Elfen Lied (TV seriál)

• Japonsko

Erufen rîto

Elfen Lied

Animovaný / Akční / Drama / Horor / Psychologický / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 5 h 25 min (Minutáž: 25 min)

Jedno z anime, které bych komentoval slovy perfektní. Elfen Lied přináší směs psychologických podivností, ale především divákovi poukazuje na lehkou erotiku spojenou s brutalitou. Věřím, že někomu se taková směs moc nelíbila a proto dal přednost jiným seriálům, ale Elfen Lied podle mě patří ke špičce. 5/5*(22.6.2009)

První Anime seriál (když nepočítám Pokémony...a ty fakt nechci počítat), který jsem kdy viděl...na doporučení jednoho člověka, kterému tímto děkuji...Elfen Lied má všechno...nabízí celou škálu emocí (a že jich není málo)...kresba je krásná, příběh je vyjímečný, postavy jsou zajímavé, dabing je skvělý, hudba je krásná...prostě se povedlo naprosto všechno...faktem je, že místy to telenovela vážně je, ale to vůbec nevadí, protože je to podáno výborně a ani na chvíli to není trapné a nenudi...jo a Lucy je fakt sexy zabíjecí monstrum...Anime jsem dlouho přehlížel a nezajímalo mě to...ted už vím jakou jsem udělal chybu...a slibuji..napravím to......................... Elfí píseň - Vynikající záležitost - 93%(23.8.2010)

• zelvopyr

Tak už i anime... Závislý na drogách časem vyžaduje silnější dávky, protože normální už tolik nezabírají. Konzument porna chce stále drsnější kousky, protože otupěl a jeho centra libosti potřebují silnější podněty. No a konzument anime podle tvůrců Elfen Liedu už všechno viděl a nic ho nezaujme. Tak místo ečči naservírujeme full monty nahotu, místo dramatu slzy, místo napětí ultranásilí, místo roztomilosti infantilitu, místo zápletky ultraspiknutí, místo kýče velekýč, a nějak to splácáme dohromady. Asi si dám pořádnou pauzu od anime, dopr. Poslední dobou jsem sáhl po pár údajně super kouscích, no a abych tak řekl, je něco shnilého... // P.S. hodnotím stejně jako Šmouly, kvalita je podobná...(3.9.2011)

Elfen lied obsahuje mnoho dobrých momentov a má potenciál, akurát ten (na mňa až moc absurdný a uletený) príbeh o neviditeľných rukách akoby slúžil iba ako zástierka pre chladnokrvné krvavé scény plné odrezaných končatín a japonsky-fetišistickej infantilnej roztomilosti, pričom navyše tieto dva prvky spája do tak bezcitnej kombinácie až sa stáva často vyložene protivným. Potom sa človek s tým tragickým príbehom ukrivdených outsiderov má problém stotožniť a precítiť scény ktoré majú byť silné. Ale záver pekný. A skvelé intro.(5.4.2015)

Tragické melodrama v japonském podání vybičované až nebezpečně blízko k hranici kýče.. Možná se to nezdá ale celý seriál-ač se na první pohled tváří dost prvoplánově(kozy,prdelky, infantilní humor) a lacině(průhledná emoční ždímačka)-má docela dost hlubších prvků, které jsou uchyceny překvapivě dospěle a s citem(propukání a boj s duševní chorobou, psychologická zátěž traumatických zážitků minulosti, otázka vrozeného zla...). Tyhle prvky jsou ale potlačeny do pozadí-můžeme se dohadovat o tom zda to byl záměr(přesně odměřená dávka rozumnosti) , nebo naopak nutnost(kvůli přílišné komplikovanosti pro tuctového diváka)-faktem ale zůstává, že ať záměrně nebo "po haluzi" tenhle miniseriál funguje přesně a tak dlouho balancuje na hraně až to nakonec dobalancuje ke zdárnému konci..........Není to tak dokonalé jako C.Bebop ani tak precizní a epické jako NGE-je to komornější, děravější, kratší....ale pořád ještě za plný počet rudých stárs :)(12.2.2012)

• - Výjevy z úvodní znělky jsou inspirovány těmito 10 obrazy: Zlaté slzy, Naplnění, Zlatá Adéla, Tři věky ženy, nedokončený portrét Marie Munkové, Mäda Primavesi, Adam a Eva, Polibek, Vodní hadi I a II. Jako předloha pro pozadí za závěrečnými titulky posloužil obraz nazvaný „Danaé“. Všechna zmíněná díla jsou od rakouského malíře Gustava Klimta. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Nana znamená japonsky sedm, což je i laboratorní číslo diclonijky Nany. (Mates2106)

• - Spoiler: Anime má poněkud jiný konec než manga. A důvod? Poslední epizodu seriálu odvysílali 17. října 2004, ale komiks (106. kapitolu) dokončili až 18. listopadu 2005, kdy Kouta zastřelí Kaede/Lucy/Nyu z milosti. (Shley)