Profesionální odstřelovač a nájemný vrah (Pierce Brosnan) by rád ukončil svoji kariéru v nepříliš populárním povolání. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden „správný“ Američan. Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivodí řadu komických situací. Manželka se snaží svého nešťastného manžela ochránit před nebezpečným kriminálníkem, ale hra s ohněm není jen nebezpečná, ale i svůdná. Snímek si svoji světovou premiéru odbyl na loňském festivalu Sundance a známý James Bond Brosnan byl za svůj herecký výkon navržen na Zlatý glóbus 2006. (oficiální text distributora)

Joe321

Půlnoc, sedím u televize, druhý den práce. Už jsem chtěl jít spát, ale tak chvilku na to kouknu. Brosnan je výbornej, zevlák jeden řádně hlásí (-" I wouldn't do that for all the teenage twat in Thailand."). Taková parodie na drsňáky ze sedmdesátek. Pěkný záběry, nálada, rozhovory. Ani nevim, proč se mi to tak líbilo. Prostě v daném okamžiku sedlo. Neznámý Richard Shepard to uvařil dobře. PS: Knírek! -"I'm as serious as an erection problem." ()

Martin741

Slaby film, reziser Shepard mi nic nehovori, Brosnan /bondovky Golden Eye, Tomorrow never dies/ hrat nevie a nikdy nevedel, zenske nezname a tlachanice okolo splnenia americkeho sna - tak akoze LOL, v strede vladnu az vatovo plane plky : 50 % ()

shyster

Strašná nuda. Příběh = blbost, dialogy = dlouhé a nudné, herci = Pierce Brosnan dobrý (pro to ty 2*, připoměl mi Jacka Sparrowa alias Johna Deppa z Pirátů), zbytek herecké ansámblu bída. ()

bogomira

Brosnan překvapil a jeho procházka hotelovou halou je super. Jenže jinak nepřekvapilo nic. Není to úplná nuda, ale něco tomu chybí. Možná je to ve scénáři, protože ty postavy prostě nevydržej dostatečnou dobu ve stejný poloze a hned udělají něco, co k nim nesedí, takže to postupně přestane překvapovat a už jen sledujete, co se bude dít, aniž byste někomu mohli nadržovat. ()

O´Neill

Celkem solidní ... všehochuť. Je tady trocha akce, dramatu, thrilleru - nesmí chybět ani komedie, která to celé zachraňuje. Námět by se dal zfilmovat i vážně a akčně, Richard Shepard se ale uchýlil spíše k nezávazně a vtipně. A ono to celkem dobře funguje. Pierce tomu dodává správné grády a Greg Kinnear se do své role naprosto hodí. Matador není ničím přelomovým, ale je to luxusní ukázka toho, že se můžete dobře zasmát a vypnout i u thrilleru. 70% ()

Fallen_One

Film, který mně ubíjí svou nudou...nudou...a zas nudou. Existují prostě filmy které mně osobne nedokážou uhranout ničím, absolutně ničím. A tohle je ten příklad. Odpad nedávám proto, že věřím, že ostatní to nemaj jako já. ()

emo

Veľmi milá záležitosť s geniálnym Brosnanom a skvelým Kinnearom. Nie je to úplne skvelo vypointovaná komédia, ale za to má dosť veľa svetlých miest a zaujímavý námet. O nejaký čas si to rád pozriem znovu... ()

O´Hara

Místy vtipná černá komedie s vysloužilým Jamesem Bondem (Piercem Brosnanem). Ten zde ukázala, že ještě nepatří do starého železa a popral se se svou rolí statečně, což si na jeho ,,věk´´ už zaslouží obdiv. ()

otík

Velmi povedená komedie o stárnoucím nájemném vrahovi, který je tak nadně, že si už nevzpomene ani na své vlastní narozeniny. Má štěstí, že v okolí se vyskytuje človíček s pochopením a hlavně s touhou poznat, co to vlastě to nájemné zabíjení a plnění "zakázek" znamená. Brosnan se jasně vymanil z bondovského klišé a jeho alkoholem často napojený a psychicky značně poznamenaný človíček je zrojem mnoha zábavných scén. A ten slovník. Hmm, to bylo slušné žrádlo. ()

Radiq

Asi tak dvakrát vtipnej film, ale dvakrát dobrej nebyl. Asi to byl zástupce z početné skupiny průměrnejch. Brosnan jako pošahanej nájemnej vrah s knírem, kterej dostane vražednou impotenci, má sice pár dobrejch chvilek, ale určitě vám tenhle pocit nevydrží celej film (ale teda nesrovnatelně lepší nez Bond, kterej sice taky chlastá, šuká baby a zabíjí, ale tady si to umí aspoň pořádně užít a je to přece jen trochu víc pravdě). Ale stojí za to se na to dodívat do konce. ()

TO

Po padesáti minutách, kdy se vůbec nic nedělo, jsem se divil sám sobě, že jsem to nevypnul. Celý film se odehrává ve zpomaleném tempu. Nakonec mi to připadalo, jako špatný klon filmu Přeber si to: Brosnan jako De Niro, Kinnear jako Billy Crystal a Hope Davis jako Lisa Kudrow. ()

dANo

Neuveriteľný Brosnan! V takejto hereckej polohe som si ho nevedel ani predstaviť, ale bol fakt dosť dobrý a "seklo" mu to... :o) ()

liuk

Pro mě obrovské překvapení. Hned od začátku se Matador rozjede dvěma skvělými scénami (auto, strom) a smršť super dialogů, ale i pár nečekaných vzratů, se na pár výpádků nezastaví až do konce, kdy Brosnan pošle navštívenku tomu, kdo už ho nechtěli vidět jako Bonda (aspoň mi to trošku vzdáleně vyznělo ;). Ke skvělým hercům si ještě připočítejte (ne)bondovské cestování po mnoha lokacích, které sice nemá moc velký význam, ale já to mám rád :) K velmi příjemnému "feelingu" zcela jistě pomáhá výborný soundtrack, za hodně dlouhou dobu nejlepší, co jsem měl možnost slyšet (za soundtrack považuji zpívané písníčky, ne skladby napsané vyloženě pro film). Super 4* a cítím, že Matador bude zrát na další zkouknutí jak víno.. ()

MI-380

Otřepané téma, nudné zpracování, výborný výkon Brosnana, který se z obvyklého neodolatelného milovníka a elegantního ostrého hocha dokázal snadno změnit na milovníka z bordelů a ostrého hocha nevychovaného, ošuntělého a na pokraji zhroucení. 55%. ()

cab

Profesionalni likvidator (Pierce Brosnan) prochazi krizi a citi, ze je cas odeji do ustrani. Problem nastava, kdyz se dozvi, ze jeho zamestnavatel se ho chce zbavit. Na vyreseni takhle zapeklyteho problemu potrebuje pomoc nekoho, komu muze duverovat. Tim jedinym je prizemni podnikatel Danny, ktereho potkal pri jedne akci v Mexiku. Dobra premise se s ubihajicim casem meni v nesourody pokus o buddy-komedii, kteremu jsem se nezasmal. Herci jsou jakstaks snesitelni. 40% ()

18.01.2006

14.12.2005