Profesionální odstřelovač a nájemný vrah (Pierce Brosnan) by rád ukončil svoji kariéru v nepříliš populárním povolání. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden „správný“ Američan. Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivodí řadu komických situací. Manželka se snaží svého nešťastného manžela ochránit před nebezpečným kriminálníkem, ale hra s ohněm není jen nebezpečná, ale i svůdná. Snímek si svoji světovou premiéru odbyl na loňském festivalu Sundance a známý James Bond Brosnan byl za svůj herecký výkon navržen na Zlatý glóbus 2006. (oficiální text distributora)

Ville183

No náhodou, mě se to líbilo. Objektivně si myslím, že to jsou čisté 4*, už jenom kvůli Bondovi-Brosnanovi. Dvě hlášky z filmu: "...Pusťte mě dovnitř, je mi zima...Už mám koule jako hrášky." A: "Cítím se jako bangkokská štětka ráno, když odjelo námořnictvo." ()

Kokutek

Líbila se mi hudba, herecký výkony a hlavní hrdina vrah prasečkář. A makám jako obchoďák. To je něco jako snajpr, víte? ()

da-a

Nájemní vrahové neznají důchodu, ale čas nezastavíš. Čas je prevít, a toho nepřelstíš lahví od whisky nebo děvkolapnými choutkami. To chce rodinu, řekl si Pierce Brosnan, a když už nemáš svou, musíš si vystačit s něčí jinou. Matador je po delší chvíli zase jednou originálnější nápad, jak oživit vztah viník - nevinný, který se svým provedením hodí spiše pro DVD než do kin, mnohem pozitivněji je pak člověk překvapen, na jaký kvalitní kousek ke svému štěstí narazil. Film má pomalejší tempo, jako by se snažil vychutnat si Julianovo trápení nad samotou a syndromem vyhoření, který je pro lidi v jeho branži něco jako expresní jízdenka na krchov. Pierce Brosnan tu má své obrovské kouzlo, někdejšího elegána Bonda nevidět; tenhle zabiják je nám lidsky bližší, stejně jako Greg Kinnear v roli nenadálého přítele, se kterým se (krom jistých výjimek) spíš ztotožní většina z nás - až na to, že mnozí nemaji tak skvělou manželku, která dokáže potěžkat pořádný kalibr a ještě ho ocenit. Matador nabízí i nečekaný minitwist na konci, který mě ponoukl k myšlence, že mít za kamaráda vyměklého, ale stále stylového killera může být i docela fajn. ()

`barocco

Pierce Brosnan v ulohe najomneho zabijaka taha tento jedonoduchy pribeh viac nez nad priemer, urcite pre mnohych je tento snimocek prijemnym prekvapenim. ()

p.a.douch

Julian Noble je težce vyhořelej nájemnej vrah. Má slušný trable, a tak se je snaží vyřešit jak může. Mě tahle komedie baví Brosnan je skvělej (rozhodně nečekejte Bonda). Kinnear je taky dobrej. Režisér a scénárista Shepard - dobrá práce. 80 %. ()

v.indruchova

Z mého pohledu je to vlastně film o ničem, ale není to úplně to nejhorší, co jsem, kdy viděla. Sem tam nějakem vtípek to zachránil. P.B. s knírkem se stal nepřitažlivým, takže (podle mě) se nedalo ani na, co(koho-dámy:) koukat. Mě prostě troska assassina nebrala. Souhlasím z některými, já si u filmu nemohla pomoct a kreslila si. Německý název mě pobavil mord a margarita :D ()

josmart

Pierce Brosnan v roli, v jaké jej neznám. Tentokrát žádný anglický gentleman s vybroušenými hláškami. Zabiják lůzr, který hledá přátelství. Film má vynikající dialogy a dovedl bych si jej docela dobře představit i jako divadlo. Herci jsou přesvědčiví, výborný zážitek, který jsem nečekal. ()

fojťan

Škoda promarněného potenciálu. Nápad skvělý, ovšem provedení slabší. Herecky je to ale i přesto výborné, zejména u Brosnana je vidět, že když chce, umí zahrát leccos; u Kinneara už to víme déle:) ()

Liquigas

Originální komedie, která staví na fantastickém Brosnanovi. Ten vytváří s Kinnearem zábavnou dvojici. Přesně tenhle styl humoru mi sedí a některé scény mě fakt dostaly. Překvapuje mě, že si Matador nevysloužil vyšší hodnocení, protože doslova překypuje skvělými hláškami a já osobně jsem uvažoval i o 5 *. Až na pár hlušších míst jsem se totiž výborně bavil a ještě víc jsem si oblíbil Pierce Brosnana. ()

Yelush

Keby v tomto filme nezahral Pierce tak ako tu zahral, asi by to nebolo ono, ale ja som sa na ňom brutálne, ale brutálne bavil. Dokonca to bol jeden z mála filmov, ktorý som si pustil dva krát za sebou. Aj keď jednoduchá línia príbehu, predsa len dvojica Greg a Pierce fungujú a celkovo z toho vznikla naozaj výborná komédia. Pierce, 5 hviezd za ten výkon... ()

Rathe

Popravdě se mi tento film moc nelíbil. Pierce Brosnan je zde tak o 20 kg tlustší, takže je z něho nakonec vožralý, smradlavý tlusťoch. A to mi prostě na nájemného vraha (i když s tím chce seknout) nesedí. A ani výkon Grega Kinneara nebyl přesvědčivý. Bylo to špatné. ()

18.01.2006

14.12.2005