• genetique

Bizarnosť a bláznovosť nápadov bratov Wayansovcov, to je niečo, na čo sa dá vždy s úsmevom pozrieť. Nikdy totiž nespadnú na úroveň totálnych sračiek a úbohostí, aj keď je to stále ten vyschnutý a vyprahnutý humor dookola a verím, že pokiaľ by to bol váš prvý film s týmito klaunami, dáte aj za tri, ale na tej istej mimike sa večne smiať nedá. Navyše toto prťavé filmové bláznovstvo má veľmi sympatických predstaviteľov, chutnú zápletku a ďalšiu americkú idylku, ktorá ma už tak ľahko nerozhodí. 45%.(27.4.2008)

Už od první minuty, kdy hraje hip hopová písnička s názvvem " My House" od jednoho z nejlepších rapperů poslední doby Llyoda Bankse jsem věděl, že ten film se mi bude líbit. Potom tam ještě ke všemu hrála pisníčka od 50 cent " Candy Shop" , kdy jeden rádoby rapper rapuje se svým velmi vtipným textem. Nejenže mně to bavilo od začátku, ale ono mně to bavilo celých 90 minut. Bratří Wayansovi pro mně vytvořili jednu nejlepších komedíí, co jsem mohl za poslední dobu vidět. Keenen Ivory Wayans se postavil za kameru a celkem se mu to podařilo vskutku solidně. Marlon Wayans v roli Calvina, který má asi 50 centimetrů, tak ten nemá chybu a Shawn Wayans v roli " víkendového táty " byl velmi dobrý. Scénář byl taky povedený a je hlavně nabitý neuvěřitelně vtipnými scénami a přiznávám se, že jsem se několikrát zasmál i nahlas. Velmi ale opravdu velmi povedená komedie a hlavně bohužel hodně moc podceňovaná.(2.6.2007)

• Colonist

Podobné filmy sice opravdu nemusím, ale už se tak nějak stalo, že jsem se připletl k jeho sledování. A co pro mě bylo překvapující - přežil jsem to a občas se i bavil. Humor téhle komedie nepatří zrovna k tomu nejinteligentnějšímu (však také zhruba každých pět minut někdo dostane něčím do koulí), ale objevily se zde i dobré momenty, u kterých jsem se chtě nechtě musel smát. Dávám sice jen dvě hvězdičky, ale pro tento druh filmu je to ode mě velice kladné hodnocení. Já se u toho bavil. Stydím se za sebe. Občas si asi člověk musí trochu vypláchnout hlavu podobnou hovadinou...(23.5.2009)

Když se scénář přizpůsobuje okolnostem, případně okolnosti (výška) se musí nuceně upravit kvůli scénáři, většinou to nedopadá moc dobře. Tady to ale zas tak špatné nebylo a nuceně vytvořená dvojice bratří Wayansů dokázala vytvořit slušnou zábavu. Vtipy byly sice všechny na jedno brdo (ono to ani jinak nešlo), ale některým jsem se dokázal zasmát, a jako komedie na jedno zhlédnutí poslouží Pidihajzlík dobře.(18.10.2016)

• Bluntman

Big things come in small packages. Pidihajzlík ma jednu zásadní chybu, snaží se připomínat animované grotesky ztvárněním postav a i fyzickými gagy, bohužel je hraný a jediná skutečně funkční scéna v celém filmu je hra stínů s boucháním po hlavě. Jinak je poslední počin bratrů Waynsových neuvěřitelný, ve způsobu podání poselství retardovaný a hlavně ostudně předvídatelný, urážející psychiku zdravého jedince a pohrávající si s jeho fyzickou zdatností při "loskošných" fekálních vtípcích (pokakání, teploměr, kojení). Marlon Wayns jakožto titulní pidihajzlík se sice ksichtí, seč může, bohužel jeho pitvoření mi přišlo nesnesitelné a vzhledem k špatnému klíčování a kontrastu pozadí při užití digitálních triků i trapné a křečovité. Těch 7 nominací na Maliny je zcela oprávněných, nízké hodnocení nedávám proto, že se jedná o jednodušší komedii určenou pro černošské publikum (je spousta jiných, nejen černošských, u kterých jsem se bavil náramně, viz filmy bratrů Farelyových), ale protože je Pidihajzlík utrpení srovnatelné s Date Movie, jenom méně urážející. Jednou jsem se pousmál. Ale pokud máte chuť na Modrý blesk říznutý Agentem v sukni...(10.2.2007)

• - V roce 2006 byl snímek oceněn Zlatou malinou pro nejhorší remake. Marlon Waqans a Shawn Wayans získali stejné ocenění pro nejhoršího herce a Shawn Wayans a Kerry Washington/Marlon Wayans byli ocenění jako hejhorší pár na plátně. (Pepinec)

• - Když děda vezme sušenku Kelvinovy a dá jí na talíř, je jich tam 5, ale když ji Kelvin vezme a otírá o tělo, sušenek pořád zůstává stejně. Když pak Kelvin položí otřenou sušenku na talíř, je jich tam zase 5. (prochy10)

• - Když Pidihajzlík ujede autem, používá basebollovou pálku na pedály, ale když ho zastaví, tak není basebollová pálka k nalezení. (prochy10)