Nadměrné maličkosti: Loupežníci (TV film)

Komedie

Česko, 2005, 41 min

Tragikomická středněmetrážní inscenace o jedné nepovedené loupeži. Slušné herecké obsazení, uvěřitelný děj, ve výsledku se nicméně jedná jen o poněkud rozsáhlejší povídku bakalářského stylu. Cyklus Nadměrných maličkostí disponuje daleko lepšími kousky. Celkový dojem: 50 %.(8.8.2009)

Docela důstojný středometrážní televizní záblesk lepších časů a objemnějších produkcí. Ve filmu je třeba se přenést přes poněkud zkratkovitý děj, který může dosáhnout až punc nepravděpodobnosti, pohromadě tedy výsledek drží pohodové obsazení. Tahle maličkost s hlavy vyletí prvním otvorem, ale kouká se na to pěkně.(20.9.2005)

Slabší tři hvězdičky za dobrý nápad a obsazení, to ostatní ovšem zas tak povedené není.(19.9.2005)

• WANDRWALL

Nové a nové filmy o loupežnících jsou důkazem, že ti novější to už mají těžší, než ti jejich předchozí. V čem těžší? Zaujmout diváka. Loupežníkem se může stát jen člověk s předpoklady, tedy nebojácný, rafinovaný, a podle toho jakých výsledků dosahují, tak se i kategorizují. Tenhle film se moc nepovedl, protože neukazuje to nejlepší co k loupežnickému povolání patří, ale jen handrkování se o nepodstatném.(3.4.2011)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 4/10/// +příjemné obsazení, dobrý námět i dialogy -skutečně to je jen krátká jednohubka/// Lehce úsměvná inscenace, která mě však mile pobavila. Líbili se mi herci a především pak Matyáš Valenta, který snad nikdy nezklame. Příběh mě taky zaujal, takže jsem spokojen./// Celkem 56%///(19.7.2010)