Na ostrově Galmoral probíhá krutý válečný konflikt, ve kterém jsou zapojeny i francouzské jednotky. Protistrana vyslaná od CIA začíná být postupně likvidována. Právě proto unáší francouzského velvyslance i s jeho rodinou. Na příkaz CIA se tak do akce zapojuje John Seeger se svými lidmi. Jemu i žoldákům je sděleno, že mají před francouzskými vojáky chránit místní obyvatelstvo. Ti také unesli velvyslance, kterého se však zbavují. John Seeger se vrací na Floridu. Zde navštíví manželku svého kamaráda Jonese, který přišel o život na Galmoralu. Je sledován muži Johna Dreshama, muže ze CIA, který zde dělá „špinavou práci“. Řídil též jejich operaci na Galmoralu. Svých pronásledovatelů se Seeger zbaví. Nakonec ho násilně odvážejí jeho spolubojovníci z Galmoralu za Anthonym Chapelem – ředitelem tajných operací CIA. Ten ho pod nátlakem donutí, aby vedl operaci na záchranu syna miliardáře Ahmeta Dasana. Jako rukojmí totiž drží rodinu jeho zabitého přítele. Jeho syna právě dalo americké ministerstvo spravedlnosti přivézt z Jižní Afriky. Chapel  je však již sledovaný Dreshamem, který na letišti zahlédne Maxime Barnolovou. Je to žena, která má pro Seegera slabost, ale momentálně pracuje pro Chapela. Zmocňuje se jí... Seeger a ostatní přilétají do Afriky. Seeger začíná plánovat osvobození syna Ahmeta Dasana z věznice. V Africe je ale i Dresham, který vysílá Maxime, aby zjistila, co se děje. Ta ho mylně informuje, že Seeger prý chce důležité materiály z místní nedobytné banky, kde se oba byli podívat. To už ale o nich Seeger ví... (TV Prima)

ostravak30

Je to pořád dokola - nesplnitelný úkol, tajný agent atd. Tentokrát jde o nějakou zemi, kde probíhá válka. Západ se zde opět angažuje, ale to přináší oběti. Steven Seagal se tak musí vypořádat s mnohými protivníky a zároveň naplánovat něco velmi složitého. Pravda je, že tady ani moc nevyužívá svého bojového umění, zde hlavně střílí. Jenže taky se občas pohybuje takovým způsobem, že by i Superman valil kukadla a to už opravdu není uvěřitelné. Aby v jedné vteřině zmizel o sto metrů... ()

smrtubohem

Ououou, to se nám to zase nevyvedlo. Střílečky v posledních Stevenových filmech mě začínají velmi nudit a iritovat, ničeho nového(dobrého) se tu nedočkáme, fanoušci Stevena zase budou trpět a film je zase zklame ve všech ohledech. Žádný posun vpřed, jen babrání se stále ve stejném bahně marnosti a unylých scénářů. ()

Toumyk

Nuda...ale pořád lkepší než většina Segalových filmů...víc se mi líbily jen 2 ale už nevim jak se jmenovali..:D ()

Muff

Ne-u-vě-ři-tel-ná nuda. Dlouho jsem přemýšlel, co na tomhle filmu má nějakou hodnotu a nic mě nenapadlo. Jednu * dávám proto, že znám i větší sračky. ()

Stanmi

Jeden z lepších filmů Stevena Seagala z let 2002-2006. Agent CIA Dresham (Luke Goss) si najme skupinu žoldáků v čele s Johnem Seegerem (Steven Seagal), aby na jihoafrickém ostrově podpořila protivládní síly. Akce se úplně nezdaří a jeden z žoldáků je zabit. Seeger slibuje, že se postará o jeho rodinu. Ta je posléze unesena zrádným šéfem tajných operací Chapelem (Roger Guenveur Smith), aby Seegera přesvědčil k účasti na akci vedoucí k osvobození syna bohatého obchodníka se zbraněmi. Příběh, jak už to u Stevena bývá opět nepatří k přednostem, ale co se cení je rozhodně akční složka filmu, především prvních 20 minut je jedna nepřetržitá přestřelka a i po zbytek filmu si divák užije střílení dosytosti. Steven sem tam si sem tam střihne krátký souboj, takže co se týče akce panuje u mně celkem spokojenost (vzhledem k ostatním Stevenovým filmům z té doby). Herci opět nepatří k nejznámějším, ale kupodivu do svých rolí celkem pasují a nejznámější tvář kromě Stevena tu nosí Luke Goss (i když na Jacqueline Lord se zase pěkně dívá). Pro režíséra Dona E. FauntLeRoye to byla druhá spolupráce se Stevenem a posun k lepšímu je zde jasně vidět. Celkově se tedy jedná o sice těžce béčkový, ale solidní akční snímek. ()

martins

Jednoznačně nejlepší Seagalovka od Glimmer mana. Pěkné kočky, spousta střelby, filmu dominuje scéna úprku z věznice. A Steven, se trochu rozpomněl na staré časy. ()

DansteR

Seagal, Seagal a furt jenom Seagal...a ještě k tomu starý Seagal...trochu důstojnosti by to chtělo...už to hold není hvězda bojových umění :-D....aspoň ten rozpočet je větší, takže i triky a efekty jsou lepší...ale jinak pořád stojí za prd. ()

jopal

Strasny film, mal byt akoze akcny, ale mne to pripadalo strasne umele a ta zenska, co sa tvarila ako karate kid, tak ta bola naozaj na smiech. ()

brasek

Ďalší výkrik do tmy, o pomoc či pri páde do rokliny. Steven Seagal sa hlboko prepadol a prepadá sa ďalej. Absolútne nezaujímavé, akčné scény na úrovni trápnosti presne ako celkový príbeh. ()

nanamarak1

Zas tak hrozný to není. Je to celkem výpravný, Seagal vypadá ještě obstojně a předvede se i v bitkách a akce (i když dost průměrný) je celkem dost. 50% ()

Warapeidza

Celkem milé překvapení. Milé zejména kvůli tomu, že s panem Seagalem už jsem tak nějak ani moc nepočítal a tady poměrně slušně válí. Sice je trošku oplácanější než třebas v Přepadení v Pacifiku, ale ruce má celkem pořád slušně rychlé. Zkrátka- když víte, co od tohodle filmu čekat, tak se nezklamete... Má to i své mouchy, ale stejně jsem dlouho uvažoval o třech hvězdách, nakonec těsně dávám pouze dvě... ()

Filatov

Děj je chaos o tom žádná, takže i když si přečtete obsah filmu, tak vám z dění na obrazovce toho moc jasného nebude, ale to asi tvůrcům opravdu nevadilo a nakonec z toho vyšel docela průměrnej akční film, ve kterým se dá na Seagala docela dívat. ()

malyLibor

No, Seagal opět ukázal, že kdysi byl akčním hercem... ovšem k tomu, aby mne film bavil, je potřeba trošku víc. Navíc jsem nějak nepochopil děj, nechápal jsem dialogy v souvislostech s tím, jak se při nich herci tvářili... snažil jsem se dokoukat, ale usnul jsem u toho... takže jedna hvězdička za snahu, víc to být opravdu nemůže... Nebýt Stevena, dal bych odpad. Edit: No, na druhé podívání, kdy už jsem u toho nespal, to bylo srozumitelnější, ale víc než na 33% to prostě mít nebude. ()

soukyd33

Akční film se vším všudy. 👍 Příběh je trošku nepřehledný, ale konec není špatný. Poznámka: Ve filmu je i poselství. Hvězdiček 3 ()