Doktor Oldřich Kudrna (J. Bláha) je muž v nejlepších letech, ženatý, ale zároveň velký donchuán. A rád udílí svému nesmělému kolegovi „recepty“ na svádění. Sám se ale právě rozhodl konečně sekat dobrotu. Slíbil to své ženě Emě (K. Fialová), než odjela na prázdniny. Ale v té chvíli se všechno proti němu spikne: milenka a zároveň jeho kolegyně Slávka Lacinová (A. Vránová) na něj útočí, aby se rozvedl, sousedka Rokosová (M. Myslíková) ho svádí dobrou večeří, dokonce se ho pokouší svést i známá zpěvačka Valentina (C. Mayerová). A do toho přijíždí jeho matka (M. Rosůlková)… Jak tento propletenec asi dopadne? (Česká televize)

blackrain

Bláha s Haškem byli výborní, ale pořád si je oba dva nemůžu představit jako milovníky. Ženské herecké osazenstvo se taky podařilo. Ale chybělo mi ještě trošku více šťávy, abych byla maximálně spokojená. Trošku mi to připomínalo bakalářské povídky. Rozhodně by neuškodilo, kdyby ČT vytahovala více takových příběhů ze svého archivu. ()

Adam Bernau

Koketní dámičky uprostřed socialistických 70. let a Bláha jako okresní donchuán, to je dostatečně boží, aby to uneslo sebevětší hovadinu. A Recepty doktora Kudrny jsou hovadina jen tak střední, s nejedním vtipným místem. V závěru začíná pěkný šrumec a finále v podobě obou kráčejících lékařů (v geniálním dlouhém záběru) by bylo super, nebýt vražedné tečky v podobě manželek zjevivších se jako bohyně spravedlonosti a pomsty. Při tom tato finální mravokára vyznívá spíš bagatelizačně, jakože nevěrnictví je takový jakýsi mužský nešvar, podobně jako čtení novin u večeře nebo neochota vynášet odpadky. V tom hlavně poznávám rukopis M. Poledňákové. Na tři hvězdy to určitě je, ale obsadit do titulní role kohokoli jiného než Bláhu, šlo by nejspíš o málo záživnou až zbytečnou komedii. (Pro argensona jedna zásadní hláška: "Žádný kino, žádná výstava, žádný meruňky.") ()

Marthos

Čtyřicítka je věk, kdy by se měl každý muž zamyslet nad tím, jestli náhodou něco nezanedbal. V duchu tohoto hesla se potom rozjíždí zábavný kolotoč manželských nevěr, vrcholících nedobrovolnou konfrontací všech milenek v bytě záletného pana doktora. Je pravda, že nebýt bravurního Josefa Bláhy, stěží by tato rozverná televizní komedie obstála ještě dnes, ale koneckonců ani zástup přítomných dam není tak úplně k zahození. S čím kdo zachází, tím také schází. ()

argenson

Zase jedna podařená nalezenina z televizního archívu. Nijak nemusím Bláhu a Haška, ale tady mi nijak nevadili, snad proto, že po jejich boku excelovaly velké herecké dámy. Konverzačně a vtipnými situacemi nadupaná komedie, chybí sice zásadní hlášky, ale vcelku to byla příjemná a pohodová záležitost. ()

helianto

V žádném případě tato inscenace nijak nepřekračuje rámec tehdejší produkce československé televize. Marie Poledňáková již také napsala celou řadu lepších scénářů. Jenže … Jenže je tu Josef Bláha. A Josef Bláha nám tu předvedl další ze svých hereckých etud na téma, jak naprosto nepohledný muž může být neodolatelným pro ženy. On je tím, co tuto zcela průměrnou hru, povznáší o stupínek výše. Za mě jsou to sice tři hvězdy, ale velmi silné tři. Možná bych skoro řekla, že tři v tomto případě znamená dobré spíš než průměrné. ()