Dům u jezera

• Nový Zéland

• Irsko

Drama / Fantasy / Romantický

USA / Austrálie, 2006, 95 min

Soundtrack Rachel Portman: 1. This Never Happened Before - Paul McCartney ,2. (I Can't Seem To) Make You Mine - The Clientele ,3. Time Has Told Me - Nick Drake ,4. Ant Farm - Eels ,5. It's Too Late - Carole King ,6. The Lakehouse ,7. Pawprints ,8. Tough Week ,9. Mailbox ,10. Sunsets ,11. Alex's Father ,12. Il Mare ,13. Tell Me More ,14. She's Gone ,15. Wait For Me ,16. You Waited ,17. I Waited ,(8.6.2011)

Osobně mám hodně rád filmy s tématikou času a jeho přesmyček či dalších kejklí. O to víc mě potěšilo, že na konci tohoto snímku do sebe vše perfektně zapadlo a vyřešily se některé nesrovnalosti, které mohly v průběhu vyvstat, i když jsem musel chvílemi přemýšlet, heh. Vzhledem k "odstupu" hlavních postav, tedy že se nemohou během filmu osobně setkat, se mi líbilo řešení jejich dopisování, které je vzato formou obyčejného dialogu, případně i děleným obrazem. Po formální stránce nic extrémního, jen kamera si s podzimní přírodou a domu u jezera umí vyhrát. Děj, ač se může někomu zdát klišovitý, docela odsýpá a v závěru se chytře vyhýbá jakémukoliv kýči. Ve výsledku tu máme pohodový, lehce romatický film se slušnými herci, ale dojem vyprchá poměrně rychle.(24.9.2006)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $52,330,111Tržby Celosvetovo $114,830,111Tržby za predaj DVD v USA $39,933,825 //počet predaných kusov 2,440,759║ Veľmi príjemný film, kde nechýba dobre vygradovaná dramatická zápletka a napätie s ňou späté, plus prim tu hrá dvojica Reeves-Bullock. /videl v kine: 85%/(12.1.2007)

Ano klišé, ano slzopudná romance, ano, ano, ano ... Odpovídám na tisíce dalších výtek. Avšak film má nesmírně silnou atmosféru, která je jednak daná výtečnou a detailní práci s exteriéry, konkrétně s architekturou domů ... a pak také étericky půvabným dialogem dvou lidí z různých mírně vzdálených časových rovin - dialog, který se skrze nápadité filmové prostředky stává dialogem téměř tváří v tvář současným. A herci ... tentokrát jsem nedokázala najít nikoho, kdo by byl jen na ozdobu. Keanu Reeves ztratil svoji sošnou tvář a-lá Neo (která mě nikdy neseděla) a přešel do roviny, kterou jsem u něj snad nikdy nezažila, Sandra Bullock naštěstí není potrhlá romantička - ve výsledku jsou oba civilně příjemní. A časové paradoxy??? Sama nechápu o co jde a nebudu předstírat, že to vím, je mi to fuk... Pokud člověk nepřistoupí na pravidla nastolená od prvních okamžiků, těžko bude pro něj film snesitelný. Dům u jezera mě překvapil, protože jsem od něj nic zásadního nečekala a vlastně jsem ráda, že jsem nezasažena originálem Il Mare, možná bych pak film proklínala.(18.9.2006)

Šla jsem do kina na tenhle film s velkým očekáváním a musím říct, že mě to hodně zklamalo. Vůbec mě to nevtáhlo do děje, který je hodně nevyrovnaný. A spousta věcí nemá souvislosti. Je to dost nepromyšlený do detailu. Některý chvíle jsou zajímavý, ale chvílema se hodně nudíte. Přišlo mě to hodně zdlouhavý a přitom časově ani ne. A konec mě taky dost zklamal. Podle mě to rozhodně nebyl romantickej polibek, ale spíš jako, že jí Keanu chce sníst. Prostě to opravdový setkání nebylo takový, jako když si psali. Ani herecké výkony to nezachránily. I když to oboum moc slušelo. Tentokrát musim opravdu dát 3 hvězdičky - 60%.(22.8.2006)

• - V nemocničnej televízii i u Kate (Sandra Bullock) doma beží film Notorious (1946). (Mireldis)

• - Když Alex v roce 2004 přiveze strom před dům Kate, je dost malý a je proto nemožné, že by mohl v roce 2006 vyrůst do takové výšky. (Aknah)

• - Remake korejského hitu stál producenty 40 milionů a během prvního víkendu (16. – 18. 6. 2006) promítání vydělal 13,6 mil. dolarů na čtvrté příčce žebříčku návštěvnosti. Celkový zisk v kinech USA se vyšplhal na 52 milionů. (imro)