Zóna smrti

• Hongkong Sha po lang (více)

Mafiánský boss Po (Sammo Hung) zabije detektivu Chanovi (Simon Yam) bratra. Ten brzy pochopí, že Po nikdy nebude za svůj zločin pykat a odejde do výslužby. Jeho nástupce Ma (Yen) je zásadový policajt zběhlý v bojových umění, který má však pověst násilníka. Znovu se ujímá případu a společně s bývalým detektivem Chanem se pustí do rozmetání Poova gangu. Dokáží ho dva policajti zatknout v jednom z nejkrvavějších soubojů všech dob? (Magic Box)

MaxForValue

Veľmi príjemné prekvapenie. Akčná paráda z Hong Kongu, ktorá ide mimo všetkých zabehnutých klišé, ktoré by sme očakávali od podobných filmov, kde namiesto akčnej jazdy ako poznáme vo filmoch Jackieho Chana, prichádza konečne niečo, čo má gule - žiadny rádoby humor, žiadny pátos, syrová akčná jazda v ktorej na jednej strane stoja dobrí a na druhej zlí, no niekedy sa nedajú ani odlíšiť. Wilson Yip, Donnie Yeh a Sammo Hung Kam-Bo, ktorí sa neskôr stretli v IP Manovi ukázali poriadny kus umu a pripravili mi jedno z najpríjemnejších prekvapení za posledné týždne. ()

kirmakX6on

bojových scén je velmi málo...dohromady myslím 6, z toho jen tři jsou dobré a jen dvě dostatečně dlouhé, aby vůbec stály za řeč. Kromě těchto scén film není příliš povedený...z žádného hlediska. 30% ()

anyonecek

Kdyby z toho udělali pořádnej krvák, ve kterém honí dobrej polda špatnýho zločince udělali by lépe. Každopádně je to pojato na ten styl příběhu a spíše povídání. Škoda že zde neměl Donnie Yen větší prostor pro ukázání svého bojového umění, mohlo to dopadnout mnohem lépe. ()

kolik27

Nikdy více, jedna hvězda za buřtíka co téměř lítal v soubojích pěst na pěst a konec filmu ... Jinak lidi, zamyslete se, kamera na .... nedotažené scény, no ehm, asi i z mé duté hlavy bych vyvrhl seznam lepších filmů ve všech směrech. ()

johnsnow

Pfúú tak toto bol filmíček. Zo začiatku som bol vôl potom som sa však dostal do deja a na konci som si asi 10 krát povedal WTF. ()

JosefTomas

Film není akční, ale spíše thriller nebo krimi drama. Akce je až úplně na konci a musím říct, že je dobré si na ni počkat, protože to opravdu zůstává rozum stát, jak to je perfektně secvičené a přitom tak nehorázně realistické. ()

subic

Tohle je právě ten film, u kterého se těším, až ho zase někdy budou v televizi opakovat. Možná už po těch letech ztratil na lesku, ale tohle je přesně ten film z produkce Hongkongu, co prostě žeru. ()

ShotgunED

Trailer mě navnadil na akční řežbu, které se mi nedostalo. Nicméně jsem shlédl kvalitní policejní drama o pomstě, které číňani umí dělat. Po zde zmiňovaném NOIRU jsem nenalezl žádné stopy, ale budiž,každý to vidíme jinak. Prostě a jednoduše kvalitní drama s trochou akce, která ovšem stojí za to. Souboj "teleskopický obuch versus nůž" je úchvatný. A **** jsou akorát. ()

Pimpy

Velké zklamání. Hodina a půl patosu a vaty zakončená dvěma "velkýma" bitkama(jak ty bitky může někdo přirovnat k Ong baku nechápu). Od Donnieho sem chtěl vidět více umění. ()

muti

HK policajny akcny noir s nemilosrdnym specialistom zabijakom ("nozikar"), tvrdym bossom a brutalnymi policajtami, ktori stracaju nadej s zacinaju brat spravodlivost do vlastnych ruk co s avsak nepaci novemu policjanemu sefovi. co vsetko vsadite do hry a co vsetko mozete v takomto suboji stratit? co sa stane ked sa zrazi 3 hviezdy? ()

Domas88

Hodně se podceňují takové filmy, když je neudělají amíci což je škoda, je to plné akce a děj je taky o něčem a ne jen o pomstě a nějakém osamotnělém hrdinovi, který vyzabíjí všechny zloduchy, dobře se dívá a pěkně utíká.. takhle by měl vypadat akční thriller.. ()

MRKMRK

Az po vzhliadnuti filmu som sa dozvedel, ze som videl ne-happyend verziu, asi tradicne tvrdy release pre japonsky trh. Obratnost herca Sammo Hunga vzhladom na svoju fyzicku mohutnost ma vzdy fascinovala, avsak v tomto filme sa nedalo nepovsimnut si nasadenost dubblera. Len nech pre pana jana nedopadne ako Seagal, ze ho bude vidiet v zabere uz iba od chrbta ked sa bije. Filmy fakt nemusia byt postavene na menach hercov a vtlacat ich do postav na ktore uz nemaju sil. Po Prvnim ukole (s Jackie Chanom), kde hral dusevne zaostaleho mladika, je toto dalsi extrem (zlo), ktore mal moznost vo svojej kariere stvarnit. ()

wray odpad!

este raz som si musle preverit ci pisem o tom istom filme (ked tak pozeram prevazne kladne hodnotenia) ale ano - je to ono. myslim ze to bol naozaj velmi zly film. je mi jasne ze je to film kde je vela bitiek a tak by som nemal riesit nejaky dej, hereceke vykony ci realistickost... snazil som sa - fakt som sa snazil brat to ako lacne akcne Becko, ale - je to velmi zle :/ mozno je to taka ta "cinska" herecka skola, ale Kill Zone malo hereceke vykony ktore neboli slabe - ale smiesne... Dej beckovy ale, dobre teda. Bojove sceny - ok Donnie je dobry, ale preco bolo vsade tolko prachu? (telo dopadne na koberec = vela prachu, telo dopadne na dreveny stolik = vela prachu, donnie udrie protivnika = prach...) v roku 2005??? nie - tento film by som neodporucil asi ani tym skalnym fanusikom... ()

Dajtin

Preboha veď to sa vážne nedalo pozerať. Postavy tam umierajú, melodramaticky hraje hudba a ja sa usmievam až zabávam. So všetkých scén priam vytekala nelogickosť a bečkovosť. Bojové scény boli solídne, ale nerobte tu chybu ako ja, že ho pozeráte kvôli nim. Aspoň koniec bol ako tak zábavno-ironický. ()

Goumen

Takový slabší béčko. Souboje nejsou špatné, příběh je dost drsnej včetně samotnýho závěru, se kterým bysme se v americkým filmu určitě nesetkali, ale i tak mě to přišlo takový nezajímavý a moc mě to nechytlo ()

HKstars

Když jsem na začátku roku slyšel ódy na Sha Po Lang a hlášky o tom, že akční scény jsou ráznou odpovědí na Ong-Bak, bral jsem to s notnou rezervou. Přeci jenom měl choreo na svědomí Donnie a režíroval Wilson Yip, od kterého jsem znal jen podprůměrné Skyline Cruisers. Jenže pak přišel Unleashed a ukázalo se, že všechny postihla touha dokázat celému světu, že hongkongská choreografie neumřela, jen si dopřává pořádného šlofíka na vavřínech. Yuen Woo-Ping oklepal z Jeta prach, který se mu usazoval na ramenech (a bůhví co předvedou ve Fearless, první ukázky vypadají slibně) a teď byla řada na dalším domácím týmu - Sammo Hung si vzal na pravé křídlo Donnieho Yena a společně připravili projekt, který důmyslně spojuje přednosti klasického starého Hongkongu a moderní filmové školy. Pod slovem důmyslně byste si však neměli představovat epos ála Infernal Affairs, jak by se snad na první pohled mohlo zdát. Sha Po Lang je taktéž akční gangsterka, ale je nalajnovaná podstatně jednodušeji a odehrává se na ploše jediného dne a noci. Simon Yam v ní ztvárnil zarputilého policistu, který se snaží dostat na kobylku nejvlivnějšímu gangsterovi ve městě Wong Poovi (Sammo Hung). Ten právě vyšel z vězení, když byli na jeho pokyn odpraveni klíčoví svědkové. Zbyla po nich holčička, kterou si vzal Simon do opatrování, jenže protože život je svině, zjistili mu doktoři neléčitelný nádor na mozku. Ale ještě než praští s plackou a na jeho místo nastoupí superpolicajt Donnie Yen, musí Simon a jeho věrná jednotka vyřídit pár věcí. Jako na zavolanou přicházejí polodůkazy, které by mohly Wonga konečně natvrdo poslat za mříže. Simon se rozhodne z nich udělat důkazy plnohodnotné a trochu se při tom podvádí. To je pouze začátek divoké, noirem prodchnuté noci, kterou málokdo přežije. Mottem Sha Po Lang je jednoduché - nikdo není čistý a kdo chce likvidovat špínu společnosti, zákonitě se při tom umaže. I když Simonovi držíte všechny palečky, aby vousatého Samma usvědčil, věci se nakonec hnou jiným směrem a řady policie té noci povážlivě prořídnou, aby se děj omezil na čtyři výrazné postavy - Samma jako mafiánského kápa, Simona Yama jako nekompromisního poldu, Donnieho jako jeho zatím "neumazaného" nástupce a profesionálního hitmana, který chodí zásadně v bílém - Wu Jinga. To je ZATRACENĚ silná sestava, kterou však Wilson Yip zpočátku využívá jen v malých dávkách. Donnie ve flashbacích předvede pár prostocviků, Sammo při zatýkání naznačí, že si nenechá nic líbit a Wu Jing trpělivě vraždí nižší šarže a vypadá při tom jako Superman (ani blonďatý přeliv a basový dabing vás ovšem nerozhodí, hitmana tělem i duší byste mu uvěřili jen těžko). Tempo udržuje sled dramatických epizodek, ve kterých se možná až příliš tlačí na emoce, nicméně Wilson se nikdy nesplete a vymáčkne z diváka, co potřebuje. Většinou se tak děje za velkých gejzírů krve, Sha Po Lang je brutální gangsterka a nestydí se za to. Wu Jing své obětí likviduje výhradně nožem a nadělá při tom až neprofesionální bordel. Pokud krev a vyhřezlé vnitřnosti nemusíte, jistě oceníte Yipovy učesané záběry a přehledný střih, což je kombinace, kterou je v hongkongském filmu vidět čím dál tím méně. Až se budou rozdávat letošní filmové ceny, ty technické bych Sha Po Langu přisoudil bez váhání. Občas sice v dramatických scénách kameraman poodhalí artistické "já", ale akce je tu nasnímána výtečně a nemám k ní žádné výhrady. To ostatně platí i o samotné choreografii, která je skutečně návratem do zlatých časů, kdy platila za tu nejlepší v galaxii. Je to zcela jistě i výběrem aktérů a motivací, která přišla po Ong-Baku jako na zavolanou. Donnie Yen je ve filmu jako vyměněný - nejen že ho vidíme v seriózní a dobře odehrané roli (už jenom vypadá jako metrosexuál, nechová se tak ;), ale plní moje odvěké přání a bojuje naprosto ukázněně, nezrychleně a machruje jenom když je to bezpodmínečně potřeba. Navíc ve finále zkříží končetiny s Wu Jingem i Sammo Hungem, což je záležitost, na kterou byste si měli vzít ubrousek, jinak se poslintáte. Donnie se s Wu Jingem setká už v půlce filmu, tehdy přes mříže bezmocně přihlíží likvidaci jednoho ze svých kolegů. Od té chvíle přímo žebráte, aby už se do sebe ti dva pustili. S každým dalším Wu Jingovým superchvatem totiž víte, že to bude stát za to. Wilson Yip vás bude mučit do poslední chvíle a pak vás konečně uspokojí. Je to jako nádech po vynoření z vany, když překonáváte svůj vlastní rekord. Nebudu spelukovat nad tím, jak moc je škoda, že jdou do sebe ti dva zbraněmi a ne rukama a nohama, jejich bitka má švih, tempo, nápady i skvěle načrtnuté taktizování. A když už si myslíte, že to nemůže být lepší, přijde na scénu Sammo Hung a s mírnou pomocí stunt-doublů předvede, proč ho máte rádi. Souboje by mohly být trochu delší, ale kvantita je nahrazena pětihvězdičkovou kvalitou, která nemá za poslední roky obdoby. A hlavně je to ten klasický hongkongský "feel" (navzdory tomu, že finále se Sammem připomíná spíš jiu-jitsu), po kterém už tak dlouho voláme a jehož se jen mizivě dotknul Jackie v New Police Story (fighty v House of Fury proti tomuhle vypadají jako drátová náhražka, sorry Yuene, ale ten rozdíl mezi barbínama a bojovníkama je prostě vidět). Nejvíc mě ale těší, že se podařilo skloubit poutavý (byť jednoduchý) příběh a kvalitní akční scény. To vdechlo život neokoukanému subžánru, který snad brzy do svých řad přivítá nové členy. Pokud je tohle nesmělý pokus o obrodu, pak musím jenom zatleskat. 80% () (méně) (více)

ELDoctorow

Najväčšia sračka čo som za posledné mesiace videl. Najprv som si myslel, že to je nejaká kruto zostrihaná americká verzia, ale ako pozerám – nie, prišiel som nanajvýš o nejaké 4 minúty a to by to museli byť tie najlepšie 4 minúty svetovej kinematografie aby vytiahli tento film. Absolútne nezmyselný scenár, nezaujímavé a idiotsky konajúce postavy. Na boj sa tu čaká skoro rovnako dlho ako na Godota u Becketta a keď k nemu už konečne dôjde ešte aj to je sklamanie – lepšiu choreografiu a boje som videl už aj v poloamatérskych videách na youtube. Klišé ako odovzdanie odznaku a zbrane samozrejme taktiež nemôže chýbať, veď kam by sme sa to potom dostali? Ešte by sme, pánboh ochráň, natočili niečo originálne. Anglický dabing, s ktorým som to videl bol už len posledný klinec do lebky, keďže herci dabovali s oduševnením tovar skenujúcej bratislavskej Tesco pokladníčky. To je však jedno, ani keby to boli synchronizovali de Niro s Pacinom v životnej forme, nič by to nezmenilo. Na žánrovo podobnú Volavku (v tej však boje absentujú úplne) sa to nechytá ani náhodou. ()

Unrealik

Nemůžu si pomoci, ale film mi přijde dějově prázdný (tedy s výjimkou konce). Ale zajímavé jsou aspoň bojové scény. ()