Recepty doktora Kudrny (TV film)

Komedie

Československo, 1975, 70 min

V žádném případě tato inscenace nijak nepřekračuje rámec tehdejší produkce československé televize. Marie Poledňáková již také napsala celou řadu lepších scénářů. Jenže … Jenže je tu Josef Bláha. A Josef Bláha nám tu předvedl další ze svých hereckých etud na téma, jak naprosto nepohledný muž může být neodolatelným pro ženy. On je tím, co tuto zcela průměrnou hru, povznáší o stupínek výše. Za mě jsou to sice tři hvězdy, ale velmi silné tři. Možná bych skoro řekla, že tři v tomto případě znamená dobré spíš než průměrné.(18.1.2015)

• pytlik...

Na rozdíl od místních obdivných komentářů si myslím, že Bláha se na tu roli absolutně nehodil. On byl všechno jiné, než alfasamec, kterému žádná žena neodolá. Proto veškeré ty zbožňující a oddané pohledy, kterými ho ve filmu častovaly všechny ženské jakéhokoli věku, mi připadaly absolutně absurdní a hrané. Naopak Bláha potvrdil to, co o něm tvrdím už léta. Totiž že jeho obrovskou profesní tragédií je, že nebyl natočen film s jistou rolí, která by mu absolutně sedla, jak vzhledově, tak hereckým výrazem, kde by musel bezpodmínečně neskutečně zazářit. Mám na mysli hraného Skupova Spejbla.(18.1.2019)

Bláha s Haškem byli výborní, ale pořád si je oba dva nemůžu představit jako milovníky. Ženské herecké osazenstvo se taky podařilo. Ale chybělo mi ještě trošku více šťávy, abych byla maximálně spokojená. Trošku mi to připomínalo bakalářské povídky. Rozhodně by neuškodilo, kdyby ČT vytahovala více takových příběhů ze svého archivu.(4.1.2015)

Velmi kvalitní tv podívaná a dlouho jsem přemýšlela, zda nedat hvězdičky čtyři... Rukopis Marie Poledňákové je zde čitelný, a to v tom nejlepším slova smyslu. S mála herci na malém prostoru dokáže vytvořit "malý velký" příběh, u kterého se divák opravdu pobaví. S přibývajícími okamžiky se děj zamotává čím dál tím víc, až nakonec Josef Bláha, alias don Juan dr. Kudrna ocitá v bytě hned se 4 ženami: Carmen Mayerová, Marie Rosůlková, Míla Myslíková a Alena Vránová. Jak z toho ven?! Dr. Kudrna totiž slíbil své ženě, okouzlující Květě Fialové, že skoncuje se svým dřívějším bouřlivým životem... Kdyby byla jinak velmi povedená zápletka dotažena až do konce, film by zasloužil ještě vyšší hodnocení. Takhle dávám této příjemné podívané 60%. Za zmínku stojí ještě kouzelná Carmen Mayerová. Ve své době moc pěkná herečka.(25.8.2009)

Zase jedna podařená nalezenina z televizního archívu. Nijak nemusím Bláhu a Haška, ale tady mi nijak nevadili, snad proto, že po jejich boku excelovaly velké herecké dámy. Konverzačně a vtipnými situacemi nadupaná komedie, chybí sice zásadní hlášky, ale vcelku to byla příjemná a pohodová záležitost.(25.8.2009)