Královský syn Hal Tara uvěří, že panovník země byl zavražděn rukou odvěkých nepřátel říše, a vydává se tragickou smrt otce pomstít. Postupně si však uvědomuje, že pravda je složitější, než si představoval, a že odlišit dobro od zla může být nesnadný úkol... Originální animovaný snímek, nápaditě propojující rámec klasické pohádky s prvky hrdinského eposu, hamletovské tragédie, tolkienovských ság, japonských anime i moderních sci-fi. (Atypfilm)

wosho

Zajímavé, dobré, kvalitní, originální a nevyrovnané. Strings dokáže diváka zaujmout, ale těžko jej ohromí. Problém Stringsu je v příběhu. Hned od úvodu je divák ponořen do tragédie ve stylu antiky, či Shakespera. Jenže po první třetině do toho vstupuje modernější pojetí, takové, co mě připomíná Avatara. Hrdina je silně ovlivněn hrdinkou/nepřítelkyní a pod dojmem její kultůry se rozhodně ujednat mír mezi národy. A problém v nevyrovnaném scénáři, začíná zasahovat i do struktůry vypravování děje. První polovina je rozvleklá a pomalá, pak následuje zmatené a rychlé vyústění děje, aby vše po slabé půldruhé hodině vše skončilo. Strings je kvalitním filmem, který dokázal z nedostatků loutkového filmu vytěžit přednosti, bohužel filmaři zapoměli na to pohrát si více s příběhem. Škoda. ()

bila.tecka

Nepřestane mě fascinovat lidská představivost. Zakomponovat do přiznaného loutkového filmu vodící vlákna jako funkční část světa (!) by mohlo stačit k užaslému pohledu. Technická stránka jde ještě dál, precizní mizanscéna, nasvícení, hudba,... Menší problém mám s překombinovaným scénářem, blízká budoucnost by dřevěným hercům možná slušela víc. ()

Ledkodlaq

Právě v infantilně jednoduchém zpracování je síla tohoto kousku, po pár minutách jsem to chtěl vypnout a je dobře, že jsem to neudělal. Pěkně podaný silně emotivní příběh, který mi ještě dlouho dozníval. I když dávám jen tři*, tak na svoji kategorii vynikající kousek. ()

Pafl

Scénárista: Hele, mám nápad na výbornou fantasy. Bude to o královským synovi, kterej bojuje proti nepřátelskýmu národu a do války ho žene jeho podlej strejda. Režisér: Hm. Scénárista: A on se pak zamiluje do holky z toho nepřátelskýho národa. Režisér: Hm. Scénárista: A ten padouch se bude jmenovat Ghrak, aby tam bylo to G a H a R ... Režisér: Hm. A nechtělo by to něco aspoň trochu originálního ? Neuděláme to celý třeba loutkový ? Scénárista: To je mi fuk, hlavně aby tam bylo to G a H a R ... ()

El Loco

Ajajáj, nuž opäť nám zas dôraz na formu prevýšil obsah...Nordický bábkový experiment je rozhodne zaujímavý, avšak tento nápad sa opotrebuje veľmi rýchlo a na stopáž „celovečeráku“ jednoducho nestačí...Príbeh je až banálne prostučký a ten, ktorý by mal predstavovať „hlavovú niť“ celého snímku sa neodvratne pretrhne a je po filme... ()

jacksax

Ano, tento film nějaké chyby má - např. klasický nepřekvapující příběh, ale na druhou stranu to je osobitý a řekl bych inteligentní film/divadlo, kterému klidně odpustím i nějaké ty nesmysy a kolísající tempo. Film, kterému dám s radostí pět, i když ta pátá je asi tlačená čistě subjektivě ()

Honza dAve

Skandinávský loutkový pokus s velmi zajímavým námětem a ztvárněním, který ovšem chvílemi kopíruje Pána Prstenů, chvílemi Hvězdné Války a loutky (resp. jejich vzhled a hlasy) mi trochu připomínají postavy z PC her Starcraft a Warcraft III :-). Nutno říci, že jsou ovšem velmi propracované. Vězení pro loutky bylo vymyšleno dokonale. Originalitu "Loutkám" upřít nelze, ovšem chvílemi byl příběh zdlouhavý, předvídatelný a sklouzával k nudě. Dávám 2,5 * zaokrouhleno nahoru a doufám, že mi za to nikdo nepřeřízne strunu. ()

KKain

absolutně úchvatná podoba, spousta vynikajících nápadů a nuda. ale hlavně ta spousta vynikajích nápadů -> skvěle vymyšlený svět, kde takřka všechno úžasně sedělo (jak se loutky schovají pod vodu?), fajn filosofie a na to, že šlo o loutky, neuvěřitelná dojemnost některých scén (v dobrém slova smyslu). škoda jen, že se loutkám nehýbala také ústa a že příběh nebyl zábavnější. jako loutková exhibice za 5, jako film za 2, celkově velice dobré 3* ()

Saur.us

Velice originální loutkový počin, s velkou dávkou fantazie tohoto strunového světa. ALE příběhově jde bohužel o naprosto fádní záležitost, kterou tento jinak zajímavý počin dost sráží na kolena. Škoda potenciálu. ()

FilmWave

Obehraná báje, ovšem v nápaditém a místy až geniálně originálním provedení (sebevražda loutky, porod loutky, loutka v dešti). Škoda, že tvůrci nezapracovali více na příběhu. ()

drankeryth

Kopa snur drziaca drevene babky malo to nejake caro v sebe, ale mna to moc nezobralo, ze by som z toho zostal ohureny, co som to za skvost videl. Najviac, co mozem vyzdvihnut bola doprovodna hudba, ktora sprevadzala zivot babiek v tomto filme. Ta hudba ma take carovne kuzlo, ktore ma nenechalo chladnym, ze je to chaby pokus o vyludenie nejakych tonov na hudobnych nastrojoch. Zvysok filmu nebol zly, ale ta hudba mu dominuje najviac. ()

Dr.Cilka

Spracovanie a najma prepojenie babkoveho sveta s pribehom je urcite na jednotku s hviezdickou, no to co hodnotenie znizuje je pribeh, ktory je slabsi ako kazda tuctova rozpravka, a to navyse s obcasnym nelogickym konanim hrdinov (uvodna samovrazda?). No v kazdom pripade velmi originalne. ()

MilesTeg

V podstatě souhlasím s POMem, jen za slabší příběh sundávám pouze jednu hvězdičku. Je vynikající, jak provázky, které si některé dřevěné dámy dokonce kousek zkrášlují, pronikly i do smutečního obřadu. Geniální je scéna s "narozením" dítěte. ()

Gardenboy

Je to zvláštne ako dokáže niekto zapojiť fantáziu a natočiť rozprávku technikou fantasy a drámy. Budem však prísny. Figúrky sú si veľmi podobné a divák stráca ku koncu prehľad kto je kto, dej je nudný a aj napriek krátkej stopáži sa v polke príbehu začnete pozerať na hodinky s otázkou "Ako dlho ešte?". Nezachraňuje to ani výborná kamera, nápaditosť animácie, zopár výborných dramatických momentov (pád mreží, zajatie HAL-a,...) a zopár vskutku milých momentov (zamotanie sa detí). Strings má nápad, má perfektné prvotriedne spracovanie, ale má šialene slabý scenár, ktorý Vás nepripúta k sedadlu. Za vzhliadnutie už len kvôli originalite však určite stojí. ()