Krvavá sklizeň

• USA The Reaping (více)

Po tragické smrti manžela a dcerky víru v Boha ztratila. Nyní Katherine vědeckými postupy vyvrací domnělé boží zázraky po celém světě. Na žádost místního učitele se vydá do městečka Haven, kde se řeka zbarvila do ruda. Místní se obávají, že je to první z biblických deseti morových ran. Katherine se případu ujme, když zjistí, že místní lidé viní z pohromy dvanáctiletou Loren. Brzy se stává svědkem dalších úkazů odpovídajících biblickému proroctví a zoufale hledá racionální vysvětlení, kterým by dívenku zachránila před lynčem. Jenže všechno není takové, jak se jeví a Satan se opět ukáže jako mistr klamu. (TV Nova)

MickeyStuma

Po filmové stránce ve své vizuálnosti krapet těžkopádný snímek na téma ´Deset egyptských ran´. Příběh je jedním z originálních a kreativních konceptů spočívající na poukazování problémů vědy a víry. Obsahuje však dlouhé flashbacky, ve kterých je snadné se ztratit. ´Krvavá sklizeň´ je film o střetu zájmů pohybující se na velmi tenké hranici, takže je nutno k tomu přistupovat velmi opatrně. Jde o solidní zábavnou formu vyprávění i přes jistou předvídatelnost hlavně co se týče zakončení. Speciálními efekty použité k vylíčení ran jsou na velmi dobré úrovni. Celkově to vyloženě pecka není, ale za tu myšlenku, jakou si to nese, shlédnutí stojí. ()

Olík

Takové to, když seženete celkem slušné obsazení a myslíte, že to ještě vyšperkujete tím, že do podle vzoru pejska a kočičky naházíte do hrnce od každého trochu. Duchové a víra versus peklo a kukuřičné děti a ospalé jižanské maloměsto a rodinná historie a znamení a kletby a sekty a žáby a egyptské rány a pokémoni a tohle a takmto…..a nakonec, na to jak to celé bylo přeplácané, docela koukatelné. ()

Rathalos

Namet skvely,no prevedenie slabsie,skoda,ze ten rozjazd bol pomalsi,ale zaverecna polhodina bola vynikajuca a scena,kde sa objavia kobylky ma ohurila,Hilary Swank sa predviedla v dobrom svetle a koniec sa tiez pacil,takze suma sumarov hodnotim za styri...:-) ()

Karasman

Nuda, nuda a jeste jednou naprosto neuveritelna nuda. Film ma zajimavy namet, ale zpracovani je tak fadni, ze jsem film ani nedokoukal, taze nevim, jak to dopadlo, ale vubec mi to nevadi. Za celou dobu jsem se nelek ani jednou, nebylo to napinavy, proste NUDA! Jedinou dobrou veci je Hilary Swank, ktera se do hlavni role celkem hodila. ()

aR3Zz

Film na jedno zkouknuti. Milovniky hororoveho zanru nezklame, nezaujateho divaka ale nijak zasadne neoslovi. Dej je jednoduchy, misty ale dostatecne napinavy a nekolikrat jsem se opravdu poradne lekl. Lepsi prumer mezi horory. ()

Dárius

Tak pánové a dámy.Tady se tvůrci trefili do mé krevní skupiny.Duševno-tajemno,čerpající z historie.10 ran seslaných Pánem na uctívače satana,v pořadí tak jak píše starý zákon.Dobře zpracované plné dokonalých efektů-ty kobylky teda jsou!-Určitě ne tak ubohé jak v "Vymítač Dábla2".Film má i múj oblíbený satanistický nádech-satan v podstatě vyhrává v podobě sémě které má Hilary Swank v sobě.Možná je celý film pro nás varováním před množícími se vyznavači satana.Protohle vše nechápu to slabé hodnocení.Film hodnotilo 941 uživatelů,vlastní ho 151 lidiček.Takže si myslím že 80% z těch co ho hodnotili a nevlastní ho-ten film ani neviděli!!!!To je tou touhou co nejdříve komentovat,honbou za body,a dělání si z Čsfd soukromou seznamku v diskusích-teanegři.Tak to vidím já. ()

Kingjiri

Nevýraznej béčkovej horor vhodnej akorát tak do večerního programu komerční televize potom, co je prime time pryč (taky že jsem na to koukal na Nově). Hilary Swank a docela slušný hodnocení byly důvody, proč jsem tomu dal šanci a věnoval hodinu a půl svýho života. Trochu jsem se seknul, protože jsem čekal o něco víc. Kamera a technický provedení občas neměly svojí "kvalitou" daleko k TV filmům. Příběh mě asi ani nemoh jakožto ateistu moc pobavit (moje chyba, mohly mě varovat už ty bláboly o Bohu v popisku). Jedna projekce se dala, ale než abych na to koukal znova, dám si radši deset ran (facek) do xichtu, dvě slabší hvězdy. ()

tranquill

Satanistický horor se vším všudy a hlavně s krásnou Hilary Swank. Další parafráze na Přichází Satan nebo Exorcista, jen trochu z jiného pohledu... a můj pohled po jeho skončení značil spokojenost :-) ()

Ondr@932

Děsně unuděná táhlá náboženská rychlokvaška ... Ani Hilary Swank do nedokázala utáhnout ani na ten holý průměr. A ty triky, ty byly také děsný. 35% ()

helraiser

Tohle mělo opravdu velký potenciál, ale neskutečně ho nevyužili. Mohla to být opravdu hororová paradička, ale na konec to je jen průměrná podívaná na kterou se pěkně kouká, ale z hororového hlediska žádná sláva. Jako film na jedno zkouknutí na zahnáni nudy zcela dostačující. ()

E lan

Vcelku povedený horor, který mírně převyšuje průměr. Atmosférou a triky je dokonce nadprůměrný, příběh je dobrý a nakonec přijde docela překvapivé rozuzlení. Na videu velmi dobrá volba. ()

cinemaboy7

Po přečtení "odborných" kritik jsem měl trochu obavu tohle dílko skouknout. Celkem milé překvapení v podobě ne úplně přiblblého hororu s dějem, který se točí kolem bible a 10ti božích ran. K hodnocení 4hvězd mi ale přece jen něco chybělo, nebo přebývalo? Jestli tam bylo moc triků, nepovedená kamera nebo režisér, který neudržel opratě nevím. Ale vždycky je lepší si o filmu přečíst, jak je hrozný a pak být potěšen, než se těšit na vychválený film a být zklamaný. A navíc to v tomhle filmu Hilary moc sluší! ()

bono22vox

Snímek plný scénáristických maxiklišé, a u nestrašidelných scén zdlouhavého pátrání se budete nudit tak, že i ty nejslabší díly Akt X byly naprostým skvostem naproti tomuto paskvilu... ()