poster

Nana

 • Japonsko

  ナナ

Drama / Romantický / Hudební

Japonsko, 2005, 113 min

Komentáře uživatelů k filmu (55)

 • Bobofon
  ***

  Velice hezký příklad toho, jak jedna dementní postava dovede pohřbít jinak docela fajn film. Zatímco zachmuřená, kyselá a rocková Nana je cool a - při veškeré stylizaci - naprosto uvěřitelná, její pozitivní kámoška je dvoumetrovým vředem na prdeli tohoto filmu. Ono totiž, aby bylo úplně každému blbovi jasné, že tahle holka je holt taková notorická veselá kopa, se Aoi Miyazaki doslova každou vteřinu slabomyslně culí, afektovaně kvičí a radostně poskakuje, jen si zahrát panáka. Fakt nepřeháním, kupříkladu vanu drhne s podobným odhodlaně rozradostnělým výrazem, s nímž v budovatelských filmech z padesátých let dojičky cumlaly kravská vemena, zpívaje přitom častušky. Já tohle asijské přehrávání strašně těžko snáším, ale na druhou stranu tenhle film si úplné odsouzení nezaslouží.(24.8.2010)

 • Geriel
  ****

  Velice svěží snímek o přátelství, vztazích a hledání cesty k tomu pravému místu v životě, po kterém touží snad každý člověk. Postavy krásně vyplňují celých sto třináct minut filmu, každá je svá a z každé si lze vzít něco, co je divákovi blízké. Po shlédnutí jsem si připadala neskutečně osaměle... každý kolem sebe potřebuje ty správné lidi.(30.1.2012)

 • Genryuusai
  ****

  Horší než seriál, ale pořád docela povedený.(1.3.2014)

 • Mkqp
  *****

  Nana je film, který se mi po vizuální stránce absolutně nelíbil, ale za to obsahově je famózní. Dvě dívky se stejným jménem a to jménem Nana se potkají ve vlaku jedoucím do Tokya. Po této cestě se rozejdou a co osud nechce, opět se potkají při hledání bytu. Obě se rozhodnou, že spolu budou bydlet a tím začne pomalu vznikat jejich hluboké přátelství i přes rozdílnost jejich povah. Každá je jiná, spolu si však rozumí a je jim spolu dobře. ■ Nana (Aoi) je citlivá, hodná, přátelská, ale velice naivní pipka, která přijela do Tokya kvůli klukovy do něhož je zamilovaná. Na zmíněném příteli je citově závislá a k jeho citům trochu sobecká. Tím se její přítel cítí pod tlakem a vztah s ní ho přestává bavit. ■ Nana (Mika) je naopak odměřenější a radši se drží již vytvořených vazeb, než aby navazovala novější. Je emočně dost vyspělá a k nové spolubydlící Naně se chová jako k mladší sestře. I když je její patron a při každé příležitosti ji utěšuje, tak sama v sobě ukrývá bolest z minulosti. ■ Tento film je o nádherném přátelství dvou dívek, přičemž mu sekunduje upozaděná romantika.(14.9.2015)

 • lopata555
  ****

  K úplnej dokonalosti príbehu o dvoch kamarátkach ktoré sa náhodu spoznali mi chýbalo hlavne viacej hudby (mohli v tých rockových pesničkách aj pritvrdiť), kedže v tej záplave Ázijských melodrám by bolo potrebné keby každá dajako výrazne vyčnievala dačím výnimočným.Inak v zásade je to veľmi milý príbeh.(27.7.2017)

 • dezorz
  ****

  uz to vravim po sty krat. japonci vedia robit filmy. vieda robit aj koemrcne uspesne na rozne temy tak, aby boli zaujimave a pritom stale ludske. a nemusi ist o ziadne umelcke dielo. proste, oni to vedia.(27.6.2006)

 • Tyckin
  *****

  Potkají se náhodou dvě mladé dívky jménem Nana - jedna zdánlivě drsná sebevědomá a samostatná rockerka, druhá křehoučká, naivní a nevinná dívenka - a právě té zahne přítel s jinou, ovšem opravdu zlomené srdce skrývá ta druhá... Hezký romantický příběh s hudebním podtextem, který byl naštěstí poměrně nevýrazný, protože tento tvrdší žánr vážně není můj šálek kávy, nicméně i tak musím uznat, že poslouchat se to dalo :-) Jednoznačný herecký prim tu má ještě hodně mladá Miyazaki Aoi, ale už tak předvádí opravdu působivou podívanou - dost dětinská, nevinná, ukrutně upovídaná až to bylo trochu únavné, ale věčně usměvavá, vtipná, přátelská, upřímná, neuvěřitelně půvabná a roztomile elegantní až mne z toho bolelo u srdce - taková holka musí lézt šíleně na nervy, ale její kouzlo je tak magické, že bych to určitě i tak vydržel, je zkrátka neodolatelná nejen v tomto snímku. Jo a to překvápko ve dveřích v závěru filmu... :-)(19.4.2015)

 • forsythia
  ****

  Dvě Nany, dva světy, a přece dvě strany téže mince. Film plný hudby a emocí, života, lásky... dojemné a milé.(3.2.2012)

 • Pája=)
  ****

  Moc příjemný film s trochu dospělejším pojetím, než jsme u japonských filmů zvyklí. Opět úžasně propracované charaktery a dobrá hudba. Co mi trochu vadilo, a co je typické pro japonské filmy, že se snímek opět snažil hrát až příliš okatě na city.(27.12.2009)

 • Los
  *****

  Příběh dvou dívek, kamarádek, které jsou naprosto odlišné, až na jméno.... Jejich charaktery mi přijdou trošku dohnány do extrému, ale vůbec v tom nevidím problém. Společně řeší své problémy, pomáhají si a prostě žijí :) Asi můj popis nezní příliš lákavě, nicméně jde o krásný film, po jehož zhlédnutí má člověk zvláštní pocit...hudba vcelku přijatelná, Nanina písnička se mi dokonce velmi líbila. Akorát nechápu, proč členové Trapnest, kteří zpívali pro mě příšernou hudbu, byli oblečeni jako nějací metalisti :D Do jejich hudby zapadala tak akorát jejich zpěvačka, no ale to je maličký detail, který rozhodně nezničí snímek, jakým Nana je. 9/10(12.6.2008)

 • Brandon
  ***

  Že Nana má původ v japonské manze je na filmu dost znát. Stačí jen mrknout na poměrně extravagantní vizáž herců, svým způsobem výstřední chování hlavních hrdinů nebo častý výskyt "cigaretových" scén (dlouhý cool záběr na postavu, která má v ústech zapálenou cigertu). U příběhu o nejlepších kámoškách a jejich strastích, slastích jsem ale postrádal větší hloubku, no jo, hold manga. 3,5*(6.2.2008)

 • farmnf
  *****

  Moji oblíbení výrobci aut mě zase dostali. Nesnáším romantické filmy ale u tohoto jsem seděl jak přibitej. Ono to zas až tak romantický není. Rebelka Nana2 kouří jednu za druhou, žere prášky a chlastá pivo. Když kráčí, řinčí na ní řetězy. Kamarádi těchto Nan1-2 jsou rockeří, co vyrůstali ve velmi podivných podmínkách a mají na těle víc kovu, než kůže. Obě holky jsou nesmírné protiklady a proto se jako přítelkyně nesmírně potřebují. Líbili se mě dialogy i monology. Hezké!(5.7.2011)

 • Mr.47
  *****

  No, tak tohleto byla bomba! Aoi Miyazaki mě svou rotomilostí naprosto odrovnala :-) Další velkým kladem je hudba. Jsem velmi rád, že české titulky obsahovaly i texty písní prototože kdyby tam nebyly, tak bych nemohl při koncertní pasáži tak krásně vyměknout. Velmi krásná byla i scéna ve vaně s lístky růží. Celkově na mě tento snímek působil velmi příjemně a musím konstatovat, že mi japonská kinematografie poslední dobou servíruje kvalitnější kousky než kinematografie jihokorejská. Nana si ode mě naprosto zaslouženě odnaší plný počet.(8.3.2010)

 • Altmann
  **

  Nikdy me neprestane fascinovat, co na sebe Japonci dokazou navlict za obleceni.(12.12.2007)

 • radektejkal
  **

  Čím více se nové japonské filmy vzdalují svému klasickému pojetí, tím se vzdalují i mému pocitovému světu. Zkrátka Japonsko už je to tam... Anebo: čím skromnější je jídlo, tím je ho třeba lépe naservírovat.(30.3.2016)

 • jorgus
  ***

  pro me osobne film prekvapive oprosteny od emoci..resp. emoci, ktere by me zasahly..vice nez hlavni dejova linie ktera me uplne minula, me zajimal osud Hachi ktery zustal nedoreseny:)(9.2.2009)

 • Radek.SCH
  ****

  Na plný počet to nebylo, ale po http://www.csfd.cz/film/224062-taiyo-no-uta/ jsem byl tak znechucený korejskými a japonskými "citlivými" (rozuměj přecitlivělými) dramaty (vždy s trochou komedie), že jsem myslel že se k nim už nevrátím. Vydrželo mi to 3 měsíce a NANA mi sakra zlepšila chuť. Ale typickými nešvary to opět trochu trpý (obzvlášť s ubrečenou a submisivní Aoi Miyazaki jsem měl problém). Ale ten příjemný pocit melancholie, který umí vykouzlit snad jen Japonci, mě dostal. - 80 %(22.5.2011)

 • merigieren
  *****

  Co dodat, černá nana klidná, bez zájmu o okolí, neustále žmoulající cigáro si pomalu nechává odhalovat důvody současného stavu prostřednictvím druhé bílé nany, jež kolem poskakuje jak malé štěně :-) Nakonec se dozvíme poslední části skládačky a dojdeme k šťastně zamilovanému konci. Hudba je hezká, výhled z oka též, jen nevím jak ho ohodnotit 4-5*(19.10.2009)

 • Ippolito
  ****

  Takový oddychový postteenagerovský snímek podle západního vzoru, který je postavený hlavně na ději a výrazných hlavních postavách. Kdyby se jednalo o západní snímek, určitě bych ho zařadila mezi průměr (3*), který neurazí, ani neohromí, podobných filmů už tu byla natočeno fůra. Ale tady jsem byla naprosto unešená JAPONSKOU rockerkou Nanou, jejím zpěvem a ústřední písničkou (http://www.youtube.com/watch?v=bu5Ro2WitL4&feature=related).(22.7.2011)

 • bárbígrrrl
  *****

  Obě hlavní hrdinky (Nana a Nana) jsou povahově a celým svým způsobem života vůbec dost kontrastní, a přesto mezi nimi vznikne opravdové a nezvratné přátelství. Každá z nich částečně představuje té druhé svůj svět, který se absolutně kříží asi jedině v postavě Rena - kytaristy populární kapely a zároveň velké lásky Nany (Miky Nakashimy). Je to taková romantika, ale hlavně oslava přátelství, které může vzniknout i mezi na první pohled naprosto odlišnými lidmi.(24.5.2010)

 • Narciska
  *****

  8 milých a kouzelně různých lidiček, jež vám ukáží lásku a přátelství v té nejkřehčí a nejněžnější podobě...(19.11.2012)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace