Dům u jezera

• Nový Zéland

• Irsko

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

Od tohoto páru jsem čekal daleko víc. ( Asi jsem moc upjatej na Nebezpečnou rychlost). Od té doby oba herci vyrostli a už jim to zas tak moc nesluší. Každopádně jsem nevěděl do čeho jdu, jsem se těšil na klasickej romanťák, ale uppps ono to zas tak klasická romatika nebyla. Samozřejmě Sandře to slušelo, na plakátech ale mnohem víc. Samotný film byl trošku chaotický, některé scény ne-úplně vysvětleny, konec dobrý. všechno dobré, konec ale předem předvídatelný. Měli jsme možnost dostat pár rad do archytektury, i když ten hlavní dům, dům u jezera se mi zas tak až moc nelíbil, neřekl bych, že splíval s okolím, ale dejme tomu.(28.1.2007)

Fantázii sa vo filmovom priemysle medze nekladú. Nečakala som sladkú romanitku, film má v podstate dosť dobrú kritiku,ale scenár ma dosť sklamal - aj keď uznávam, že má v sebe zaujímavú myšlienku. Zlákalo ma herecké obsadenie a prostredie, ktoré sľubovalo príjemný zážitok. Nebol až taký príjemný. Dávam prednosť reálnejším príbehom.(31.3.2009)

• Malarkey

U Domu od jezera jsem měl pocit, že mi v krvi nabíhají rakovinotvorný destičky, protože to co se mi po obrazovce během necelých dvou hodin protočilo, to bylo neuvěřitelný. Tady už mi příjde, že tvůrci nezvládnou napsat klasický originální romantický příběh, který zaujme, dojme a bůhví co ještě romantický film má dělat. Ne, oni za prvý musejí krást náměty jiných zemí, tady konkrétně originál je z Korei. Ale za druhý ty pocity tlačej tak umělou cestou s hrozně umělym a fantasy scénářem, že jsem čekal na chvíli, kdy ten film vypnu. Jasný, dvojka Keanu Reeves a Sandra Bullock se spolu zase setkali. To je možná hrozně fajn. Ale setkali se ve filmu, kterej ve mně měl vyvolat nějaké reakce. Reakci nevyvolal, jenom jsem čekal romantiku v pravém slova smyslu. Čistě ze života, s kapkou osudu a obrovským srdcem na dlani.(6.3.2011)

Pro Kristovy rány, to nešlo ukončit normálně, aby se ten chatrný, ale pěkně vystavěný, domeček z karet nakonec nerozbortil? Poslední minuta kazí závěrečný dojem z filmu naprosto neuvěřitelným způbem. Moje hvězdičkové hodnocení proto prosím berte velice relativně. Ještě před tím debilním závěrem jsem byl z filmu nadšen, posléze těžce zklamán. Konce jsou holt důležité.(20.10.2006)

Přiznám se, že pro tentokrát jsem hodil předsudky i mozek za hlavu a začal se kochat. Ty různé propletence byly přímo skvostné a i když začal film v některých částech skřípat, nechal jsem to být a nebo se šel prostě a jednoduše vyčůrat, abych si nezkazil ten krásný dojem z filmu. Účel filmu splněn- já jsem spokojen. 79%(24.5.2008)

• - Natáčelní probíhalo v okolí Chicaga. (Terva)

• - Se stejným námětem, kdy jen listy nahradil telefon, pracuje i krátký argentinský snímek Líneas de teléfonos (1996) režiséra Marcela Briganta. (imro)

• - Remake korejského hitu stál producenty 40 milionů a během prvního víkendu (16. – 18. 6. 2006) promítání vydělal 13,6 mil. dolarů na čtvrté příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový zisk v kinech USA se vyšplhal na 52 milionů. (imro)