Aryong - dcera šéfa gangu z Hong Kongu upadá do podezření, že zabila šéfa konkurenční skupiny. Utíká tedy do Jižní Korey, kde ji dostává na ochranu natvrdlý, ale věrný a loajální Ki-chul spolu se svými dvěma kumpány. K jejich prapodivnému "týmu" se přidává překladatelka, která má pomoci komunikaci mezi lidmi, jež si vůbec nerozumí. S ochranou Aryong to vypadá jinak, než si Ki-chul představoval - Aryong je totiž větší ranařka než on a jeho dva podřízení dohromady, a nakonec zachraňuje spíš ona je. Mezi Aryong a Ki-chulem i přes jazykovou bariéru pomaloučku vzniká silné pouto, kterému však není příliš přáno. Aryong přicházejí odstranit zabijáci z Hong Kongu a situace se přiostřuje... (Natascha)

Laputa

To se nám to pěkně vybarvilo. Zábavné, hlavně nedorozumění nebo úmyslné chyby v překladu. Druhá půlka byla lepší než ta první. Hezká hudba. Akce, legrační ( nejlepší jsou ti neschopní pomocníci ) a nakonec trochu romantiky. A z tvrdé gangstersky Qi Shu je super zabijácká manželka. ()

t_gon

Nevím, zda jsem udělal dobře, když jsem začal zrovna posledním dílem (první mě teprve čeká), ale vzhledem ke komentářům a druhému dílu, se všechny tři dají hodnotit jako samostatné filmy bez jakékoli návaznosti děje či postav. Oproti dvojce je opět zvolen jiný přístup k hlavní gangstere, kdy ji hraje neskutečně půvabná Qi Shu (raději to napíši správně ;) ) a v roli dcerušky bosse mocného HK gangu musí prchat za otcovým přítelem do Koreje. A na tom staví celý film. To co bylo na konci dvojky naznačeno zde táhne celý film. Střet korejských a hong-kongských gangsterů je perfektně zachycen, nikde se zbytečně netlačí na pilu a celý film „plyne příjemným tempem“. Na jedné straně drsní hoši z Hong-Kongu a na straně druhé partička roztomile směšných rádoby gangsterů . Ke všemu obě barikády zastupují dobří tlumočníci (škoda jen toho z HK, který výborně v závěru sekundoval své kolegyni, pač více prostoru by mu slušelo), kteří se starají o většinu gagů. A na závěr krásný příklad jak se točí podobné scény mimo Koreu. Scéna v autě vypadá v Německé komedii Kalhoty v pozoru minimálně „trapně“, kdežto zde je kouzelná a jednoduše nezapomenutelná.. Vskutku skvělý „závěr trilogie“! ()

Bernhardiner

Čím dál víc nabývám dojmu, že doby, kdy jsem štěkal štěstím u každého jihokorejského filmu jsou nenávratně pryč. Nebo se poslední dobou dívám na filmy, které jsou kvalitativně horší než ty, které jsem viděl dříve. Doufám, že druhá varianta je pravdivá... Tak co máme tady? Trochu asijského bojového umění doplněného o dost infantilní humor, který má jistou úroveň jedině v momentech, kdy se na scéně objeví slečna překladatelka. Vím, že ve filmech s tématikou idiot vs. genius je ideální prostředí pro vznik humorných situací. Jenže nikdy se to nesmí přehánět. Nesmrtelnou Aryong ještě dokážu příjmout, nikoli však trojici pitomců, kteří podle mě nemají ani tolik inteligence, aby dokázali vstoupit do gangu. A nemusím být zrovna nějaký lumen, abych už od dvacáté minuty nevěděl, jak to všechno skončí. 45% ()

maty39

Korejská překladatelka mě vážně dostala. Minimálně kvůli ní stojí za vidění. Pro mě nejlepší díl série. ()

Radek.SCH

Nuda. Proč by mě mělo bavit něco, co není ani čistokrekvná romantika z Koree, ani bojovka z Číny? Místy béčkové. - 60 % ()

drankeryth

Jednoznacne tento diel je z trilogie najlepsi a podoba sa skor na dvojku, ako na jednotku. Aj tu vladne vsetkemu komedia, ale ani o pastne suboje neni nudza. Je ich tu viacej ako v dvojke a je to vsetko spravne vyvazene v oboch zanroch, co sa tyka komedie a akcneho filmu. Samotne boje boli podla mna omnoho lepsie prevedene ako v predoslych dieloch. Vyzeralo to viac atraktivnejsie a s viac prichutou adrenalinu. Najviac vo filmu ma pobavili ti traja typci. Uplne sa medzi sebou doplnovali, aky si su skor na zasmiatie a nie aby ste z nich mali strach. A ta prekladatelka perfektne prekladala slova od tej cinanky, ktoru mali chranit:) Uplne ine prekladala, ako hovorila:) Spravne zapasovane dialogy vladnu tomuto filmu z ktoreho som vobec nemal pocit, ze by som pocas filmu zastrehol nejaku nudu. Taketo filmy je radost pozerat:) ()

Tamten

Těžko říci, proč se film tváří jako pokračování této série, když s předchozími 2 díly nemá prakticky nic společného. Navíc obsazením známější herečky tvůrci zřejmě došli k závěru, že vylepšování již bylo dost, a tak to po ostatních stránkách film dost odskákal. Příběh je hodně slabý, humor nablblý a souboje v tomto díle již prakticky neexistují (těch pár ubohých pokusů doplácí na to, že hlavní "mlátící mašina" zřejmě nedokáže ani naznačit úder či kop, takže souboje jsou složeny ze spousty střihů a záběrů, kde není nic vidět – asi to má zamaskovat, že není na co koukat). ()

zipacna

Úžasná komedie, kde se potkali lidé, kteří si vůbec nerozuměli. Ale vůbec to nevadilo, ani mě a zjevně ani jim. Qi Shu už jsem si všiml v několika filmech. Z počátku se mi moc nelíbila, patrně kvůli její roli, ale tady byla perfektní. Korejští gangsteři byli k smíchu, ale co bylo nejlepší, byla ta překladatelka. Většina vtipů u kterých jsem se řezal smíchy byla právě s ní. Předcházející dva filmy stejného názvu jsem neviděl, ale vůbec mi to nechybělo. ()

Vykuk

První dva díly jsem neviděl, na toto jsem narazil náhodou a bavil jsem se, jak už dlouho u žádné komedie:)) Naprosto příjemně střeštěná komedie, zvláště tím jejich způsobem a přitom to je pořád typická asijská gangsterka. Z filmu mám prostě dobrý pocit. Musím se mrknout i na předchozí díly:) ()

karnifex

Ta bezelstnost asijského humoru je naprosto odzbrojující. Některé scény lehce připomenou španělského Bouřliváka Torrente (jen jsou asi stokrát naivnější), motiv překladatele zas Trierovo Kdo je tu ředitel - tady je však uchopen úplně jinak. A "romantická linka" je zde dovedena do tak absurdní podoby, že i americké s*ačkovité komedie o lůzrovi, který si začne s královnou ročníku, můžou blednout závistí.. ()