Miluji tě k sežrání

Just Friends

Komedie / Romantický

USA / Kanada / Německo, 2005, 96 min

• kaylin

I když mám Ryana Reynoldse hodně rád, tak v téhle blbé romantické komedii ani on nezachrání kvalitu, která je docela nízká. Má to klasickou šablonu, je to nesmírně předvídatelné, a těch několik docela dobrých a vtipných scének to skutečně nezachrání. Škoda, nějaký potenciál zde možná i byl, ale k využití nedošlo.(18.2.2017)

No, tak keď pri romantickej komédii zaspí aj moja mama, tak to už asi nebude niečo v poriadku. Klasická zápletka s jednou, či dvoma vydarenými postavami, ale stále je to podpriemer. Navyše ďalší film, ktorý dokazuje, že Reynolds by už tento lacný béčkový žáner mohol nadobro opustiť. 55%.(13.4.2008)

• M1k9

Anna Faris a Ryan Reynolds, to mohlo být zajímavé. Viděli jste Návrh? Jako přes kopírák... Proč si pořád myslí, že když to jednou bylo v pohodě, tak že příště to bude v pohodě zas? (Záleží samozřejmě, který film uvidíte jako první.) Mixovalo se ze stejných surovin, ale tentokrát to chtělo ještě protřepat a vychladit. 1.5/10(27.8.2010)

Ale jo, nebylo to tak špatný. Prostě taková další tuctová romantická komedie, která se pustí po prime timeu v komerční televizi na vyplnění nočního vysílacího času. Párkrát jsem se zasmál a jinak jsem se vcelku příjemně bavil. Herecké obsazení bylo sympatické, ale musím říct, že jsem přece jenom rád, že Ryan Reynolds v posledních letech začal točit trochu jiné filmy, než byl tento. Klišovitá žánrová oddychovka za tři slabší hvězdy, ale kdo by taky čekal něco víc? Tohle prostě nemůže jen tak někoho nadchnout, ale ani urazit. PS: Při pohledu na český a slovenský název filmu skutečně nevím, kam ty distributoři na ty překlady choděj. Proč se to nemůže jmenovat prostě a jednoduše "Jenom přátelé"?(21.9.2011)

Chtěl bych mít za kamarádku nekonečně sympatickou Jamie, přitom vyhánět z postele neskutečně prdlou Samanthu, ale neumím si při hokeji na krasobruslařských bruslích zničit chrup tak brilantně jako trouba Chris, takže z toho patrně nic nebude. Obě dívky mi zkrátka udělaly radost a kdyby Chris na chvíli zapomněl na to, že je mladý, krásný a bohatý, tak bych mu snad i fandil. Takhle jsem se přistihl v kotli fanoušků patnáctiprstého mstitele Dustyho a to by se v romantické komedii patrně stávat nemělo.(4.6.2014)

• - V úvodní scéně Chris (Reynolds) opouští párty a znalci zjistí, že cituje z písně Bruce Springsteena, Thunder Road: „It’s a town full od losers, And I’m pulling out of here to win.“ (imro)

• - Romantickou komedii distributora New Line promítali v amerických kinech už od středy, a tak se její výdělek za první týden promítání (23. – 27. 11. 2006) vyšplhal na 13,2 mil. dolarů. Během úvodního víkendu to dotáhla na šestou příčku. Celkový zisk v USA zůstal skromně na 32,6 milionu. (imro)

• - Snímek byl nominován na MTV Movie Awards v kategorii Nejlepší polibek, konkrétně mezi Annou Faris a Chrisem Marquettem. Další dvě neúspěšné nominace si tvůrci odnesli z Teen Choice Awards. (imro)