Dům u jezera

• Kanada

• Nový Zéland

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

Původní film jsem neviděl a je to rozhodně moje štěstí. Pro dvojici Keanu Reeves a Sandra Bullock mam od jejich Nebezpečné jízdy slabost a nemohu si pomoct, ty dva se k sobě prostě neuvěřitelně hodí. Je dobře, že se oba potkali v romantickém filmu s malou kapkou mystiky(jak jinak nazvat hrátky s časem, když nechci použít problematickou zkratku sci-fi?:)). Kamera si vybere pár skvělých momentů a prolínání dvou časových rovin(např. v parku) je opravdu dokonalé. Alejandro Agreti film pojal jako rozhovor dvou lidí skrz čas(a poštovní schránku). Oba spojuje jen Dům u jezera. Od začátku vám bude jasný důvod proč ALex nepřijde na domluvenou schůzku a stejně tak odhadnete konec, ale proč si kazit tento příjemný film? Myšlenka čekání na toho pravého skrz místo i čas bohužel není rozpracována na 100%. Podle mého názoru je film veden poměrně slušně a naplňuje svůj potenciál. Dokáže potěšit, ale bohužel nenadchne. Velká škoda, ale přesto doufám že má oblíbená dvojce si svou spolupráci zopakuje v něčem malinko více odvážném a originálním.(28.8.2006)

Soundtrack Rachel Portman: 1. This Never Happened Before - Paul McCartney ,2. (I Can't Seem To) Make You Mine - The Clientele ,3. Time Has Told Me - Nick Drake ,4. Ant Farm - Eels ,5. It's Too Late - Carole King ,6. The Lakehouse ,7. Pawprints ,8. Tough Week ,9. Mailbox ,10. Sunsets ,11. Alex's Father ,12. Il Mare ,13. Tell Me More ,14. She's Gone ,15. Wait For Me ,16. You Waited ,17. I Waited ,(8.6.2011)

Námět je skvělý,to je jasné.Ne originální,ale silný a zajímavý.Hlavní herecké duo taky dobré,Keanu a Sandra jsou skvělá dvojice už od Nebezpečné rychlosti.Problém je,že mě Dům u jezera silně emocionálně minul.Film na mě působil moc chladně,držel si odstup,což je možná záměr,ale že by mi to vyhovovalo,to rozhodně ne.U vypjatých scén jsem necítil napětí,u dojemných dojetí a to je špatně.Agrestiho režie postráda nápady a invenci,což z filmu dělá solidně zpracovanou a vizuálně hezkou,ale trochu nezáživnou rutinu,která doplácí někde na přílišnou doslovnost,někde zase na přílišné nevyjasněnosti a lehkou předvídatelnost.Škoda,se zkušenějším režisérem se z filmu dalo vytěžit o hodně víc. 60 %(12.9.2010)

Už od začátku velmi příjemné a sympatické a to především díky Sandře Bullock, které to tam moc sluší a zvlášť s tím kratším účesem a díky Keanu Reevesovi, který je zase jako obvykle super a to ani nikoho nemlátí a ani není mimozemšťan :). Celý zvláštní příběh vztahu napříč časem ubíhá velmi nenuceně a příjemně a nenudí nějakými profláklými dialogy nebo nějakými ohranými scénáristickými kličkami a Keanu a Sandra si ve filmu prožijou krásné chvilky i když nemůžou být spolu. Film sice velmi brzo naznačí, že by mohl být až moc předvídatelný, jenže ani když si toho člověk všimne, tak se nemůže nudit, protože sympatičtější milostný příběh by se mi teda hledal v posledních letech asi trošku obtížněji. A když se člověk dostane až k tomu velmi dojemnému konci, tak zjistí, že i přes trochu předvídatelného závěru to za to stálo a taky jsem navíc brečela protože to byl fakt doják :). Nekoukala jsem úplně jako v tranzu z největší pecky na světe, takže bych si normálně říkala, že sice to bylo super a dojemné a nebylo to ani trošku hloupé a bylo to moc příjemné, ale na ty největší romantické pecky se to nechytá, jenže zaprvé tam byl ten dům u jezera, který byl moc pěkný, za druhé sandře to slušelo a za třetí a to hlavně, byl tam keanu reeves, takže prostě bude pětka. :) A původní film jsem neviděla, takže žádné srovnání nebude.(19.9.2010)

Pořád jsem měl před očima Il Mare a v Domě u jezera se kupodivu orientoval trochu hůř, než v originálu. Vadila (vadí mi) americká polopatičnost - ve scénách, kde Korejci řeknou maximálně pár slov, se tvůrci remaku 3x víc vykecávali. Také vztahy k rodičům mi úplně nesedly (jiné). Ale dalo se na to koukat (scéna s polibkem). Závěr je maličko srozumitelnější. ■ P.S. I pes v Il Mare se mi líbil víc :).(31.8.2013)

• - Film byl nominován na Teen Choice Awards ve výstižných kategoriích Choice Chick Flick a Choice Liplock, přičemž tu druhou i vyhrál. (imro)

• - Film se proslavil masívním „product placementem“, na plátně se totiž až příliš často objevuje batoh od Louis Vuittona. (imro)

• - Když Alex v roce 2004 přiveze strom před dům Kate, je dost malý a je proto nemožné, že by mohl v roce 2006 vyrůst do takové výšky. (Aknah)