Zóna smrti

• Hongkong Sha po lang (více)

Mafiánský boss Po (Sammo Hung) zabije detektivu Chanovi (Simon Yam) bratra. Ten brzy pochopí, že Po nikdy nebude za svůj zločin pykat a odejde do výslužby. Jeho nástupce Ma (Yen) je zásadový policajt zběhlý v bojových umění, který má však pověst násilníka. Znovu se ujímá případu a společně s bývalým detektivem Chanem se pustí do rozmetání Poova gangu. Dokáží ho dva policajti zatknout v jednom z nejkrvavějších soubojů všech dob? (Magic Box)

Chen

Brutální kriminálka u které si nejste jistí, kdo v příští minutě zemře. Scénář nešetří nikoho a krev stříká ze všech stran. Bojové scény jsou výborné, ale je jich docela málo. Veskrze si ale není na co stěžovat. ()

dezorz

ak nieco HK filmarom ide dobre, tak su to kung fu filmy. v poslednej dobe aj do HK dorazilo silne a modne eklekticke miesanie zanrov a tak dokonale zvladnute martial arts mozme zazriet v ktoromkolvek zanri, aj v noir kriminalke. nie nadarmo v suvsilosti s S.P.L., momentlanym hitom v HK rebricku, padaju prirovnania ako the killer ci hard boiled s kung fu charizmou. drsna, pomala, moralku obchadzajuca kriminalka si dlho ziadala okrem zbesilych ran strelnych zbrani aj staru dobru rucnu pracu a to v starom dobrom nestrihanom, nie na snurkach kung fu prevedeni. a presne to S.P.L ponuka. stykovu krimi s netrikovymi bojovymi scenami moderne miesajucimi styly roznych bojovych umeni tak, ako k dobrej choreografii treba. ()

bourec

Tenhle film není vůbec špatnej.Sice v první hodině občas děj ztrácí tempo,ale ta poslední půlhodina je doslova pochoutka pro příznivce asijskejch akčních filmů. 80%. ()

cubajz

mezi námi, čekal jsem že tento film bude čistý akční nářez - nic moc důraz na příběh, jen nějaká jednoduchá zápletka a hlavně hafo bezvadných soubojů. Vize se zápletkou se sice celkem splnila, ale na souboje si musíte asi 40 minut počkat (i když pravdou je, že jsou luxusní a za to čekání stojí) a namísto toho se vás film snáží pomocí teskné hudby a pomalých záběrů vmanipulovat do pocitu jakési bezmoci - zatímco během děje mě to celkem štvalo, po shlédnutí poslední scény vše zapadlo na své místo a tento teskný aspekt výrazně přispěl vyznění celého filmu. ()

TomikZlesa

Film mi dal vzpomenout na staré dobré Hong Kongské řežby typu Red Force a Ulra Force. Akce zastinuje děj a příběh filmu. Ale u tohodle typu žánru mě příběh nezajímá, a akce kterou očekávám byla na výbornou. To však neznamená že by byl příběh nějak pitomý. ()

Flynn

Průměrná podívaná... příběh jsem dle komentářů čekal trochu jako nějaký lepší... a ono to bylo takové nějaké plytké a nevyvinuly se tam postavy ani tam ani zpět... když se řezali tak to cákalo to jo... ale jinak? takové nevýrazné. ()

majo25

Dosť slabý hongkonský akčňák, kde to ako-tak nad hladinou drží jedine namakaný Donnie Jen. Sammo Hunga som mohol keď už tak v komédiách, kde sa jeho zavalitá postava do komediálnych scén hodila. Krimi zápletka sa silou mocou chce podobať na "ameriku" a nevychádza jej to ani náhodou. A to aj po technickej stránke - hrozná kamera, strih, trápne spomaľované scény. Hlavne na nepodarených dramatických scénach to vidno najviac. Tak iba akčné súboje, teda aspoň tie s Jenom, sú štandartne dobré - záverečný súboj je nadštandart. ()

Mol

Myslím, že to nebylo až tak mistrně natočeno jak bývá u těhle filmů zvykem. Konec sice pecka, když Donnie obdrží jednosměrnou letenku, ale hned v zápětí je to zbytečně natahovaný. Nedovíme se co bylo s hlavním padouchem a ten poslední záběr s těma botama na pláži. Špatně. ()

StanislachKo

Ja ten Hong Kong proste milujem! Okrem luxusných mlátičiek to má tú skoro až noirovskú atmosféru ( + hlavný námet z drsného harryho a scenáristicky výdatne podojeným Killerom Johnnyho Woo). Donnie Yen má u mňa nášlap na pozíciu najväčšieho ázijského frajera (Jackie, tras sa!) a Sammo Hung ma svojou kondičkou neprestáva prekvapovať ani s narrastajúcim vekom a pupkom. Proste šmak! Veľký! ()

Jizni Tlapa

Typická ukázka nevyužitého potenciálu pana IP mana! Šikmooká akčňárna s první fackou až ve 30 minutě??? Neexistuje!! Excelentní závěr to pak nemůže vytrhnout! ()

TO

Kruté kriminální drama, kde i hrdinové mají své chyby. Líbil se mi celý průběh, všechny režijní nápady i motiv o otcích a dětech, film pěkně gradoval a souboje samozřejmě velice povedené. Asiaté válí! ()

ywo666

Slabé. Väčšina filmu tak za 2* a jednu pridávam za hustý koniec, ktorý ale nemôže zachrániť všetko. Môj prvý film s Donnie Yenom. A nič moc. Pritom očakávania boli veľké. Dej je nezáživný. Neskutočne ma sralo ako hlavný záporák môže robiť veci za ktoré by u nás mal tak 20-30 rokov natvrdo ale nedostane ani deň lebo mu neprišili vraždu. To v Hongkongu nie sú iné zločiny??? A najviac ma sralo, že som film stále musel pauzovať lebo som nestíhal anglické titulky. Škoda Donnieho lebo v ňom rozhodne problém nebol. Aj myšlienka bola. Aj niektoré zábery boli silné. K postavám som si ale vzťah nevytvoril a v polovici som chcel aby všetci chcípli a už to skončilo. Najhoršie bolo, že Donnie predviedol vcelku málo kopov a úderov. Každopádne veľký potenciál totálne premrhaný!!! Policajné hongkongské mlátičky nemám nejak extra napozerané, ale ak je toto v červených číslach tak nič moc. Keby vznikol akčný film, ktorý by bol z USA a mal by na csfd 55%, tak keby napísali, že je z Hongkongu a hercom digitálne zošikmili oči tak ten istý film by mal 70-85%. Ale ten istý film. Nespravodlivo. Nie že by som mal niečo proti šikmáčom, mnohoje mojími obľúbencami. ()

johndee

Po druhém shlédnutí dávám 5*. Sammo Hung předvádí dokonalý koncert. Neznám snad jediného člověka, který tolik váží a tolik bezchybně předvádí. Donnie Yen rozhodí košuličku a vida, další z jeho ukázek, že je opravdový mistr je na světě. Musím ještě pochválit volbu záporáka Jackyho Wu. Tenhle kluk si zajisté ještě vyšvihne nejedno salto přes laťku pěkného hereckého výkonu. ()

zdenny

Další velký omyl v hodnocení uživatelů csfd. Za to, že děj byl rozkouskován a charaktery postav nebyly vůbec dobře vykreslené? Za to, že to nevypadalo americky? Za to, že se v celkem kvalitních akčních scénách našly typicky asijské nedostatky? Za závěrečnou bitku, která byla spíš trapná? Za to, že film neměl prakticky žádný děj - jen nenávist na straně jedné a absolutní nezájem o film na straně druhé? Ve vězení nebo v předběžné vazbě si podezřelý či obviněný prostě nemůže jen tak volat z mobilu. Prostě měli policajti ten katr otevřít a mobil mu vzít. Taktéž scéna s rozbíjením lahví. Bylo tam toho hodně, co si hrálo na něco víc, když to mělo šanci být pouze míň. Zezačátku nemůže mít tlustý mafián dítě, pak jej má a má jej tak rád, že jej nedrží v náručí ani v jedné scéně. Ani se s ním neobjeví v žádném obraze. Policajt jde za dva dny do penze, ale má čas na to, aby si sestavil speciální tým. Druhý policajt to chce udělat podle předpisů, ale nakonec do toho jde. Je to ve filmu nejlepší bitkař a fakt stojí za to, se na ty akční scény podívat. Končí ale na kapotě auta jako by to měl být pro diváka nějaký symbol. Takže znovu zopakuji: Film o nenávisti, který stírá hranice mezi dobrem a zlem, který je ale prakticky bez děje a který si hraje na něco, čeho nikdy nemůže dosáhnout. Ale někteří podivní uživatelé csfd jej do těch výšin bez ostychu vytáhnou. ()

Trustme

Film, který má příliš wtf scén a chování postav je opět asijsky přehrávající. Pokus na navázání John Woo elementů heroic bloodshed se tak pere s naivními scénami, které asijské publikum toleruje. Donnie Yen se konečně povyšuje na hodnotnou roli a připravuje diváky na Příchod Draka moderního martial arts filmu nejen co by jako fight director a nebo otloukaný Asiat. Režie se chopí (zde ještě ne úplně schopný) Wilson Yip a démonického záporaka si střihne nejpohyblivější tlusťoch v dějinách kung-fu movies - úžasný Sammo Hung. Film sám o sobě z dnešního pohledu spíše donutí diváka přetáčet "pásku", ale určitě bych ji nechal plynule běžet od 67. minuty. Nastávají totiž bojové scény, které svou propracovaností, rytmem, silou a krvavou lyrikou dělají nezapomenutelný zážitek s uměleckým dojmem. Úzká ulička snímaná s westernovou perspektivou a v ní dva muži - černý a bílý. Donnie Yen vs. Jacky Wu. K tomu hraje krásná ukolébavka. Kladně lze hodnotit i smrtonosné finále bez happy endu. ()

MI-380

Policejní drama made in Hong Kong: často nepochopitelné motivy a jednání postav, jejich podivná naivita, soundtrack jako v sovětských poetických filmech šedesátých let, násilí se snaží vypadat jako umění, neuvěřitelně rychlý tlouštík ve fialovém obleku, který všechny udolá, časté a nenadálé záchvaty psychické lability většiny postav, dokonalé akční scény. Všechny postavy jsou ještě ke všemu víceméně záporné a děj je rozplizlý jak medůza na břehu Jihočínského moře. Přes spoustu evidentních nesmyslů a nechutností drží vše pohromadě díky jakési zvláštní čínsko-anglické hongkongské poetice, která kombinuje místní mentalitu s germánským názorem na čest a povinnost. Tentokrát jdu s hodnocením ostře proti proudu: 45%. ()

KlonyIlony

Hongkongský film není Hollywood. O tom žádná. Nemusí se vám to líbit, co ale nelze neuznat je jeho originálnost, možná pramenící z čínské estetiky (pekingská opera, zenová filozofie, literatura wuxia). Yip ve filmu SPL nemá problém – stejně jako spoustu dalších hongkongských režisérů všeho ražení (komerční, kultoví,...) – s extrémem, hyperbolou, dotykem surealismu. V jakém jiném filmu uvidíte souboj (moment souboje s "big bossem" jako v počítačových hrách) tlusťocha s s chlápkem, který vypadá jako tanečník salsy (Donnie Yen), a který poté co přizabije tím, že ho hodí na stojan s flaškami, vytáhne nerozbitou láhev, která přežila tloušíkův pád, a nalije si drink... načež tlusťoch prokopne sklem v mrakodrapu, čímž způsobí, že balerín dopadne na auto čekající bossovy manželky, která tím příjde o život. Pokud chcete vidět dobrý triller o policajtech, kteří řeší střet ideálu s relitou, otázku morálky, loajality... sáhněte – vedle Volavky, filmů Johnnyho Toa a Johna Woo – po SPL. Pokud máte rád/a trillery, možná budete mít nutkání hodnotit i 5 hvězdami. ()

blackJag

V prvních 15 minutách se toho stana tolik, že by to jinému filmu stačilo na celou délku, pak už je to trochu Hong Kong klišé s povedenou (ale v podstatě sporou) choreografii rychlého kung-fu, kde dřevotříska praští jako v nejlepších dobách žánru. Závěr je veden v rozměru skoro až shakespearovské tragédie a předchozí průměrný obsah trochu povytahuje jako za příslovečné šle. II Scénář: Wilson Yip, Kam-Yuen Szeto, Wai Lun Ng. 65% ()