Měla to být úplně běžná zakázka. Drobounký lupič klenotů Calvin Simms (Marlon Wayans) je najat, aby ukradl drahý královský diamant. Jeho zabedněný parťák Percy ale diamant upustil přímo do kabelky Vanessy Edwards (Kerry Washington - Ray) a jejich dokonalé plány tím poněkud pokazil. A tak když narážejí na Vanessina manžela Darryla (Shawn Wayans), který beznadějně touží po vlastním dítěti, nenapadá Calvina nic chytřejšího, než obléci plenky a hrát si na opuštěné dítě. V nové roli musí přetrpět spoustu ponížení a odporných rodinných vycházek. Hlavně však musí dostat drahokam zpět dřív, než ho jeho “noví” rodiče odhalí. Režie filmu se ujal Keenen Ivory Wayans (Někdo to rád blond). (oficiální text distributora)

AdamesWWE

[6/10] Má to úplne triviálny a až hlúpy príbeh, ale tvorcovia to neberú seriózne tak ani ja a Pidihajzlík nieje až taká zlá komédia, a dokonca ani moc trápna. Niekedy dokonca aj prekvapivo slušne zábavná, bavili ma aj herci, nemám väčší problém. ()

Radim

Příšerná kravina, u které jsme se 4x zasmál. No dobře, tak 5x. Ale nutno říci, že v některých momentech byl malý Calvin v dupačkách a čepičce prostě neodolatelný. ()

vander19

Z scéna v ktorej sa išiel malý kupát so svojim "otcom" ma nehorázne rozosmiala a samozrejme starý pán ktorý príde na navštevu....inak celkom dobré kuknúť po práci v rámci relaxu. ()

Hanes88

Zajímavá komedie se skvělými hláškami. Samozřejmě to není nic světoborného, ale člověk se u této komedie skvěle odreaguje a pobaví. Zlatý průměr...60%. ()

Strandmon

Největší chybou pidihajzla je to že je to strašná blbina. Ale přesto si nemůžu pomoci, že mě to docela pobavilo a v některých chvílích jsem se i zasmál. ()

orkadimenza

Když se scénář přizpůsobuje okolnostem, případně okolnosti (výška) se musí nuceně upravit kvůli scénáři, většinou to nedopadá moc dobře. Tady to ale zas tak špatné nebylo a nuceně vytvořená dvojice bratří Wayansů dokázala vytvořit slušnou zábavu. Vtipy byly sice všechny na jedno brdo (ono to ani jinak nešlo), ale některým jsem se dokázal zasmát, a jako komedie na jedno zhlédnutí poslouží Pidihajzlík dobře. ()

Jayem

No čo už na týchto dvoch povedať trápne ako vždy bez kúsku vtipu (až na dva, tri prípady kedy sa dá zasmiať). Ale jediné na čo som pri tomto filme čakal kedy touž konečne skončí. ()

peto580

Aj to prehanam. Dal som iba vdaka niektorym (skoda ze ich je pomenej) ozaj vtipnym scenam ale inac podpriemerna komedia ()

gurmanik

Tak dementní to bezesporu bylo, ale smál jsem se v podstatě celou dobu, bomba :D A znovu se nedokážu ubránit menší poznámce ke zdejším hodnotitelům. Co jste asi čekali, když jste si ten film pouštěli? Fakt by mě zajímala vaše očekávání, že to pak hodnotíte slovy nehorázná hloupost apod. Tady nejde o to, jeslti je to hloupost nebo ne, tady jde o to se zasmát a pobavit se a to se (alespoň u mě) filmu opravdu povedlo! ()

cherita odpad!

Bratrům Wayansovým už asi přišlo vydávání se za sexy blondýny málo hardcore, takže teď se jeden z nich infitruje mezi nic netušící (!!!!!!!!!!!!) černošský pár coby opuštěné nemluvně. Hahaha. Cítíte v tom ten komediální potenciál? Ne? Přesně tak, žádný tam není. To znamená, že je třeba předvést nějaký ten fekální humor, aby se fanoušci těchhle hovadin měli vůbec čemu zasmát. Já dávám sice odpad, ale myslím, že i zírání do odpadkového koše by bylo méně nechutné a více zábavné. ()