Bezva finta

• Československo Bezva finta (více)
TV spot

swiss

Ano, souhlas. První polovina je lepší, než druhá. Je to jako Prison Break - dokud byli ve vězení, bylo to lepší... ()

hlína

Asi téměř jediná belmondovka, která mě fakt baví. Finta zas tak velká nebyla ale byla to docela sranda a Belmondovi tenhle rozharanej styl komedie sedi. Na filmu mi pak vadila jen ta otravná a zbytečná větev příběhu s tim tupym řidičem tahače... ()

cinemaboy7

"Všichni mě musíte mít rádi! Jsem smutný klaun. Řekněte, že mě máte rád!!" " Mám Vás rád klaune." "Neslyším, víc nahlas." "MÁM VÁS RÁD KLAUNE!!!" Prostě dokonalé, pouštím si to pořád dokola. ()

R4D0

Začiatok sa veľmi dobre rozbehol a k tomu sa pridalo aj pár dobrých hlášok,vtipov,a vsúviek ale ku koncu to prestávalo a moc nechýbalo a hodnotenie by kleslo. ()

bakeero

Nezapomenutelný Belmondo jako klaun, co vykrade banku velmi originálním způsobem - který byl od té do by nesčetněkrát zremakovaný. ()

Kingjiri

Hádám, že Bezva finta nejspíš pobaví hlavně Belmondovy fanoušky. Já jsem v ní nedokázal najít vůbec nic, kvůli čemu bych jí moh s čistym svědomim označit za nadprůměrnou, nebo dokonce luxusní zábavu. Ani scéna v bance mi nepřišla extra vtipná (způsob jejího vykradení zaujal, ale nepobavil), snad jenom pár hlášek by se dalo označit za vážně povedený (polonahej taxikář). Hlavně druhá polovina už moc zábavy nepřinesla, mírnej palec nahoru můžu dát nejspíš jenom za sympatickej závěr. Ale celkově pouze žánrovej průměr, kterej by se bez Belmonda v hlavní roli jenom těžko vyšplhal na červený hodnocení. ()

Inozuka

"Klauny nemám rád. Jako chlapec jsem se jich bál." Další z komediálních klasik mého dětství. Pamatuji si jak jsme na tom byli s bráchou a rodiči v kině. Nejvíc nás tehdy bavil Lasky a jeho snaha o běh na letišti. Překvapivě i dnes mě Bezva finta nenudí, přestože jsem ji viděl již x krát. Belmondo předvádí svou klasickou směsku šarmu a drsňáctví, krásná Kim Cattrall kuje pikle, Guy Marchand je bezbranně naivní a Lasky opět nezklamal.... ()

Lupes

Tohle je opravdová komediální klasika, vedle Zvířete asi nejvtipnější role Belmonda. Uznávám, že jako dítě Normalizace vnímám podobné filmy s velkou dávkou nostalgie; ani ta mi však nebrání se ve stařeckém věku opět a opakovaně zasmát. ()

Luxocculta

Z lehce prostoduchého začátku se film postupně hezky rozjel a na konci ve mně zanechal dojem bezva pohodového bijáku. Belmondo, přestože je v roli lupiče, z toho zase vychází jako neskutečnej klaďas a bourák. Zvlášť, když se mu podařilo odolat nástrahám a fintám žhavé Kim Cattrall. 70 % ()

gemi

NIKDY se po letech nedívej na filmy, které jsi v dětství miloval! Zklamání je více než pravděpodobné. V dětství a dospívání jsem to viděl x-krát. Pamatoval jsem si geniálního hrdinu, který dokázal vymyslet neuvěřitelně propracované finty, se kterými obelstil důmyslnou policii i fikaného protivníka. Jenže v dospělosti zjišťuji, že hrdina je malinko trotl, v lepším případě s průměrným IQ, kterému to vychází jenom proto, že všichni okolo jsou lobotomizovaní idioti. Ach jo. Dnes bych tomu dal dvě. V lepším případě. ()

Belmondicek

"Je to šús, všechny nás zabije! Pomooc!!...Nemusíš to zpívat!" Belmondo tentokráte ztvárňuje lupiče Grimma, jenž se chystá vyloupit jednu z největších a zároveň nejlépe chráněných montrealských bank. Do budovy vnikne přestrojen za klauna. Přestože je budova obklíčena policií, rafinovaným způsobem se mu podaří uniknout a s komplici vynést všechny peníze. Po jeho stopě však nejde jen policie, ale také jeho bývalý spoluvězeň Lasky. Chytře vymyšlený příběh a skutečně bravurní a rafinovaná finta nabízejí plejádu neotřelých situací v Bebelově osobitém podání. Vedle něj se neztratili ani výborný ňouma Guy Marchand a krásná, ale nevyzpytatelná Kim Cattrall. Krom toho parádní je i hudba a ústřední písnička pro mě neznámého skladatele Serge Franklina. Dokonalý scénář a dialogy vypiloval Francis Veber. Klasikou je i špičkový kinodabing s Krampolem, Štěpničkou a Friedrichovou. "Vypadám teď jako blbec!...Ty k tomu moc nepotřebuješ!" ()

Amonasr

Vtipná krimikomedie s nepřekonatelným Belmondem, který se nikdy nepřejí. I když určitá stereotypnost už ke konci malinko hrozila. ()

Tiiso

Možná jsem to s 5 hvězdama trochu přehnal. Ale je to zábavná a dobře vymyšlená legrace kde kanadské peníze se projevili hlavně ve výpravě a snímek je rázem filmovější. Jak jsem podotknul je zde hlavně zábava a opravdu je to bezva finta takto vyloupit banku. Kdo ví kde Nolan vzal inspiraci k první scéně ve svém Temném rytíři. ()

Zemřel Jean-Paul Belmondo

Zemřel Jean-Paul Belmondo