poster

Černá Fortuna (TV film)

Historický / Drama

Československo, 1991, 70 min

 • LiVentura
  ***

  Milý historický snímek z dob dávno minulých.(2.9.2008)

 • lekr
  odpad!

  Tak označit tuhle hrůzu za pohádku a zařidit ji do pohádkové prazdninového menu je snad velice špatný vtip!! V tomhle případě nejde vůbec o pohádku ale spíš o morbidní pesimistickou alegorii na smrt nastíněné na pozadí třicetileté války K tomu špatné herecké obsazení a nepovedený scénář. No prostě děs!!!(31.8.2009)

 • sud
  ***

  Slušná historická TV inscenace se subtilní výpravou, zajímavým příběhem a charismatickými herci (obzvlášť František Derfler). Dalo se z toho vytěžit daleko víc, ale atmosféra je solidní a hudba Miloše Štědroně nádherná (největší klad snímku). 60%.(6.6.2014)

 • salahadin
  ***

  V porovnání s tímto filmem působí scénické představení lecjaké skupiny historického filmu na žracích a nasávacích letních akcích jako zcela věrohodná řežba. Vypíchnu některé herecké výkony, které jsou na úrovni školní mikulášské besídky. Choreografie bitvy připomíná nácvik opilých gymnazistů na stužkovou. Nehledě na malý rozpočet, kdy hrad dobývají čtyři vemena, která si stoupnou přesně tam, kde se obvykle při střelbě nachází terč. A renesanční atika brány hradu Boskovice coby cimbuří, za nímž se schovávají obránci vedení šaškem? Šaškárna... tři za velmi dobrou hudbu a personifikaci smrtky, která tančí mezi mrtvými.(28.2.2017)

 • Udet
  ***

  Třicetiletá válka, Švédové, dobývání hradu, bratr proti bratru.. ..výborný námět z krvavých let 1618- 48.. ..příjemně koukatelný příběh s příchutí tajemna.. Bohužel sice dost nízkorozpočtový, což se projevilo zejména při bojových scénách, ale přesto se slušným spádem děje i dobrým příběhem.. ..v malé roli potěší i Franta Kocourek.(3.9.2014)

 • - Natáčelo se na hradech Roštejn a Bojkovice. (M.B)

 • - Příběh je částečně inspirován brněnskou pověstí o dobývání Brna švédským vojskem. Švédské velení tehdy dle vyprávění rozhodlo, že pokud nepadne město do pravého poledne, odtáhne pryč. Brno bylo zachráněno jen lstí, kdy zvony zazvonily o hodinu dříve. (DecentFellow)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace