Dům u jezera

• USA The Lake House (více)

Doktorka Kate Forsterová se rozhodne přijmout místo v chicagské nemocnici. Opouští svůj krásný dům na břehu jezera a nechává ve schránce vzkaz jeho novému nájemci. Píše o psích stopách v betonu před domem a krabici věcí po původním majiteli na půdě. Alex Wyler, talentovaný architekt, ale nalézá dům v žalostném stavu. Po otiscích psa ani stopy. Vzkazu od Kate proto nevěnuje žádnou pozornost až do doby, kdy mu při betonování chodníku před domem přes něj proběhne zaběhnutý pes, zanechávaje otisky přesně tam, kde to Kate popsala. Proto Kate odepíše a vzkaz opět nechá ve schránce. Kate a Alex zjišťují, jakkoli je to neuvěřitelné, že je dělí nejen vzdálenost, ale i čas. Kate žije v roce 2006, zatímco Alex v roce 2004. Skrze své dopisy se do sebe postupně zamilují. Dokáže jejich láska překonat i tuto překážku? (TV Nova)

otík

Předně nutno říci, že jsem romantik a mé hodnocení tedy není přímo objektivní a sám přiznávám, že je mírně nadhodnocené. Ale proč? Protože jde o totálně pohodový snímek s příjemnými herci a ke konci jsem jim moc fandil, aby jim vyšlo to, po čem toužili. Že je scénář průhledný jak ementál, že hlavní pointu víte téměř od začátku filmu a že už v oblastí romantických filmů opravdu není co nového objevovat, není třeba ani zmiňovat (přesto to dělám, jaký to paradox). Film hodně připomíná výtečnou Lásku přes internet – též jde o dopisování (sice přes schránku pevnou, ale proč ne), jen je vše ještě komplikováno tím, že jeden píše v roce 2004, druhý čte v roce 2006. Co mi moc nejde do hlavy je, že by oba museli u schránky trávit tolik času, až by neměli čas dělat to, co podle scénáře dělají. Ale ani tohle mi skutečně nemůže pokazit potěšivý dojem z návratu Sandry Bullockové v konečně alespoň více než méně podařeném filmu. ()

smrt.ka

Zajímavý a tajemně přitažlivý nápad byl utopený pod kilogramy patosu a přeslazenosti. Možná, že kdyby S. Bullock vystřídala nějaká mladá, trochu ošklivá studentka cestovního ruchu, dopadla by finální scéna trochu zajímavěji. ()

Medwídek

Proč tak vysoko? Je to úžasný slaďák. Udržel mě a napínal mě do poslední minuty, i když se konec dal předvídat. Ano pár zbytečných scén by se dalo vypustit, ale to kompenzuje můj oblíbenec, který podle všeho nemusí být jen "The One" a mlátit kolem sebe Agenty. Prostě krásná, sladká, romantická oddychovka, kterou byste se svou drahou polovičkou měli vidět :) 4.5* ()

misulka03

Nečetla jsem sice dopředu děj, ale název mi připomínal trapné romány od Danielle Steel. Naštěstí moje obavy byly přehnané, s těmito herci k tomu ani dojít nemohlo. Příjemná romantika :) ()

tom88

Zaujímavý námet, dobré obsadenie a slušná dávka romantiky aj drámy, ale film na mňa nezapôsobil tak ako som očakával. Záver bol dobrý, rozhodne film stojí za povšimnutie. Škoda pomalého tempa a nezrozumiteľnosti zo začiatku. Nie zle natočené ani zahrané. 65% ()

wendelin9

Film to není špatný. Nemohu říct, že bych se u něj nudila. Na K. Reevese i S. Bulock se pěkně dívá a děj plynule utíká.. Dokonce i v závěru se dočkáme nečekaných zvratů a konečného rozuzlení.. Za zhlédnutí podle mě stojí, ale žádná filmová pecka, která vám vyrazí dech, to podle mě není není :).. ()

vesper001

Posmutnělá romance, kterou logika poletuje jako spadané listí nebo umělé sněhové vločky v suvenýru z cest. Sandra Bullock je smutná a špatně učesaná doktorka a Keanu Reeves smutný architekt s psíma očima. Počasí je většinou chladné a sem tam někdo umře… Snaha o atypickou zápletku je sice chvályhodná, ale člověka tahle chladná love story na duchu rozhodně nepozvedne. ()

hans500

Srovnávání s originálem je celkem zbytečné, i tato verze má něco do sebe, scénář povedený a celkově velmi dobře obsazené. ()

Magneto

Zvláštny film so svojskou atmosférou...Je to vážna romantika s minimom úsmevných momentov,v podstate je to romantická dráma so silne melancholickým nádychom a v určitých momentoch pútavou kamerou a krásnymi exteriérmi...Zo začiatku som bol trošku v rozpakoch,film sa zdal byť nudný a zápletka s rôznymi časovými rovinami sa mi zdala divná a zle zvládnutá.Ale časom sa to nejak urovnalo a vďaka sympatickému Reevesovi som sa do filmu celkom dostal.Vážne sa atmosfére nedá nič uprieť a príbeh...no...ten je trošku zdĺhavý ale keď sa prestanete zamýšľať nad časovými paradoxami a urobíte si v tom poriadok,tak sa to všetko dá prekúsnuť.Niektoré vedľajšie línie som síce moc nepochopil a mám vážne podozrenie,že boli obeťou strihača,pže mi tam pripadali ako päsť na oko...Ešte jedna pripomienka k záveru,mohli to radšej urobiť "cityofangelsovsko" a bolo by to lepšie ;-) ()

Goldenhair

Netradiční romantický film se sympatickými postavami, kterému se pravda musí jít trochu naproti. Přesto na mě zafungoval působivou atmosférou, kterou dokonale podtrhly perfektně vybrané lokality pro natáčení. ()

LordSnape

Původní verzi jsem neviděl. Ale zase taková hrůza to nebyla. Sympatičtí herci, slušný scénář. Jen ty hrátky s časem mi tam pořád nějak neseděly. ()

Sfinkter

Průměrná romantická nálož s poměrně originálními prvky, po kterých by však neštěkl ani pes, nebýt hlavní dvojice herců. ()

Kamkon

Tenhle film mě nijak moc nezaujal - ale jak jsem ho skoro 4x za sebou sledovala ve žlutém autobuse, tak se mi začal líbit - tedy hlavně kvůli Keanu Reeves a klidnému tempu s množstvím spojení nedávajících smysl ()

viperDavid

Sedím, čumím a čekám kdy konečně přijede autobus a začne hodněná. Místo toho se mi před očima promítá nudný cestování časem s dopisema. Romantika úplně jak dělaná, ale kurva kdy bude ten autobus ? 2* ()

RonaMidu

po dnešním sledování zvyšuju bodování na maximum - jeden z romantických filmů,kde mi nevadí happyend,spíš naopak....nevím,kde se autoři inspirovali,ale je mi to jedno,pídit se nebudu...nechala jsem se příběhem unášet a pohupovat jako na vlnkách jezerní hladiny a bylo to moc,moc příjemné ()

danoo

Agresti mal v rukách zaujímavý príbeh, kvalitných hercov a dobrú, melancholickú atmosféru. Svojou otupenou réžiou však spomenuté tromfy redukuje len na nudné, inhibované klišé. ()

July

Hezká romantika se zajímavým námětem a pěknou kamerou, ale celkem nic víc. A věc, která má ke konci možná působit jako náhlé odhalení, je jasná od samého počátku. Hezké a docela vtipné jsou ovšem scény, kdy se hlavní hrdinové setkávají v rozpětí dvou let, které je dělí, a ona ještě neví to, co ví on... ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Netradiční cestování v čase

Netradiční cestování v čase

21.06.2008

Sci-fi jsme tento týden rozhodně neopomíjeli, ale když padnou jména James Mangold a Spike Lee, je jasné, že dnes se na žánr podíváme trochu jinak. Mangold byl naposled spojován s adaptací… (více)

Nebezpečná rychlost potřetí?

Nebezpečná rychlost potřetí?