Hyeolui nu

혈의 누

Blood Rain

Thriller / Historický / Mysteriózní

Jižní Korea, 2005, 119 min

Typická ukážka môjho problému s kórejskými filmami - hneď od začiatku veľké množstvo informácií podaných hŕŕŕ štýlom a veľa mne nič nehovoriacich a do jedného splývajúcich mien a tvárí. Nosná kostra príbehu však bola celkom zaujímavá, aj keď miestami sa mi to zdalo mierne prekombinované. Potešila ma aj na oko pekná výprava. Na záver ma ale dostihol môj problém z úvodu, kedy bol odhalený vrah a mne chvíľu trvalo, kým som si jeho postavu dokázal zaradiť. Finále príbehu sa mi už zdalo trocha zbytočne melodramatické a naťahované. Slabší priemer. 55/100(19.5.2017)

Nakoniec z toho bola nielen zaujímavá pomsta ale aj detektívka. Priznám sa ale bez mučenia, mala som z tých bradatých tvárí chaos, každý mi prišiel rovnaký a veru trvalo mi kým som sa zorientovala, hlavne, keď začali skákať v čase...nakoniec som sa z toho, ale nejako vysomárila. Videné v rámci Challenge Tour Special - Filmový lov.(1.7.2015)

Mimořádně napínavá a poutavá detektivka, která mi také místy temnou a depresivní atmosférou, vizuálním zpracováním a brutálními scénami vražd a poprav (roztržení těla na kusy pomocí lan a dvou párů volů) místy připomínala historickou obdobu Se7en. I tady patrá po nepolapitelném a rafinovaném vrahovi, jehož obklopuje opar tajemna a mysteriózna, dvojice vyšetřovatelů, starší emissar a jeho mladý pomocník. Odlehlý ostrov skrývá vedle množství pověrčivých dělníků nejedno kruté tajemství a úkladný maskovaný vrah nehodlá vyšetřování svých nechutných činnů nečinně přihlížet. Hra na kočku a myš začíná... 9/10(12.12.2005)

Brilantne vystavany, komplikovany, do detailov prepracovany thriller, ktory si zasluzi pozornost kazdeho filmoveho labbuznika. Vyzaduje adekvatnu sustredenost, pripadne aj druhe zhliadnutie (moj pripad), ale naozaj to stoji za to a po pochopeni a zlozeni vsetkych dielov a nuancii sa dostavil naozaj silny zazitok. Detektivny pribeh, odohravajuci sa v uzkej komunite ludi, na ostrove, ktory je takym malym svetom, fungujucim sam o sebe. Spolu s hlavnou postavou (detektiv) sa dostavame hlbsie a hlbsie do miestnej komunity, a zaciname zistovat, ze je tu nieco prehnite. Udalost, ktora tento ostrov v minulosti poznacila niecim strasnym, co sa teraz derie na povrch. Samotne zasadenie pribehu do historickeho postredia ma velky podiel na skvelej atmosfere. Mysteriozny nadych, nadprirodzeno, dedinska samanka, to vsetko v tomto prostredi posobi velmi prirodzene. Zaujimave je taktiez sledovat mierne zasahy zapadnej kultury a ich vyznam a vplyv v historickom filme odohravajucom sa v Korei. Nevraviac o tom, ze historickych detektivnych pribehov vela nieje, takze atmosfera je naozaj velmi specificka. Netreba sa vsak bat toho, ze je to film azijsky. Je to taktiez film moderny, obsahujuci mnohe prvky, ktore sa sa daju najst v zapadnych filmoch a tunajsim divakom budu familiarne (ritualne vrazdy, moderny vizual). Preto si aj myslim, ze Blood Rain je filmom svetovych proporcii a jednym z tych, ktore by mali byt v sirsej miere predstavene zapadnemu publiku. (10/10)(28.6.2008)

Bezesporu skvele vystaveny pribeh, tedy ve svem zakladu. Ovsem kolem tohoto velmi dobreho jadra je nabaleno mnoho zbytecnych, rozptilujicich casti ktere z jinak opravdu napinave historicke detektivky delaji nekdy az prilis klisovitou podivanou. Herecky je film velmi slusne zvladli, predevsim dve hlavni postavy ztvarnene Seung-won Chaem (the big scene) a Yong-u Pakem (Silent World, Shiri, Musa) predvadeji ukazku vytribeneho moralniho duelu ktery prave pripomene jiste prvky ze zmininovaneho Jmena ruze. 3-4 hvezdicky.(17.8.2008)