Zóna smrti

• Hongkong Sha po lang (více)

Mafiánský boss Po (Sammo Hung) zabije detektivu Chanovi (Simon Yam) bratra. Ten brzy pochopí, že Po nikdy nebude za svůj zločin pykat a odejde do výslužby. Jeho nástupce Ma (Yen) je zásadový policajt zběhlý v bojových umění, který má však pověst násilníka. Znovu se ujímá případu a společně s bývalým detektivem Chanem se pustí do rozmetání Poova gangu. Dokáží ho dva policajti zatknout v jednom z nejkrvavějších soubojů všech dob? (Magic Box)

BuryGol

Nedokážu určit, co je to film noir. Já se těšil na solidní kriminálku a nakládačky, ale dostal jsem jen zlomek co jsem chtěl. V časovejch sekvencích jsem se ztrácel jak dítě v supermarketu a po celej film jsem z toho nevybruslil. Režisér tam chtěl mít všechno, a trochu to přeplácal. Za bitky, příběh a zpracování je to za tři hvězdy a tu zmatenost mi už nikdo nevymaže. Velká škoda. Ale bylo to předvídatelný jako prase. ()

jondoe

trocha ma potesilo ked som videl trailer na tento film ze si pozriem skvele bojove sceny a konecne nejaky akcny film a aziiskej produkcie.len musim povedat ze aj napriek reziserovej snahe ma tentofilm nechal chladnym aj po druhom pozreti.jedine preco dava tri hviezdicky je predzaverecne bitka s poovym zabijakom. ()

Cracker

Wilson Yip a Donnie Yen opäť nesklamali... Nie že by ostatní herci nepodali skvelé výkony, napr. Simon Yam a klasicky Sammo Hung boli geniálny, to len ja od nich čakám poriadnu kung-fu akciu ! :) Perfektne som sa zabavil, napätím som chvíľami nedýchal, boli tam emócie a príbeh bol tiež v celku pútavý. Koniec my už síce prišiel trochu prekombinovaný ale aj tak dávam veľmi silné 4*. ()

Lukoboss

Čekal jsem víc. Asiati umí točit lepší filmy tohohle ražení, ať už jde o krimi/thriller nebo o vyloženou akci. Tady si divák nenajde svýho koně, takže mu je vlastně jedno, jestli zemře ten nebo tamten, na tom prostě nezáleží. Takhle by to být nemělo, přestože stříkají litry krve na všechny strany, jak bývá zvykem. Ani to ale nepomáhá zvednout film z průměru. ()

misstake

Parádní hongkongské akční melodrama, kde nikdo není dobrý ani špatný, černý ani bílý, má mouchy ve scénáři, chybějící kousíčky skládačky, míň akčních scén než by bylo třeba, ale parádní atmosféru, jediného klaďase Donnie Yena a závěr, který byste nevymysleli. ()

Michalechal

Namlsán třetím dílem série Sha po lang, konkrétně Paradox, jsem předpokládal podobně akční nálož ... ta se ale nekonala, a 3* zachránilo až posledních 20 minut, který byly super! Ale určitě ta hodina před, někomu jako super drama přijde. ()

Drc

Nadstandardní akční film, který má možná klasický jednoduchý příběh, nicméně zpracovaný se skvělou atmosférou a zajímavým koncem. Navíc zde akční bojové scény nejsou jen z povinnosti, ale jsou dobře zasazeny do celku. ()

MkSallam

Jet Li byl Utržený ze řetězu, Jackie Chan se našel v New Police Story a Donnie Yen? Ten má svoji Zónu smrti, emocionální jízdu, ve které je bitek pomálu, ale jejich zpracování a průběžná gradace ještě napomáhají působivě vedenému příběhu. Netypický závěr pak nadobro mění vyznění celého filmu směrem k luxusní depce. ()

Wishkah

Kdybych měl hodnotit jen rvačky tak dám jasných pět hvězdiček. Bitky jsou dobře vymyšlené, výborně nasnímané a Donnie Yen je opravdu surový maník. Bohužel tenhle film se nesnaží být jen mlátičkou, takže tu máme příběh. A ten, stojí za hovno. Herecky, scénáristicky i režijně úplně o ničem. Naprostá nuda. Simon Yam prakticky nemění výraz tváře, ostatní policajti jsou nevýrazní a Donnie Yen mi byl chvilkama svým metrosexuálním vzhledem a přehnanými gesty proti srsti (naštěstí si to u mě spravil bitkama). Jediný kdo mi seděl ve všech ohledech byl Sammo Hung. Na svoji váhu se rval obdivuhodně a herecky svoji roli taky zvládl. ()

FARGO

Akční scény naprosto skvělé a v poslední půl hodince se to rozjede naplno. Škoda jen hodně chatrného scénáře, až na konec. ()

lucijelucije

Kill Zone je docela ostrý snímek, který si rozhodně nebere servítky. A ten závěr je fakt mrazivý. No někdy všechna moc není to nejdůležitější. Jinak pro mě průměrná akčňárna, která upoutá spíš svou neurvalostí. Není to pro každého takový film. ()

system

Pro vsechny, kteri tvrdili, ze Donnie Yen uz patri do stareho zeleza , je tu opdoved jako hrom. Oldschool jak se patri, skvela atmosfera, vynikajici choreografie akcnich scen + souboj Donnie Yen vs. Wu Jing (to je ten dabel v bilem:-)). Tohle vsechno dava dohromady snimek, po kterem me akcni srdce zaplesa. Sha Po Lang se proste sakra povedl a ja chci vic a vic:-) ()

Echelon1

Neviem, vlastne sa to skončilo...nejdem ani hovoriť ako. Príbehovo ma to teda nejako extra nezaujalo, bitky boli samozrejme skvelé, pre zaujímavosť, predposledný súboj (Donne Yen vs Wu Jing) - ak stále neviete, tak Yen a chlap oblečený v bielom, bol natočený behom jednej noci. Ostatné súboje (aj v iných filmoch) trvá nacvičiť a natočiť mnoho dní/týždňov. Ten súboj bol v podstate skutočný, bez nácviku, čiže máte jedinečnú šancu vidieť bojovníkov v prakticky reálnom boji. ()

cskomando

Teda musím uznat ani Hong Kong nezaostává. Akční až dojemný film s opravdu nečekaným závěrem, který nebude happy end (ovšem ani pro jednu stranu). Pokud se bude pokračovat ve stejném nasazení a to dějovém i choreografickém, tak následující díly budou bezkonkureční. Zde netřeba více dodávat, jedná se o film, který rozhodně nenudí. ()

Martyr

V podstate výborný akčný film. Užije si hlavne ten, kto má rád málinko :) prehnané bojové scény. Inak už celkom osvedčený dej, keď sa partia policajtov márne snaží zavrieť mafiánskeho bosa. Na azijsky film som postrehol dosť hollywoodskych osvedčených postupov a scén, a preto moje hodnotenie nemôže byť vyššie. Zavážili i spomínané bojové scény ako aj občas prehnané zvuky prskajúcej krvi a mäsa, ktoré u mňa znižovali dôveryhodnosť a dodávali pocit, že chlapci sa v štúdiu zahrali viac ako treba. Verím však, že u čínskeho diváka vôbec. Donnie Yen musí byť pre čínskych školákov to, čo J.C.V.Damme pre mňa začiatkom 90-tych rokov :) Príjemne ma však prekvapil koniec, ktorý ako tak vyvážil jemne prehnané a jednoduché "posledné zúčtovanie". Vyzdvihol by som výbornú kameru a neskutočne dobrú hudbu, akú snáď vedia robiť len v azii. 75% ()

Matli

Dějově lepší průměr a bojové scény na jedničku, co víc dodat. Klasická čínská akčňárna s Woo-ovským nádechem. 69% ()