Dům u jezera

• Kanada

• Nový Zéland

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

Tak, čekal jsem romantický slaďák se solidní časovou zápletkou. A hádejte co? Dostal jsem ho. Navíc Keanu Reeves tady hraje stavaře (skoro jako já) a to je dostatečný důvod k tomu aby se mi DŮM U JEZERA líbil ;-). Taky se mi hodně zamlouvají časové filmy a i ty "strašlivé" paradoxy se dají zkousnout, je to koneckonců romantický film a ne sci-fi. Když jsem původní verzi neviděl, nemám na co nadávat a tak snad můžu vyjádřit jistou spokojenost s výsledkem. Žádná bomba, ale k větší spokojenosti to stačí.(9.2.2007)

Doják jako blázen, dalo by se říct, že tekly potoky slz. Zvláště při vyvrcholení, kdy Kate zjistila, že Alex navrhoval Dům u jezera a běžela k poštovní schránce, která jim zprostředkovávala komunikaci v čase. Škoda, že to dopadlo klasicky jako každý romantický film a "on počkal", až se nakonec sešli.(30.12.2007)

Pokud bych měl srovnávat s originálem, pak by Dům u jezera vyhořel do základů jako zcela nezdařená ukázka naprostého nepochopení předlohy. Bohužel. Pokud ho však budu brát spíš jako volnou variaci daného tématu, tak jak ji lze vyskládat z dostupných hollywoodských propriet, nebo ještě lépe, zcela zapomenu, že existuje kouzelné Siworae, pak lze Dům u jezera uznat za docela příjemnou romantickou pohodovku.(22.2.2010)

*** a půl. Vcelku průměrná americká romantika je povznášena do jistých výšin díky ústřední herecké dvojici, Sandra Bullock a Keanu Reeves. Ten je zde naprosto šarmantní a okouzlující, stejně jako líbezná Sandra, kterou jako herečku sice v oblibě nemám, ale v tomto filmu na mě působila velmi mile. Příjemná, nevtíravá melancholická romantika o lásce, která překonává čas.(12.9.2010)

V tomto filmu se může kdokoliv ztrácet. Často jsem přemýšlel, jestli jsou či nejsou chyby ve scénáři, ale je to fuk. Film rychle ubíhá, romantika tam je, ale postrádám jakoukoliv spřízněnost, či chcete-li více emocí. Takto film zapadá do šedi a mnohé ani nezaujme. I přesto mě celkem zaujal pro časové prolínání a také pro závěr. Jinak není ,,Dům u jezera" ničím zvláštní.(8.2.2009)