Dům u jezera

• Nový Zéland

• Irsko

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

*** a půl. Vcelku průměrná americká romantika je povznášena do jistých výšin díky ústřední herecké dvojici, Sandra Bullock a Keanu Reeves. Ten je zde naprosto šarmantní a okouzlující, stejně jako líbezná Sandra, kterou jako herečku sice v oblibě nemám, ale v tomto filmu na mě působila velmi mile. Příjemná, nevtíravá melancholická romantika o lásce, která překonává čas.(12.9.2010)

Pořád jsem měl před očima Il Mare a v Domě u jezera se kupodivu orientoval trochu hůř, než v originálu. Vadila (vadí mi) americká polopatičnost - ve scénách, kde Korejci řeknou maximálně pár slov, se tvůrci remaku 3x víc vykecávali. Také vztahy k rodičům mi úplně nesedly (jiné). Ale dalo se na to koukat (scéna s polibkem). Závěr je maličko srozumitelnější. ■ P.S. I pes v Il Mare se mi líbil víc :).(31.8.2013)

Pro Kristovy rány, to nešlo ukončit normálně, aby se ten chatrný, ale pěkně vystavěný, domeček z karet nakonec nerozbortil? Poslední minuta kazí závěrečný dojem z filmu naprosto neuvěřitelným způbem. Moje hvězdičkové hodnocení proto prosím berte velice relativně. Ještě před tím debilním závěrem jsem byl z filmu nadšen, posléze těžce zklamán. Konce jsou holt důležité.(20.10.2006)

Pozerá sa na to dobre. Pekní herci, pekný námet, pekná kamera... Ale celé je to chladné - hlavne kvôli obrazovej nepoetickosti a režisérskej nevyváženosti (tie prechody záberov v polke filmu boli akože čo?). Ale aj tak hlavným hrdinom držíte a palce a "časové paradoxy" dosť dlho ignorujute. Napokon to však zaškrípe...(7.12.2009)

Vůbec ne špatná romantika s prvky mystiky. Klasický romantický slaďas, který ale narozdíl od svých konkurentů vůbec nevadí a je vyprávěn dospělou formou, což mi sedí více. Sandra Bullock a Keanu Reeves už v Nebezpečné rychlosti dokázali, že se k sobě docela hodí, jejich vztah je "uvěřitelný" (i když ne v pravém smyslu slova) a ke konci jsem si moc přál, aby Alex ulici nepřešel. Po herecké stránce není co vytknout, Sandra i Neo hrajou dobře a na svůj věk jim to neuvěřitelně sekne, avšak stará škola Christopher Plummer je dokázal přehrát rozdílem třídy, a navíc na to měl jen třetinu filmu. Příjemná romantická mystika, ale do kina bych na to nešel.(7.11.2006)

• - Film se proslavil masívním „product placementem“, na plátně se totiž až příliš často objevuje batoh od Louis Vuittona. (imro)

• - Prvotřídní restaurace z filmu se jmenuje „Il Mare“, což je mezinárodní název původního korejského snímku z roku 2000, podle nějž Dům u jezera vznikal. „Il Mare“ znamená italsky dům na pobřeží. Korejský název filmu zní „Siworae“, což v překladu znamená přibližně „láska přesahující čas“. (imro)

• - 26. září byl film uveden jak na DVD, tak i na Blu-ray a HD DVD součastně, což je u společnost Warner Home Video poprvé v historii. (Terva)