Elfen Lied (TV seriál)

Japonsko, 2004, 13x25 min

Předloha:

Lynn Okamoto (komiks)
  • Gereth

Všechny hlavní postavy jsou více či méně děti. Proto jsem si asi při sledování Elfen Lied pořád připadal jako nějaký perverzní pedofil. Neustálé záběry pod sukni, neustále odhalená ňadra, každou chvíli nějaké "náhodné" sáhnutí hlavního klaďase, kam neměl, co to sakra mělo být? Konfrontace dětské nevinnosti a naivnosti s opravdu krutým světem může být zajímavá, pokud se správně uchopí, ale tohle cílení na průměrného nadrženého anime maniaka mě uráželo. Ačkoliv tu většina tvrdí opak, postavy nejsou nikterak zajímavé a jejich podstatná část jsou jakési anime prototypy, o které zakopnete, kamkoliv se v této oblasti vydáte. Hlavně teda holky jsou jedna jako druhá. Místy zaujme chladnost výzkumného zařízení a některé obrazy jako kdyby vypadly z mysli HR Gigera, ale cokoliv okolo je neskutečná slátanina. // Nejoblíbenější postava: Kurama // 35%(4.6.2011)

Bizardní. Perverznost a brutalita. Ale zároveň síla a hloubka. Parádních 13 dílů. Tohle prostě jinde neuvidíte. Arigatou.(3.12.2016)

• zelvopyr

Tak už i anime... Závislý na drogách časem vyžaduje silnější dávky, protože normální už tolik nezabírají. Konzument porna chce stále drsnější kousky, protože otupěl a jeho centra libosti potřebují silnější podněty. No a konzument anime podle tvůrců Elfen Liedu už všechno viděl a nic ho nezaujme. Tak místo ečči naservírujeme full monty nahotu, místo dramatu slzy, místo napětí ultranásilí, místo roztomilosti infantilitu, místo zápletky ultraspiknutí, místo kýče velekýč, a nějak to splácáme dohromady. Asi si dám pořádnou pauzu od anime, dopr. Poslední dobou jsem sáhl po pár údajně super kouscích, no a abych tak řekl, je něco shnilého... // P.S. hodnotím stejně jako Šmouly, kvalita je podobná...(3.9.2011)

Mam len jednu väčšiu výčitku ,a to keď postavy hovoria to čo práve robia alebo čo si myslia, niekedy mi to pripomína telenovely.Inak ma potešila miera brutality a nahoty.(21.11.2006)

Nyu? Nyu! Nyuuuu…Nyu, nyu, nyu, nyu.. N-n-n-yuu? Nyu, nyu, ♫♫♫. NYU!!!(22.7.2008)

• - Nana znamená japonsky sedm, což je i laboratorní číslo diclonijky Nany. (Mates2106)

• - Výjevy z úvodní znělky jsou inspirovány těmito 10 obrazy: Zlaté slzy, Naplnění, Zlatá Adéla, Tři věky ženy, nedokončený portrét Marie Munkové, Mäda Primavesi, Adam a Eva, Polibek, Vodní hadi I a II. Jako předloha pro pozadí za závěrečnými titulky posloužil obraz nazvaný „Danaé“. Všechna zmíněná díla jsou od rakouského malíře Gustava Klimta. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Název předlohy a seriálu je převzat z německé básně „Elfenlied“, což v překladu znamená „Elfí píseň“, od spisovatele Eduarda Mörika. (Shley)