Epizody(26)

Mladý student Kei Kurono umírá pod kolejemi metra a následně se objevuje v místnosti se skupinou zvláštních lidí, a to není vše, je totiž vyslán na smrtící boj proti mimozemšťanům, aby bojoval o svůj život. Hra začíná! (Petrmachovec)

mimozakon

..alebo o tom, ake to je zomriet, a potom zase bojovat o zivot..zaujimavy koncept, na konci ktoreho sa clovek aj tak nedozvie, ako to vlastne je... ()

Vanguard77

U Gantze je těžké se rozhodnout, zda se mám pokusit někomu objektivně vysvětlit svoje hodnocení, ono to dost dobře nejde. Jelikož všechny neduhy, na které naráží Subjektiv, to skutečně má. Jenže spolu se všemi svými klady Gantz tvoří tak zajímavý a unikátní anime zážitek, který si mě prostě získal. Násilím a něčím na hranici ecchi a hentai se tu nešetří, občas jsem měl chuť nakopat většinu postav do zadku, ať se už konečně začnou hýbat a střílet místo věčného filozofování mám či nemám. Ale občas jsem se zase naprosto do příběhu ponořil a prožíval s nimi jejich strasti. Na Gantzovi mi pravděpodobně vadí ta spousta neobjasněného a potom (jak již Subjektiv odkazoval) záměna Česka a Čečenska v titulkách (bylo to v anglických titulkách a taky mě to zasáhlo jak pěst do oka). Ale i tak prostě nemůžu než tohle anime doporučit a říct, skvěle jsem si ho užil. ()

Hulkee

Seriál má nesporné kvality. Velmi se mi líbila hudba i animace, celkem zajímavá je i zápletka, má ale jednu velkou slabinu - špatně napsané postavy. Postavy se chovají nelogicky, nesmyslně a divně - když je jeden z nich pod útokem, ostatní nečinně stojí a kecají o tom třeba celé dva díly. To je ostatně důvod, proč jsem seriál nedokázal dokoukat a zasekl jsem se na dvanáctém díle. Těch opravdu debilních keců, které logikou překonali snad i teletubbies, jsem měl prostě dost. Přesto má seriál u mě 3 hvězdy za titulní song od rip slyme, skvělou zápletku a tits. :) ()

sajagi

První dojem: autoři byli zhulení. Druhý dojem: okej, je to Kostka v anime hávu. Třetí dojem: je v tom asi hlubší, ba přímo metafyzický, smysl, sakra... Výsledný dojem: mám v hlavě bordel. Ale sranda byla! ()

Neklan006

Ne tak úžasně kreslené jako knižní manga, ale i tak hodně dobré. Děj se prakticky přesně drží originálu. A fakt vynikající hudba. ()

spawnxp

Pár otázek, žádný odpovědi, hromady střev a vybuchujících hlav, prsatka přetržená na půl, mladý vs starý, pacifistický žvanění furt dokola... a Gantz. Chvílema znepokojující. ()

Saren

První animované dílo, kde jsem se setkal s lidskostí (někdy mylné označení pro souhrn jen našich kladných vlastností), přirozeností, realitou. V klidu člověk třeba i mudrcem, laskavým tvorem, který fandí svým hrdinům, lká na příkoří jim činěné, sní o lepším životě pro sebe a jiné, za pochodu však sám i marným hovadem. ()

Fanfán

ano, pozadí seriálu je nevyjasněné a je tam spousta keců a nesmyslně jednajícíh postav, pokud možno postav, které nejednají vůbec. Přečíst si mangu a pochopit, to je můj nynější cíl, ale... Seriál měl pro mě takové tempo, který už dlouho žádný seriál neměl a každejch dvacet minut mi uteklo, jako by uteklo jen deset (možná tím, že se tak moc toho v jednotlivých epizodách nestalo - což mi tak moc nevadilo) - ty kecy mi totiž přiblížili postavy a seriál je pak brutálnější než Elfen Lied a hlavně se tu tolik nepláče. A ta žena, jak se s ní KeiChan vyspal - tý mi bylo líto ze všech nejvíce. Jako malej kluk jsem měl trochu fobii z metra, přesně se mi zdálo, že kdybych spadnul do kolejiště, už se z něho nevyhrabu a kolikrát jsem si říkal, jestli bych před tím metrem utekl... Proto pro mě byla nejsilnější asi první epizoda, ve které se ani nebojovalo, ale člověk jasně celou dobu cítil co se stane. Keichanův charakter se během seriálu změnil, což mě taky nadmíru potěšilo, protože jsem ho ze začátku opravdu moc rád neměl. Proto můžu s čistým svědomím udělit pět hvězdiček, protože dle mého měřítka opravdu výborný seriál ()

VashCZ

Dokoukáno do desátého dílu, asi tak těsně před tím, než začně nějaká akce. Víc ani ránu, sorry. Už mě to nebaví, táhne se to jako smrad. Mínus jedna za velký prsa a ty narážky na ně. Jednou, dvakrát, třeba třikrát... ale ne sakra pořád, to už není poučný a ani vtipný. Zbývá jen omílání sraček v hlavě panice. A to jeho pitomý přemejšlení. Když se na to člověk kouká a přemýšlí, zda by takhle někdo opravdu přemýšlel, tak není divu že by se lidi chtěli vracet ke starejm pořádkům obecně. Další hvězda dolů jednoduše protože je to po japonsku pomalý, příprava na boj trvá ne o 2, 5, nebo 10 minut dýl než jsem čekal, ale 2 plný díly. Nemluvě o tom, že všichni stojí na místě a hádají se, zda to a nebo to, zatímco jeden člověk bojuje s přišerou. No potěš koště logika chování. Třetí hvězda dolů prostě protože jsem to nedokoukal. Pro vysvětlenou. Ten kdo seriál vymejšlel, tak byl v mládí šikanovanej, měl rád velký prsa, ale měl problém je dostat. Trpěl komplexem méněcennosti a všechno dlouze v hlavičce řešil. To se promítná i do tohoto seriálu. V dobrém i ve špatném. 40%, protože mě to v podstatě zaujalo. ()

RyuzakiSE

Četla jsem mangu, viděla anime... musím říct, že anime se mi líbilo více, co se cca do 18. dílu týče. Některé vedlejší postavy byly inteligentnější, celkově anime nabíralo většího dramatu a psychologie. Poté přišel zvrat - jak to tak bývá, přišla část, kterou si autoři vymysleli, aby nemuseli pokračovat podle mangy. Asi proto, že něměli peníze na několik desítek epizod navíc (odpovídalo by to tedy manze, která má 383 kapitol). Každopádně musím říct, že ta část nebyla vůbec špatná, naopak se mi moc líbila, ale stejně bych byla radši, kdyby se drželi mangy. Nah, teď k samotnému anime bez porovnání s mangou - bylo super, napětí jak prase, takže jsem musela přeskakovat, protože to napětí se nedalo, hodně mě zajímalo, jak to vše dopadne a na některé části se nedalo moc koukat, páč tady je brutality požehnaně (ovšem třeba na Genocyber to nemá). Moc se mi líbila psychologie postav. Nejvíc jsem si oblíbila Kurono Keie, hlavní postavu, který postupně nabíral víc zkušeností a už to nebyl jen nerozhodný ňouma. Nishi byl též dobrý, takový malý povrchní provokatér, který tomu dodal grády... ale poté dostal, co proto. Nejvíc mě štvala Kishimoto, která se tam pohybovala tak rozespale, jako když právě vstane z postele a neví momentálně, o co jde. Kdyby tam nebyla, možná by postav zemřelo méně. Nuž co by to bylo za anime v tomto žánru, kdyby tam chyběla nějaká netušící kozatice, která zaviní víc škody než užitku. Avšak, já jsem spokojená, Gantz se stalo mým nejoblíbenějším anime, i když bych byla ráda, kdyby anime mělo více epizod. Celkově to hodnotím 5*, nebudu zbytečně odebírat hvězdičky, protože jak bývá zvykem, anime se většinou mangou pořádně neřídí... jinak pro nadšence- Gantz má pokračování v podobě další mangy, která se nazývá Gantz:G, tak můžete tomu dát šanci. ()