Film vykresluje útok maniaka na nic netušící rodinu. A to hned těsně po propuštění z vězení. Tento film nemá obsáhlý děj, je to spíš takový portrét a ukázka činů vraždícího násilníka během 24 hodin. Obsahuje minimum dialogů, ale celé řádění je doprovázené vrahovým monologem o jeho dětství, minulosti, traumatech, sadistických touhách atd. (Flipnic)

Jazzzz

Bez motivu je to hrůzostrašnější. V mnoha thrillerech je opravdu "zlá" postava psychopata něčím zlehčována až idealizována. K tomu tady nedochází - zde je pro vás nachystán zvířecí sadismus, naprosto antisociální chování, naprosté šílenství, do kterého můžete v tomto filmu nahlédnout. Kamera je taky šílená, ale myslím si, že se svým zvráceným způsobem doplňuje film. Veliké herecké představení Erwina Ledera, který by za tuto roli zasloužil klidně i Oscara - jeho podání labilně neurotického sadistického psychopata je unikátní. No fuj, to bylo silný kafe tenhle film. Ještě dodám, že zrežírovat toto vyžadovalo velkou míru zvrácenosti. ()

hanagi

Chladně a otevřeně znázorněná brutalita. Zbytečná a nesmyslná, pochopitelná jen chorému mozku. Pořád nevím, jak to zpracovat a co si z toho mám vlastně odnést? ()

Tereszka33

Taky když k vám přijde na návštěvu psychopat, tváříte se něco jako ''Koukej doprala mi pračka, ale budu chvíli přemýšlet, jestli se mi chce jít jí pověsit''. Nemůžu tomu dát vyšší hodnocení, ať to hraje ten klobáskožrout sebelépe. Kdyby aspoň uronila slzu...jednu SLZU!! Ne. ()

zdenny

Velice civilně pojatý film o dni jednoho úchylného vraha. Úchylného - záměrně nevědecky napsáno. Velice dobrý výkon hlavního představitele nám zřejmě celkem věrně vykresluje, jak by to asi mohlo vypadat, když vám taková kreatura vleze do baráku. Řekl bych, že natočeno to bylo dosti věrně. Ale chápejte, nemohu posoudit, nikdy jsem takovou situaci nezažil a snad nikdy nezažiji. Spíše ale než o filmu, který byl bezesporu natočen velmi naturálně a velmi uvěřitelně, mám ale na mysli spíš úvahy o právu takovéhoto individua na život mezi ostatními lidmi. Už jsem vícekrát zdůraznil, že nejsem pro trest smrti. Jsem ale zastáncem vysokých trestů, nezřídka doživotních. Je totiž vražda a vražda. Statisticky je prokázáno, že u vrahů nedochází k typové recidivě. To znamená, že za život zabijí jednou, málokdy víckrát. Soud potom musí vyhodnotit na základě znaleckých posudků z různých oborů, jaké riziko se skrývá za skutečností, že jednoho dne bude onen člověk propuštěn opět na svobodu. Je to úkol velice těžký a taktéž silně odpovědný. Jsou totiž známy případy, kdy maniakální vrah po svém propuštění na svobodu svá zvěrstva zopakoval. Přesně jak je uvedeno v tomto filmu. Takového člověka bych uvěznil na doživotí bez možnosti propuštění a (jednoduše se to říká takhle od stolu) nechal ho tam se trápit. Aby trpěl ve svém světě, ve své hlavě. Věřím, že tento trest by pro něj byl daleko horší než trest smrti. Otázkou je, co má společnost pozitivního z toho, když se se svou prohnilou a nemocnou osobností tento člověk do smrti trápí v cele. Rozuměj, jedná se o člověka, který sice ví, že zabíjet se nemá, který ale širší souvislosti kodexu nedokáže pochopit. Možná, pokud dovolíte takovýto příměr, by tato situace byla podobná, jako kdybyste zavřeli do klece zdivočelého psa. Dávali mu jen jídlo a nechali ho tam až do jeho smrti. Ten pes si také neuvědomuje, proč musí být zavřený. Z čehož plyne, nebyla by pro něj smrtící injekce nakonec vysvobozením? Je to začarovaný kruh. Rozhodně bych ale s touto zrůdou neměl slitování. K čertu s jeho dětstvím, ve kterém trpěl. K čertu s jeho maniakálními touhami. Zabíjet se prostě nemá a ještě takovýmto způsobem. Mě, narozdíl od mnoha mladých (o životě toho moc nevědoucích) takzvaných humanistů, vůbec nezajímá, jaké má tento sadistický vrah poruchy osobnosti, jaké měl dětství, či jak moc je nemocný. Prostě je to lidská zrůda, bez ohledu na to, jak moc můžu litovat jeho bezesporu utýrané dětství. Nejde o to, že musím příhlédnout k jeho komplexní osobnosti. Jde o to, že tento člověk zabíjí a bude to dělat znovu. Proto musí být uvržen do žaláře. Ne aby se napravil, ne abychom jej tam vyléčili. Musí být zavřen proto, aby nic podobného už nikdy neudělal. PS: Navíc už v den propuštění tento jedinec řekl (ve svém vnitřním monologu), že bude zabíjet zase. Prostě věděl, že jeho "touhy" jsou jím neovladatelné. ()

LEGACY

Silně depresivní film, který účině naráží na vaši psychiku. Na to z jakého je to roku je to skvost a mě jenom mrzí, že já blbec se na to koukal v půlnočních hodinách, což bude mít velký vliv na můj dnešní spánek - do toho ta němčina ou. I teď po několika letech si tohoto snímku nadmíru cením a vím, že jej mohu doporučit komukoliv, kdo se mě někdo otáže na nějaký film, který by mu mohl přivodit ten nepopsatelný nepříjemný pocit v těle, který vám dokážou přivést jen filmy jako je třeba právě tady ANGST. Hodnotím 75% ()

fefee

Autentický pohľad do hlavy sadistického úchylného vraha podaný tak naturálne surovo a chladne, že máte pocit akoby išlo o rekonštrukciu dokumentu, čo vzbudzuje veľmi nepríjemný realistický pocit hrôzy a strachu. Nič lepšie a autentickejšie som na túto tému nevidel a dúfam že ani neuvidím. Ťažký a silný film! ()

Kosmik 1

Pohled do hlavy a do duše sadistického psychopata. Film, který nechcete vidět, ale přesto se na něj podíváte. 65% ()

klima777

To je pořád Agenti dementi... Tady mám sociopata na talíři a výsledný schnitzel mi připadá až nespravedlivě banální... ()

Jello Biafra

Sugestívne psycho o úchylnom vrahovi, ktorý po prepustení z väzenia okamžite spustí nový masaker. Film má zaujímavú, autentickú kameru a vyniká absenciou dialógov. Väčšinu filmu totiž počujeme len vnútorné monológy nášho protagonistu a jeho myšlienkové pochody, ktoré sú viac než bizarné. Ale tie scény mordov.....brrrr z jednej scénky mi až behal mráz po chrbte. Až som bol nakoniec sám prekvapený že Rakušania dokážu natočiť taký brutálny horor. ()

srbak

Kultový snímok Angst som už videl nejaký ten piatok dozadu, no a jeho hlavným problémom je, že mi nepripadal ani trochu výnimočný. Dokonca som v deji nezachytil ani nejaký výraznejší moment alebo prvok, ktorý by sa mi vryl do pamäti a teraz by som vám o ňom mohol porozprávať. Priemerná podívaná. ()

Ixbalanke

Celkem kvalitně nechutný a naturální film s výbornou uměleckou kamerou a nečekanými záběry na věci kolem (modrobílý míček apod.). Letmý originální ironický humor. Celkem by mě zajímalo jak se hledají herci do takových filmů. Občas si říkám, jestli nejsem úchylák, že mě baví takové filmy. "Někteří lidi si prostě nemůžou pomoct." ()

MatejNosal

Nemecké A je to! Keby tam použijú tú hudbu zo známeho detského seriálu bola by to celkom sranda. Inak dosť depresívny príbeh psychopata bez mozgu. Najviac musím pochváliť kameramana, pocit úzkosti zachytil dôveryhodne. Herecké výkony obetí hrôza a hlavný "hrdina" to dal celkom slušne. (66%) ()

Fryštok

Tento film nádherně poukazuje na fakt, že s lidmi, kteří jedí klobásu rukou není něco v pořádku. Pozor na ně! 😏 ___________ autor tohoto komentáře je hrdým členem KPJP (klub přátel jídelního příboru) ()

mosnak odpad!

Pořád mám pocit,že na tento druh filmů se přece nemůže dívat nikdo normální. Podle komentářů jsem věděl co mě bude asi čekat,ale to neskutečně vysoké hodnocení tu je proč? Žádný super snímek to není,naopak ... Narušený jedinec,který dělá nelogické věci a jediné co ho zajímá je někoho zabít. Fakt vás někoho bere čumět na hnusného německéhorakušáka,jak někoho morduje? 1% - za obal... je parádní! ()

LBsmoke

najednu stranu docela zajímavé.. především kamerou, kterou pak využívá Aronofsky a tím že hlavní představitel popisuje bezprostředně svou vzrušenost i něco dějového z jeho dětsví a to i během aktu, který nedokáže mít pořádně pod kontrolou.. super je že to je idiot, který hned ve vězení říká, že už ho nechytí protože se bude chovat chytře.. a pak dělá botu(chybu) za botou .. například když si vymění oblečení od krve za nesmyslný nepadnoucí oblek ale košili od krve si nechá.. v záchvěvu vzrušení nedokáže myslet. naopak to jsou i tyto stejné věci, které mi vadili .. ta nelogičnost a kamera v některých chvílích hrozně sere. ()

Thomas_xxxxx

Zaujímavý film. Nervy drásajúca monotónna hudba sprevádza väčšinu filmu a tým drží aj tempo celého filmu. Dialógy tu budete hľadať márne, tie sú nahradené vnútornými monológmi hlavnej postavy. Zaujala ma aj kamera, ktorá poväčšine sníma postavy zhora, výnimočne aj zdola, čo dodáva filmu na svojráznosti. ()

Ad4mson

Jeden z těch filmů, které jasně ukazují, jak moc důležitou roli v celkovém dojmu hraje kamera. A ta Rybczynskiho je opravdu neuvěřitelná. Jinak už to zdaleka nemá ten drtivý účinek na diváka, jaký to mělo před 30 lety, ale pořád velmi znepokojivé. ()

Teardown

Erwin Leder by měl dostat oskara nebo jít navždy do izolace, protože buď je kurva dobrej herec nebo úplně vyšinutej dement:) ()

Petrus1

Zrovna sme si koupili novou televizi. Tak nevím, jestli větší smart udělat z tohoto filmu dokumentární počin nebo to tak funguje všude. Obraz mi připadal na jedné straně jako home video, na druhé to působilo hrozně realisticky. Jakoby to někdo točil jako dokument a ne jako film. I podle stopáže a doprovodného vyprávění to tak působí - hodně znepokojivě. Člověk se musí zamyslet nad tím, jestli každej vrah, kterej vyleze z lochu, okamžitě ví, že začne zase vraždit. Tenhle se s tím teda nesere vůbec a nehodlá na nic čekat. A i když má svoje plány, někdy to prostě podle nich nejde a musí se zvolit plán náhradní. Docela mě překvapilo, kolik mrtvol se vleze do kufru. Co bych teda vytkla, je chování postav. Hlavní hrdina si teda jede na vlastním tripu, takže jeho chování se dá pochopit. Taktéž retardovanýho vozíčkáře. Ale ta baba a její matka - no, připadlo mi, že je jim občas fuk, co se s nima stane. Všechno doprovází typická dobová hudba a všechno to snímá kamera ze zvláštních úhlů, řekla bych že velmi často ručně a nepřekvapilo by mě, kdyby ji měl ten psychouš sem tam pověšenou někde na těle...každopádně to celé působí velmi realisticky. I když mám trochu problém, jaké hodnocení dát - teď by se hodila možnost 3,5, nakonec za tu práci kamery se přikloním k té čtyřce. ()