Match Point - Hra osudu

• Česko Hra osudu (více)

Muž, který řekl 'Raději bych byl šťastný než dobrý', viděl hluboko do podstaty života. Lidé se bojí čelit faktu, jak ohromná část života závisí na štěstí. Je děsivé vědět, kolik toho je mimo naši kontrolu. V tenisu jsou momenty, kdy míček udeří do okraje sítě a na setinu vteřiny se může překulit dopředu nebo zpátky. S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete.

Match Point – Hra osudu je drama o společenském vzestupu mladého muže a děsivých následcích jeho ctižádosti. Hlavní hrdina se nedokáže rozhodnout mezi dvěma ženami a nenachází cestu ven. Uchýlí se tedy k extrémnímu řešení. Děj filmu zasadil režisér Woody Allen do anglické vyšší společnosti. Scarlett Johanssonová zde hraje krásnou americkou dívku, která vstoupí mezi Jonathana Rhys Meyerse a jeho ženu Emily Mortimerovou. Matthew Goode je Emilyn bohatý bratr, který tuto zápletku odstartuje. (oficiální text distributora)

SolamBee

Woodyho filmy mě obvykle nějak nelákají a přemáhám se jen kvůli své nejlepší kamarádce, která je snad členkou nějakého jeho potrhlého fanklubu. Většinou usínám a nepřijdou mi vtipné, ale tohle drama z Londýna mě kupodivu oslovilo. Ne až tak silně - to až na závěr, kdy jsem seděla zabořená v sedačce a ani nedutala. A právě ten poslední úsek na mě silně zapůsobil. Život je prostě nefér. Ale kdo říkal, že nebude. :) ()

Dvorik odpad!

Za 1h:30m se ve filmu stalo uplny ho*vno, kdy i Ordinace ma lepsi zapletku. Nechutna operni hudba, ktera se do scen vubec nehodi. Vyreseni situace strilenim opravdu logicke :D Kdyby to netocil Woody Allen, tak bych chtel videt realne hodnoceni od vsech zhulenych znalcu, kteri tomu dali 5*. Woody Allen získal za scénář k snímku nominaci na Oscara? Svet se zblaznil!!!! ()

michaldvorakoo

"There are moments in a match when the ball hits the top of the net, and for a split second, it can either go forward or fall back. With a little luck, it goes forward, and you win. Or maybe it doesn't, and you lose." Nepotřebuje komentář. ()

karnifex

Woodyho filmy mám rád už od dětství. Hlavně komedie. Ale už snesu i ty vážné - a tenhle byl vážně dobrý. A nejde nezmínit vynikající herecké výkony: Woody má skvělý čich na herce (a asi je i skvěle režíruje) - paráda! ()

Lojz@

Tohle můžu, vztahy, romantika a nevěra ve filmu mě vždy bavily. Nejlepší je haluzovej závěr, to se fakt povedlo :) ()

RNDr.Strom odpad!

Nevím, jakým algoritmem vybírat filmy, aby bylo možné vyhnout se jednou pro vždy takto nudným filmům. Nic takového v životě nechci a po tomhle zážitku se nad tím budi muset vážně zamyslet. Dost mi to přitom připomínalo pana Ripleyho, motivem v podstatě stejný film, ale ten rozdíl v kvalitě byl propastný. To srovnání by mohlo fungovat jako výukový materiál na školách. Já tedy za sebe určitě začnu tím, že vyšktnu Woodyho Allena z potenciálních kandidátů. Běžně vesměs benignní rádoby poetický kecálek se zde přesunul do polohy rádoby hlubokého dramata a to bolelo. Nad rámec zápletky, která by se dala shrnout jako "jedna je bohatá a druhá je kozatá - co teď?" neměl snímek bohužel co říct, u nesmyslně naboptnalých filmů většinou doporučuji sestříhat, tady by z toho ale vyšel kraťas. Tím pádem to asi chtělo jiného režizéra. ()

Longhorn

V poslední době jsem se dal do sledování Allenových filmů, a tenhle je rozhodně nejlepší z nich. Woody se nám představuje úplně jinak, než jak tomu bylo doposud. A je to prostě parádní film. Možná ten nejlepší co jsem kdy viděl. ()

PavHer

Je to tak trochu jiné Woodyho drama, ale čert to vem, mě se to líbilo a aspoň krásně ukazuje, že osud někdy závisí jen na štěstí. ()

Foul

Nevím co napsat. Po dobu trvání jsem asi 3x změnil názor na tento film. Výsledný dojem jsou ony 4*. Tady člověk vidí jak je těžké všechno opustit...a kvůli čemu vlastně? A ať si říká kdo chce co chce....to s tím prstýnkem bylo výborné...přesně jak se říká na začátku: "S trochou štěstí spadne dopředu a vy vyhrajete. Nebo možná ne a vy prohrajete." ()

f1

Galadriel má pravdu...Nevedet, ze to je Woody, nikdy bych nerekl... V podstate pribeh je v jeho stylu, zamotany, napinavy... akorat ne vtipny... a to je novinka. ()

jiziczek

No, možná by WA měl natrvalo přesedlat na jiný žánr,než jsou jeho typické dramatické komedie (komediální dramata?), jelikož tyto mu v poslední době moc nejdou... ()

JankaPP

Pozerám a myslím si..nuda nuda nuda..strasna nuda, co na tom preboha vsetci vidia?? dialogy sa mi zdali nejake pritiahnute za vlasy a len som cakala kedy to uz skonci. A potom to prislo! Posledna pol hodinka..a oplatilo sa cakat! a vsetko do seba akosi zapadlo..skvely zaver!!! Ako sa hovori trpezlivost ruze prinasa! ()

jabapoint

Allen v tomto svém vrcholném počinu buduje atmosféru tak konzistentní a jiskřivou, že jsem se nemohl zbavit mrazení v zádech ještě dlouho poté. Živočišná smyslnost Scarlett Johansson, Emily Mortimer s hlavou v oblacích a J.R. Meyers se svým Jekyllem & Hydem dávají dohromady koktejl, ve kterém nic nechybí. Prostě budete zadržovat dech od začátku do konce. ()

twengo

Možná je to kruté, ale tohle se Woody Allenovi příliš nepovedlo. Jistě, stále je to týž cynický a sarkastický scénárista a režisér, kterému jen zdánlivě "padají věci z rukou". Ve skutečnosti je stále o míli před divákem, aby mu to dal ve finále jaksepatří znát. Jenže to už tu všechno bylo v podání pana autora mockrát, a navíc tady při znalosti ostatních Allenových filmů silně postrádám onu glosující figurku přímo na plátně. Taky anglické reálie podle mne autorovi příliš nesedly. Celá ta anglická honorace působí strašidelně uměle, jako kulisy v loutkovém divadle. Dost to zachraňuje s přehledem hrající (a navíc krásná :-)) Scarlett Johanson, o ostatních hercích se v superlativech mluvit nedá, nikdo ovšem taky není vyloženě tragický. Navíc mě lehce iritoval hudební doprovod ve formě reprodukcí starých operních áriíí z šelakových, či vinylových desek. Zlobte se nebo ne, pro mne "jen" průměrný film nebo jinak - solidně odvedená práce s čitelným rukopisem autora. ()

vykyn

No musím říci,že tento film mě uvízl v hlavě ještě dlouho po shlédnutí..jasně vystavěný příběh,žádné postavy navíc,dobré herecké výkony a hlavně nemilosrdná pointa,kterou jsem nečekal..kdyby to nebyl W.Allen,tak bych dal za 4..ale on opravdu natočil film,který se líbil i mé matce..a to je co říci..ukázal,že umí nejenom kecat o sexu,nevěře a pod..ale také o tom natočit film,který opravdu zaujme i diváky "nenáročné"..a taky,že umí skvěle vypoentovat závěr aniž by to byla nuda..pro mě velmi milé překvapení od woodyho allena.. ()

AlBertzap

Moralizující, ale stává se to... Pořád nevím proč, ale celou dobu jsem fandil hlavnímu hrdinovi, nějak mi přirostl k srdci - třeba jsem se v něm viděl:D ()

Llaney

Moje druhé setkání s Woodym (předchozí Cokoli ve mně moc nezanechalo) - překvapující, a že jsem mu moc šancí nedávala. Skvělý příběh i herci - až na Jonathana R. Myerse, kterému jsem prostě nevěřila ani slovo (ten se mi snad líbil jen v Sametové extázi). ()

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

Padesát a dost: Woody Allen plánuje konec kariéry

18.09.2022

Pro fanoušky legendárního herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena přichází smutná zpráva, oblíbený a oceňovaný filmař se totiž po více než sedmdesáti letech u filmu rozhodl pro odchod do důchodu,… (více)

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“

Woody zpívá: „Barcelóóóna!“