Šestiraňák

(festivalový název)
  • Velká Británie Six Shooter

Pan Donnelly má namířeno domů - vrací se z nemocnice, kde dal právě sbohem své zesnulé manželce. Když nastupuje do vlaku, ještě netuší, že to pro dnešek zdaleka nebyla jediná zneklidňující situace... (Richie666)

orkadimenza

Povedená satira na život, řekl bych, že zaslouženě oceněná Oscarem. Některé momenty jsou až příliš ulítlé, hlavně historka s krávou a zakončení, ale je jisté, že autor to tak zamýšlel. Ovšem Rúaidhrí Conroy byl naprosto vynikající, ten by si zasloužil Oscara sám za svou parádní roli. ()

Prochy38

Hrálo tam pár lidí, pár minut. Ale mě to posadilo na prdel. Skvělý zážitek, skvělé herecké výkony. Parádní jednohubka.... Britové... ()

sona123

Za víc než dvě hvězdy to nestojí. Vše je postavené na 2 momentech překvapení, a to je na můj vkus na film, byť má 27 minut, docela málo. Škoda peněz a času. ()

Nethar

Takový ten suchý černý humor tam je, není to moc dlouhé, aby mi příběh postavený na krvi a fuckování začal lézt na nervy, takže Martin McDonagh a jeho druhý snímek, který jsem viděl (nepočítám-li divadelní hru), OK. Na Oskara by to u mě nebylo, ale určitě lepší průměr. ()

Perfo

No. Popravdě nevím, jak mám tento kraťas hodnotit. Film po technické a vizuální stránce natočen v seriózní drama nótě, ale děj je neuvěřitelně sarkastický s pořádnou dávkou černého humoru. Připadalo mi to jako Monty-pythoni když spolkli citrón s nasazením strojeného úsměvu. Ale přesto, přes velkou neurčitost tohoto počinu dávám ****, jelikož herecké výkony, vtipné a trefné zpracování "banální" cituace ve vlaku a celkové popsání dnu blbec hlavního hrdiny mě opravdu pobavilo. ()

krvavamera

Takový anglický pábitel, kterému byste nejradši rozbili držku. Skvělý film! (Smutný příběh se skvělým flashbackem s explodující krávou :)) ()

PhillM.

Vždycky, když budete mít večer pocit, že Váš den stál za prd, pusťte si tenhle film. Zvláště, pokud máte rádi černý humor nebo Brendana Gleesona. ()

joudas

Parádní kraťas s obrovskou dávkou černého humoru. No řekněte, kdy naposledy jste se museli smát i při pohledu na králíka s ustřelenou hlavou :) ()

Krojcek3

Krátkometrážní černá komedie z jednoho kupé ve vlaku. Chlapík se dozví, že mu umřela žena - jede domů vlakem. Vedle sedí manželský pár, oba manžele mají slzy v očích, mají nějaké trápení. A s nimi ve vagónu sedí mladík, jehož drzost ptát se na to, po čem mu nic není, je zřejmě hnána jeho vlastní nervozitou. Málo kdo toto setkání přežije. Při tomto snímku se do sluchátek smála i tlumočnice. ()

IdaHutt

Nejhorší je, že mi to nakonec ani nepřipadalo jako nějaká brutální, absurdní groteska, nýbrž jako v podstatě realistický obrázek jednoho všedního dne. Bože, kam ten svět spěje...?! Kam to spěju...?! ()