Dům u jezera

• Kanada

• Nový Zéland

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

Už od začátku velmi příjemné a sympatické a to především díky Sandře Bullock, které to tam moc sluší a zvlášť s tím kratším účesem a díky Keanu Reevesovi, který je zase jako obvykle super a to ani nikoho nemlátí a ani není mimozemšťan :). Celý zvláštní příběh vztahu napříč časem ubíhá velmi nenuceně a příjemně a nenudí nějakými profláklými dialogy nebo nějakými ohranými scénáristickými kličkami a Keanu a Sandra si ve filmu prožijou krásné chvilky i když nemůžou být spolu. Film sice velmi brzo naznačí, že by mohl být až moc předvídatelný, jenže ani když si toho člověk všimne, tak se nemůže nudit, protože sympatičtější milostný příběh by se mi teda hledal v posledních letech asi trošku obtížněji. A když se člověk dostane až k tomu velmi dojemnému konci, tak zjistí, že i přes trochu předvídatelného závěru to za to stálo a taky jsem navíc brečela protože to byl fakt doják :). Nekoukala jsem úplně jako v tranzu z největší pecky na světe, takže bych si normálně říkala, že sice to bylo super a dojemné a nebylo to ani trošku hloupé a bylo to moc příjemné, ale na ty největší romantické pecky se to nechytá, jenže zaprvé tam byl ten dům u jezera, který byl moc pěkný, za druhé sandře to slušelo a za třetí a to hlavně, byl tam keanu reeves, takže prostě bude pětka. :) A původní film jsem neviděla, takže žádné srovnání nebude.(19.9.2010)

Na druhý krát som zistil, že to do seba pekne zapadá a rozhodol som sa dať filmu ****. Určite nie iba za premyslenú hru s časom, ale aj za krásnu melancholickú atmosféru a ústrednú dvojicu, ktorá by si mala v svojich diároch nájsť pre seba viac spoločných rolí. Niekolko scén je brilantne natočených, predovšetkým tie, kde sú Bullock a Reeves na tom istom mieste v inom čase. No a ten dom je vážne kvalitná architektúra.(7.7.2007)

Na to že by to bol nejak objavný snímok ihneď zabudnite a treba to brať ako príjemné stretnutie Sandry a Keanu po rokoch v pekne natočenom romanťáku s chýbajúcimi vtipnými vložkami, s trošku plytkým scenárom a predvídateľným koncom i keď aj ten dokázal zamraziť. To čo fungovať malo fungovalo a vďaka časovej rovine sa nad filmom aspoň trošku zamyslíte.(26.9.2006)

Fantázii sa vo filmovom priemysle medze nekladú. Nečakala som sladkú romanitku, film má v podstate dosť dobrú kritiku,ale scenár ma dosť sklamal - aj keď uznávam, že má v sebe zaujímavú myšlienku. Zlákalo ma herecké obsadenie a prostredie, ktoré sľubovalo príjemný zážitok. Nebol až taký príjemný. Dávam prednosť reálnejším príbehom.(31.3.2009)

Námět je skvělý,to je jasné.Ne originální,ale silný a zajímavý.Hlavní herecké duo taky dobré,Keanu a Sandra jsou skvělá dvojice už od Nebezpečné rychlosti.Problém je,že mě Dům u jezera silně emocionálně minul.Film na mě působil moc chladně,držel si odstup,což je možná záměr,ale že by mi to vyhovovalo,to rozhodně ne.U vypjatých scén jsem necítil napětí,u dojemných dojetí a to je špatně.Agrestiho režie postráda nápady a invenci,což z filmu dělá solidně zpracovanou a vizuálně hezkou,ale trochu nezáživnou rutinu,která doplácí někde na přílišnou doslovnost,někde zase na přílišné nevyjasněnosti a lehkou předvídatelnost.Škoda,se zkušenějším režisérem se z filmu dalo vytěžit o hodně víc. 60 %(12.9.2010)

• - Se stejným námětem, kdy jen listy nahradil telefon, pracuje i krátký argentinský snímek Líneas de teléfonos (1996) režiséra Marcela Briganta. (imro)

• - Když Alex v roce 2004 přiveze strom před dům Kate, je dost malý a je proto nemožné, že by mohl v roce 2006 vyrůst do takové výšky. (Aknah)

• - Remake korejského hitu stál producenty 40 milionů a během prvního víkendu (16. – 18. 6. 2006) promítání vydělal 13,6 mil. dolarů na čtvrté příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový zisk v kinech USA se vyšplhal na 52 milionů. (imro)