poster

Dům u jezera

  • USA

    The Lake House

  • Austrálie

    The Lake House

  • Slovensko

    Dom pri jazere

  • Kanada

    The Lake House

  • Nový Zéland

    The Lake House

  • Irsko

    The Lake House

  • Velká Británie

    The Lake House

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
  • GigaPudding
    *****

    Už od začátku velmi příjemné a sympatické a to především díky Sandře Bullock, které to tam moc sluší a zvlášť s tím kratším účesem a díky Keanu Reevesovi, který je zase jako obvykle super a to ani nikoho nemlátí a ani není mimozemšťan :). Celý zvláštní příběh vztahu napříč časem ubíhá velmi nenuceně a příjemně a nenudí nějakými profláklými dialogy nebo nějakými ohranými scénáristickými kličkami a Keanu a Sandra si ve filmu prožijou krásné chvilky i když nemůžou být spolu. Film sice velmi brzo naznačí, že by mohl být až moc předvídatelný, jenže ani když si toho člověk všimne, tak se nemůže nudit, protože sympatičtější milostný příběh by se mi teda hledal v posledních letech asi trošku obtížněji. A když se člověk dostane až k tomu velmi dojemnému konci, tak zjistí, že i přes trochu předvídatelného závěru to za to stálo a taky jsem navíc brečela protože to byl fakt doják :). Nekoukala jsem úplně jako v tranzu z největší pecky na světe, takže bych si normálně říkala, že sice to bylo super a dojemné a nebylo to ani trošku hloupé a bylo to moc příjemné, ale na ty největší romantické pecky se to nechytá, jenže zaprvé tam byl ten dům u jezera, který byl moc pěkný, za druhé sandře to slušelo a za třetí a to hlavně, byl tam keanu reeves, takže prostě bude pětka. :) A původní film jsem neviděla, takže žádné srovnání nebude.(19.9.2010)

  • klerik
    ***

    Pozerá sa na to dobre. Pekní herci, pekný námet, pekná kamera... Ale celé je to chladné - hlavne kvôli obrazovej nepoetickosti a režisérskej nevyváženosti (tie prechody záberov v polke filmu boli akože čo?). Ale aj tak hlavným hrdinom držíte a palce a "časové paradoxy" dosť dlho ignorujute. Napokon to však zaškrípe...(7.12.2009)

  • Dragoni
    ***

    I když jsem prvně viděl Siworae a bál jsem se, že Lake House bude jen pouhou kopií korejského snímku, byl jsem příjemně překvapen, Lake House je lehce natočený, příjemně vtipný a v neposlední řadě s krásnou Sandrou Bullock, díky které jsem se nakonec rozhodnul na tento film podívat. Ovšem korejská verze je prostě lepší. 60 %(10.4.2013)

  • Bebacek
    ****

    Co na tom, že myšlenka není zrovna dvakrát originální, a že v podstatě od samého začátku je jasné, jak to všechno skončí? Hlavní je to, že scénář bez hluchých míst perfektně funguje, dramaturgicky je to skvěle vystavěné, Rachel Portmanová je zárukou kvalitní hudby a Keanu a Sandra se k sobě náramně hodí! Chemie mezi nimi funguje na 100%, takže bezmezně věříte něčemu, o čem víte, že je zcela neuvěřitelné.. :) P.S. : Za vším hledej Jane Austenovou...(24.1.2007)

  • Silas
    ****

    Osobně mám hodně rád filmy s tématikou času a jeho přesmyček či dalších kejklí. O to víc mě potěšilo, že na konci tohoto snímku do sebe vše perfektně zapadlo a vyřešily se některé nesrovnalosti, které mohly v průběhu vyvstat, i když jsem musel chvílemi přemýšlet, heh. Vzhledem k "odstupu" hlavních postav, tedy že se nemohou během filmu osobně setkat, se mi líbilo řešení jejich dopisování, které je vzato formou obyčejného dialogu, případně i děleným obrazem. Po formální stránce nic extrémního, jen kamera si s podzimní přírodou a domu u jezera umí vyhrát. Děj, ač se může někomu zdát klišovitý, docela odsýpá a v závěru se chytře vyhýbá jakémukoliv kýči. Ve výsledku tu máme pohodový, lehce romatický film se slušnými herci, ale dojem vyprchá poměrně rychle.(24.9.2006)

  • - Natáčelní probíhalo v okolí Chicaga. (Terva)

  • - Se stejným námětem, kdy jen listy nahradil telefon, pracuje i krátký argentinský snímek Líneas de teléfonos (1996) režiséra Marcela Briganta. (imro)

  • - Remake korejského hitu stál producenty 40 milionů a během prvního víkendu (16. – 18. 6. 2006) promítání vydělal 13,6 mil. dolarů na čtvrté příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový zisk v kinech USA se vyšplhal na 52 milionů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace