co ten příběh? Lepší by snad vymyslelo leckteré dítě. Ale budu milosrdný a dostane ode mě aspoň tu hvězdičku za prvničku ;-) [ PŘÍBĚH: 0 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 0 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 0 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 0 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

HappySmile

3D grafika jako z počítačové hry se nedá zazlívat, protože nějak se s animací začínat muselo a na tok 1984 nemůžete čekat žádné zázraky. Bohužel příběh nemá žádnou pointu a vlastně ani žádný příběh. Spíše to vypadá jako demonstrace první 3D grafiky než jako nějaký krátkometrážní film. ()

Zbyisek

Grafické zpracování a animace tohoto "prastarého" počítačově animovaného snímečku je výborná. Na svou dobu až neuvěřitelné technické zpracování. Bohužel ale příběh není příliš zajímavý. Myslím si, že pointu mohli mít i lepší. Proto je toto dílo zajímavé spíše jako technický úkaz - začátky počítačové animace. Takže moje hodnocení je asi 2,5* ()

Wormboy

Celkom v pohode pixarovka,ktora predovsetkym zaujme rokom svojho vzniku a spracovanim,ako pribehom,ci vtipom ako sme zvyknuty od Pixaru z nasledujucich rokov. ()

otík

Tento kraťoučký pixarovský snímek je ukázkou, co už v roce 1984 byli schopni v Lucasfilmu udělat v počítači jako 3D film. Z dnešního pohledu jde o vskutku archivní snímek, který ale jinak nenabízí nic než příběh o bodnutí žihadlem. ()

tom88

Zbytočná vecička úplne o ničom, ale ako pokus o 3D animáciu je to pekné. Tak cením si aspoň tú animáciu. 50% ()

Radiq

Je vidět, že to je Pixar v začátcích, ale už tenkrát se dalo předvídat, že to půjde správným směrem. Bohužel to je ale strašná nuda. ()

Lachtaan

Přestože mám neskonale rád veškerá animovaná studia, je i tak Pixar na vrcholu tohoto žánru a je jasné, že ještě několik dlouhých let na svůj post nikoho nepustí. A jako zarputilý fanoušek už nemůžu dál opomíjet ty neméně důležité krátkometrážní filmy, se kterými tvůrci začali dávno před prvními celovečeráky a pomocí nichž zdobí prostřednictvím easter-eggů a dalších skrytých odkazů svá další a další díla. Dost chápu zdejší supernízké hodnocení u vůbec prvního animáku pod křídly Pixaru, jelikož se kvůli tehdejším technologiím v plenkách nejedná o žádný zážitek, ale o dílko, které se musí cenit právě z toho praktického hlediska. ()

VanTom

Z historického hlediska milník - rok 1984 a vůbec první krátký film studia Pixar (v té době ještě pod jménem The Graphic Group jako součást Lucasfilmu). Jedná se o kratičkou, suchou a nijak vtipnou anekdotu, končící tak trochu bez pointy. Zajímavá je především technologická stránka, ale kvůli té nadhodnocovat nebudu. ()

-ELFKA-

Boli časy keď boli kraťasy ešte lenv plienkach, tak buďme radi, že to Pixar nevzdal a stále sa zdokonaloval :-) ()