Filmová verze večerníčku O Kubovi a Stázině na motivy knihy Václava Čtvrtka. Pohádkové vyprávění o jičínském ševcovském tovaryši Kubovi, který musel na vojnu až do Vídně, domýšlivém knížecím správci Kolomajzníkovi, vodnících, samotném císaři pánovi a Stázině, které tolik slušela červená sukně. (oficiální text distributora)

fantoci

Krásná česká kreslená pohádka. Také výborní dabéři : Postránecký,Žilková, Císler, Filipovský a mnoho dalších ... ()

PierrevanH

Hodnej vodník Česílko a zlobivej Kebule, tak na ty nikdy nezapomenu, Postráneckej to i dobře nadaboval, takže pro děti pěkná pohádka. ()

Master19

Nevím přesně proč (například vzhled postaviček se mi vůbec nelíbil - snad až na vodníka Kebuleho), ale tak nějak se na to rád podívám... a to i teď v "dospělosti". Jak jsem se o tom minulý víkend přesvědčil. ()

Zagros

Krásná pohádka, která má základ ve večerníčku "O Kubovi a Stázině". Beze zbytku pro ni také platí ten komentář. Výborná animace, skvělý dabing a především příběh ji zvedá vysoko nad průměr. No a právě díky silnému příběhu z něj dokázali tvůrci udělat i plnohodnotnou pohádku, která mi ke všemu sedla ještě lépe. Zasloužené čtyři hvězdy a už teď se těším na další setkání s touto pohádkou. ()

Paity

Kromě vypravěče Václava Postráneckého to není nic zajímavého, možná pro děti, ale celkově se mi moc nezamlouvají ani ty animace. ()

PetkaW.

Kouzelná pohádka, která má i po takové době pořád svoje kouzlo. Má všechno, co by pořádný pohádkový příběh měl mít - lásku, záporné postavy, kouzelné postavy, trošku naivity, chytrost... Kam se na podobný seriál hrabou ty dnešní... ()

mira007

Celovečerní animovaná pohádka seskládaná z dílů Večerníčků. Za mne jedna z nejakčnějších českých kreslených pohádek. ()

char_t

Jako prcek jsem tenhle večerníček nesnášel - vždycky jsem někde prošvih jeden dva díly, a každodenní to-be-continued vždy po devíti minutách mi vytrvale zvedalo mandle :-) Ale jako plnohodnotný film je tahle pohádka fajn, možná jeden z nejlepších českých animáků... ()

LuNaj

Parádní animovaná pohídka, kterou jsem celkově viděl už asi 3x a pokaždé se u ní parádně bavím. Hlavně Václav Postránecký má pro to naprosto skvělý hlas. ()

honzic

Tuhle kreslenou pohádku mám rád, sice není kreslená nic extra, ale je koukatelná a napíná, prostě povedená po všech stránkách, jak má být, těžko něco moc vytknout, je tam vtip, děj i láska a vše tak nějak vyrovnaně. Možná trochu zajímavější téma k tomu by to ještě zlepšilo, ale i tak je to dobré. Hodnocení: 75 % ()

maldoror16

Už jako malý jsem měl tenhle film/večerníček asi nejraději a zůstalo mi to dodnes:) Prostě srdcovka a buď jak buď jedna z nejúchvatnějších českých pohádek vůbec. Perfektní. 100% ()