Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

hrumsrt

Ani když televizní režisér dostane materiál od dvojčat, kteří stojí za výbornými prvními dvěma Conjuringy, stejně to nestačí na to, aby dokázal dát hororovému žánru něco nového, natož minimálně připravit divákovi ucházející podívanou... Krvavá sklizeň mě na papíře zaujala a je vidět, kdo ji píše, jelikož tematicky je to trošku podobné sérii s manželi Warrenovými. Po chvíli si říkám "aha tak Scottův Exodus v moderním hávu..", no hele vůbec.. Celkem pořád fajn Hilary Swank se přimotala k látce, která už by jí od začátku měla znít podezřele ambiciózně, na to aby jej tahle tvůrčí televizní parta zvládla dobře uchopit. Mýtické morové rány v současném světě s nádechem hororu to chci, říkám si. Ale naletěl jsem.. Utahaná povídačka s nevyužitým potenciálem, z které nesálá atmosféra a každým dalším poodhalením příběhu se jí podlamují kolena. V polovině pochopíte, že to lepší nebude a co víc, že už Vás nic nemůže překvapit.. Málo krve, málo sklízení.. 40% ()

JasonV

Celkom príjemný horor o súboji dobra, zla a viery, ktorému by pomohlo keby sa jeho režisér miernil v konzumácii LSD. ()

Weissik

Film zpočátku vypadá zajímavě a s úspěchem se mu daří vystavět tajemnou atmosféru. Motivy starozákonních ran jsou příjemně originální a musím uznat, že právě ony přitáhly můj zájem k tomuto titulu. Vlastní děj však bohužel pokulhává. Jedna rána střídá druhou a divák nemá dost prostotu, aby vnímal každou z nich zvlášť. Finále připomíná vyvrcholení filmu Silent Hill. V rámci mysteriózních filmů či hororů tvoří Krvavá sklizeň průměr. Pro mnohé může být překvapením obsazená Hilary Swank. ()

Demoiselle

Obecně mám filmy s náboženskou tématikou, božími soudy, satany atd. ráda. Ale tohle? Děs. Pořád přemýšlím, jak donutili Hilary Swank k tomu, aby tam hrála. ()

CrazymanM

Byl jsem mile překvapen,mám ten film už asi 4 roky a přistupoval jsem k němu s despektem,ale nakonec jsem spokojen.Schéma sice není příliš originální,ale zaujalo mě to,neusnul jsem,pár lekaček tam bylo a trochu té mystiky a tak taky,skoro bych dal i 4 hvězdy,ale nebudu to přehánět! ()

Botis

Myšlenka by nebyla špatná, což o to. Bohužel se někdy v polovině začíná film neuvěřitelně (a zbytečně) komplikovat, takže po skončení to chce tak půl hodinky-hodinku, aby člověku došlo, co se vlastně stalo. The Reaping spadá do podprůměru, ale jelikož mám pro AnnuSophiu Robb slabost, tak ty tři hvězdičky dám. ()

george16

Byť to je béčková záležitost, tak mě to prostě chytlo a líbilo....Zároveň přiznávám, že Hillary zahrála moc dobře, stejně jako pan učitel.... ()

vodkasesemte

Throw in a population economically deprived enought to believe in almost anything - And you got yourself miracle - A MIRACLE created by a greedy cost-cuting corporation, instead of creating cures for the faithful - Rád přepisuju text, jde mi to rychle, baví mě to, když je zajímavý tema - Our town is the best secret in hte Bible belt, Im not interested in becoming a punch line - They are blaming now a little girl. Foung her brother dead on the river the day it turned red. They think she killed him - Call police, motherfucker! - Fulgurite. Thats what happensto sand when lightning strikes the ground - To sou ty mrtvý ryby, asi ne! - Jaktože jsem todle nikdy neviděl? - Okey, we will walk - We will what?! - Dont you think is early to go biblical? - No accounting for taste - Shut it - Pfiesteria - Cattle are acting strange… - Blood, frogs, flies, dead livestock - What is he supposed to be saying here? - Yeah, well, maybe its not from him - I dont know, but what I do know is that we are witnessing biblical events - Thats really pretty picture. Do you think maybe I could have it? - Okay. Im driving a fire truck now - Im allright. Still her in the kitchen sometimes (tak ty nejsi ještě zralej na novej vztah) - That goes away after a while. Im not sure I want it to - Mají podobnou zkušenost - Nevim, jesli se k tomu to popíjení z flašky hodí - We showed up with our crate of Bibles and our clean T-shirts and our very good intentions - My family was murdered as a sacrifice to God. Říká to, jako by se vlastně nic nestalo - Křovákum se nepomáhá! - Jak je dal Buh dohromady - Tak tenhle střih se povedl - God protects his children even if they dont know it yet - Get some sleep. Motherfucker! - Tendle film je divnej - Sou v tom domě moc dlouho - You let her go alone? - I dont let her do anything. Im lucky I get computer - Tyak vyspali se spolu, nebo ne? Když se tak stará tak asi jo! - Anyone home? Rozbij okno, jako to děláte v Americe běžně, když nikdo není doma - A pak vem za kliku - Tvl, ani se nezuje - Thats your bodys way of telling you that you are becoming woman - Lets get you cleaned up - Tendle film je divnej - Lice? - Plain and simple - A child in satans omage (to jsem nepochopil) - Lucifer often turned Gods weapons against righteous - This girl is just beginning. Heaven could be start of all - And theres ahall be boils breaking forth upon man and upon beast (trochu se to plete, ne) - At the height of their power God shall send forth an angel to destroy them - Perhaps this angel is you - Angel can sometimes be a metaphor for ppl of the cloth, the ordained - Girl is in fact a channel for the Fallen One - Im gonna do what needs to be done - To je šílenej film - Nikdy jsme si nevšiml, že má Hilary tak pěkný kozy. Nejsou umělý? - Dobře holčička. Konec jak má ejt! - How do we know whats real? - Shes perverting your faith through lies now. Thats how Satan works - Long line only children - Number two for both of us (trochu oříšek) - Floods. He abadoned them, so they abadoned God. My family introduced them to the true Lord. A powerful Lord, who hears his ppls prayers - Only a servant of God can kill his angel, aha - That wasnt God, who killed my family. A weak, godless man filled with fear and hatred (přidávám hvězdu navíc) - Its just the two of us now - To je dobrý. Myslel jsem, že najde novou ásku a nakonec si odvezla rovnou dceru! - Řekni něco - What about the boy? The boy inside you - A chlapce - For all their sacrifice, they shall reap a perfect child. A second-born who upon coming into adulthood, shall be reborn with the eyes of Satan () (méně) (více)

AleXtreme

Velmi dobře udělaný film se zajímavým příběhem a skvělými výkony Swank a Robb. Má rychlejší tempo a právě proto v něm není ani chvilka kdy bych se nudil. ()

wesker

Během filmu jsem se hodně nudil .. Trochu to zachránil ten konec a námět byl celkem zajímavý ale na víc jak na 2 hvězdičky to podle mě není. ()

Cocteau

Bohužel, jak mám Hilary rád, tak se obávám, že zde nepatrně ulítla. Mnoho, mnoho klišé. Za chvíli vás to přestane bavit. ()

Patr1k

"Horrory" moc nemusím, ale toto bola taká priemerná napäťová srandička, ktorá ma udržala myslieť, čo za tým všetkým je, najviac asi musím vyzdvihnúť strih a grafické poňatie scén. ()

Vitex26

Ta druhá hvězdička je jen a jen za Hilary. Scénárista na Vás totiž během hodinky a půl navalí tolik hororových klišé, že je to až s podivem, že film je ještě schopen jakés takés samostatné existence. Jen namátkou: kněz (v našem případě tedy exmisionářka Katherine), který ztratil víru, malá holčička ve víru nějaké té okultní sekty, městečko uzavřené před okolním světem, jedno záhadné úmrtí a tak bychom mohli pokračovat směle dále. Samozřejmě nesmí chybět ani otevřený závěr. Kdyby se to čirou náhodou líbilo, mohly by se vytřískat další penízky na pokračování. Vyšší ambice než ani ne na průměrný béčkový horor Krvavá sklizeň rozhodně mít nemůže. ()

Mufi315

Krvavá sklizeň působí jako průměrný film, kde hororovou atmosféru nenabudí ani tak jednotlivé scény. Spíše tajuplný příběh, jak vlastně to dopadne - resp. celý film vás udržuje v napětí, co dál bude. Hilary Swank nepředvádí žádné herecké kreace. Její obličej většinou obsazuje vykulený zmrzlý pohled. Triky působí podprůměrně (obzvlášť oheň z nebes). Stephens Hopkins alespoň věděl, jak využít vhodně kameru, protože ta jako jediná tvoří podstatu hororu, protože umělá mumie nemohla nikoho vyděsit. Film začíná jako napínavý už od počátku a až dokonce, přesto jdem byl rád, že film má pouze přes 90 minut. Před všechny nesmyslné scény, okopírované ze starého zákona (beztak ne příliš poctivě) docela zajímavý konec (i když předvídatelný), kdy se Hillary stala strážným andělem a spasila čistou duši obětované a nenáviděné dívenky. Andělé zvítězili nad satanem a raději to nebudu více rozpitvávat. **+ (50%) ()