Profesionální odstřelovač a nájemný vrah (Pierce Brosnan) by rád ukončil svoji kariéru v nepříliš populárním povolání. Ale jeho odchod ze světa zločinu není vůbec jednoduchý, dokud se mu do cesty nepřiplete jeden „správný“ Američan. Ten touží po bohatství a naplnění svého amerického snu, což přivodí řadu komických situací. Manželka se snaží svého nešťastného manžela ochránit před nebezpečným kriminálníkem, ale hra s ohněm není jen nebezpečná, ale i svůdná. Snímek si svoji světovou premiéru odbyl na loňském festivalu Sundance a známý James Bond Brosnan byl za svůj herecký výkon navržen na Zlatý glóbus 2006. (oficiální text distributora)

wosho

Film na mě působil dost laciným dojmem. Kdyby v něm nehrálo ústřední duo, měl bych i pocit, že se jedná o podprůměrný snímek z poloviny 80tých let. ()

F.W.Colqhoun

Maximální prekvapení! Kdo by si byl myslel, že dokáže bát Brosnan tak vtipný? Od „Zlatého oka“ po „Dnes neumírej“ ke komedii (snad) nejméně legrační nula-nula-sedmička neinklinoval. Po dlouhé době jsem se u filmu smál nahlas a hlášky ex-Bonda toho byly hlavním důvodem. Od jisté doby v něm ale vidím spíš velmi žlučovitého ministerského předsedu („Muž ve stínu“ se v mém přehrávači točí pravidelně) a role zabijáka, jenž * personalisticky řečeno * ztrácí kontakt se zdroji motivace, je jí s grimasami hystericky hořkého smíchu nápadně blízká. Chemie mezi Brosnanovým xichtem a Kennearovým obchoďáckým kukučem je to, co film povyšuje na čtvrtou hvězdičku. Vznikla příjemná komedie těžící z buddy-(gay-)atmošky, nečekané herecké souhry a skvělého slovního humoru – nic víc, nic méně. Napětí či akci ale vážně nečekejte. ()

Haymar

Ani zajímavý námět, ani podmanivý herecký výkon ústřední dvojky (Brosnan/Kinnear), ani dobře napsané postavy a kopa hlášek, bohužel nedokázalo přebít naprostou režisérskou impotenci! Z původně zábavné myšlenky - točící se kolem jednoho nájemného vraha, jehož právě zastihla krize středního věku - se stalo 90 minutové utrpení... ()

ThomasL

Tenhle film mě prostě nudil. Opravdu mě nabvilo se dívat na věčně ožralého Peirce Brosnana, jak se pořád omlouval Gregovi Kinnearovi za jakokoliv pičovinu, kterou vypustil z huby. Pár vtípků bylo docela povedených, ale jinak to nestálo za nic. Ačkoli Pierce zahrál svou roli výborně, tak to film nemohlo zachránit, protože scénář by někdo musel napsat o poznání lépe. ()

Jeržik

Zábava s nevyužitým filmovým potencionálem ždímající ten herecký do poslední kapky krve, potu i sperma. Hláškující hitman Pierce je vážne hodně fajn a převelice lituji, že jsem ho po jeho poslední bondovce odepsal, Sorry. 75% ()

sona123

Brosnana opravdu nemám ráda, vlastně se mi až hnusí pohled na něj, v Mamma mia bylo dokonáno. Ale zde pohledem zpět si u mě reputaci trochu napravil (i když Brosnan s knírkem, to je prostě tragédie). Bylo to docela vtipné, zejména Hope Davis měla báječnou roli. Není to nic extra, ale koukat se na to jako oddech dá. ()

MAJkLSON

6/10 - Příběh filmu - celkem o ničem... ale to je to co by film mělo táhnout dál! Navíc dost zdlouhavých rozhovorů a zbytečně dlouhých scén. Ale zase na druhou stranu perkfektně hrající a svou roli si vychutnávající Pierce Brosnan... Čekal sem více komedii, takhle je to poměrně slabé. ()

Matli

Žádný zázrak, nájemný vrah, který není moc profesionální.Občas tam jsou dobré pasáže, ale spíše je to celé nenaplněné očekávání. 48% ()

zelda82

Nuda, nuda, nuda! Film se tahne jako zvykacka na podrazce, humoru by se clovek nedorezal a pribeh stoji za prd. Nebyt Pierce Brosnana a nekolika svetlych momentu, tak by to bylo s bidou na jednu hvezdicku. ()

Puol

Taký malý príjemný film s jemným humorom o slabších životných chvilkách profesionálneho zabijáka. Pierec Brosnan ukázal že nie je len James Bond. Miestami sa síce vkráda nuda, ale ústredný herecký tandem to vcelku utiahne. Uvažoval som aj o vyššom hodnotení. ()

Kingjiri

Černá komedie, která převážně zustává ve stádiu pokusu, což je vzhledem k sympatickýmu výkonu Brosnana velká škoda. Fakt vtipnejch momentů se najde jen pár, zbytek se nese v duchu "vtipe vylez" nebo si občas nebudete jistý, co myslej tvůrci vážně a co ne. O nějaký akci nebo napětí nemůže být řeč (příběh je celkově o ničem) a často se projevuje malej rozpočet (výprava) - to však tolik nepřekvapí, jelikož jde o direct-to-DVD produkt. Druhá silná hvězda za Brosnana. ()

waska

Bohužel mě tento fil zklamal, čekal jsem trochu víc od samotného filmu i od scénaře. Některé pasáže jsou tam úplně zbytečné a o ničem. Jinak Brosnan mi přišel velmi dobrý. I tak to je ale jen průměrný film. ( a to jen díky ex 007 ) ()

Petulka88

Překvapivě příjemná podívaná. Jen je nutné u příběhu nájemného vraha, který hledá kamaráda a který se u každé zakázky psychicky zhroutí, vypnout mozek. Pak je to i sranda. Pravda, ze začátku to Pierce Brosnan s těmi kreacemi trošku přehání, ale i tak dokazuje, že Jamesem Bondem jeho kariéra neskončila. ()

Alojs

Herecké výkony ústřední dvojky a celkově pohodová atmosféra - toť válcuje vše zbylé. Režie je nemastná neslaná, scénář tak trošku zaseklý ve slepé uličce. Přesto tři hvězdy. Nenudil jsem se. Jen jsem čekal jiný vývin. A možná - vůbec nějaký vývin :) P.S.: Piercovi tahle role sedne jako p*del na nočník. Po elegantním Bondovi nadmíru příjemná změna. ()

HarveyDent

Zajímavé téma o ošuntělém, nekonečně šukajícím, chlastajícím a životem unaveném najemném vrahovi a jeho "přesném opaku" počestném muži, který má štěstí, ale neví o tom. Z těchto dvou lidí se stanou životní přátelé. Vrah Julian umožní právě Gregovi, aby si svoje štěstí uvědomil. A on mu za to pomůže vyhrabat se z psychického dna. Toto zajímavé téma je však podané neskutečně nudným způsobem. Dialogy nejsou schopny diváka ani trochu strhnout, vyjukaný Greg Kinnear mě ani trochu neohromil, ale Pierce Brosnanovi hraní zabijáka na dně jde velmi dobře a uvěříte mu to. A to je asi jediný klad tohoto filmu, filmu, který měl velký potenciál, ale nevyužil ho. 65% Škoda :-( ()

n562

Černá komedie s Piercem Brosmenem alias nájemným vrahem,který chce jít do důchodu prostě nemohla být popadákem.Mohlo v ní být trochu víc humoru, ale co je vlastně na zabíjení lidí, tak směšného??? ()

18.01.2006

14.12.2005