poster

Elfen Lied (TV seriál)

 • Japonsko

  エルフェンリート

 • Japonsko

  Erufen rîto

 • anglický

  Elfen Lied

Animovaný / Akční / Drama / Horor / Psychologický / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2004, 13x25 min

 • Hromino
  ****

  Krve tam stříká jak z prasete při porážce, ručičky a nožičky lítají vzduchem a přesto je to tak hrozně dojímavý. Hrdinka s rozpolcenou osobností, která si ve svém mládí toho vytrpěla opravdu hodně, se nebojí to na obrazovce roztočit v pořádně červeným. To vše za doprovodu chorálového Lillia, odhalených ňader a spousty ženské rozkoše. :) Je to ale celé opravdu paráda a odulí penzisti, církevní hodnostáři a staří mládenci si mohou v parku opět začít křupat klouby, pokyvovat uznale hlavami a říkat si: "Jó, to za našich časů nebylo, no... to je prostě celá ta mladá generace, no, píčovinky, bigbít, trenýrky do zvonu, na to je užije..." Nyuuuuu!(11.4.2011)

 • zelvopyr
  *

  Tak už i anime... Závislý na drogách časem vyžaduje silnější dávky, protože normální už tolik nezabírají. Konzument porna chce stále drsnější kousky, protože otupěl a jeho centra libosti potřebují silnější podněty. No a konzument anime podle tvůrců Elfen Liedu už všechno viděl a nic ho nezaujme. Tak místo ečči naservírujeme full monty nahotu, místo dramatu slzy, místo napětí ultranásilí, místo roztomilosti infantilitu, místo zápletky ultraspiknutí, místo kýče velekýč, a nějak to splácáme dohromady. Asi si dám pořádnou pauzu od anime, dopr. Poslední dobou jsem sáhl po pár údajně super kouscích, no a abych tak řekl, je něco shnilého... // P.S. hodnotím stejně jako Šmouly, kvalita je podobná...(3.9.2011)

 • Mikita
  ****

  Nesnáším podobné krvavé a brutální scény. Místy mi odpor k některým záběrům nedovoloval seriál dokoukat na jeden zátah. Navíc lechtivých záběrů bylo na můj vkus také až příliš. Přesto mi gradace příběhu a jednotlivých zápletek přišla zajímavá a nemohla jsem se seriálem rozloučit definitivně. Lucy pro mě není kladná ani nijak sympatická hrdinka, ale všechny postavy kolem ní vás přesvědčí, že si lidé i jiná stvoření občas druhou šanci zaslouží.(11.3.2013)

 • kaylin
  ****

  Je to především romantický příběh, i když jeho kořeny jsou velmi tragické. Celým příběhem se vleče Koutovo trauma z toho, že přišel o sestru a otce. Jedná se o stříbrnou nit, která má velký význam a je plně objasněna až v posledním dílu, který bych se nebál nazvat jako velké finále. Velmi emotivní díl, kterému skoro chybí humor, ale to je proto, že skutečně dokáže zamávat s vašimi emocemi. Takhle by měly vypadat závěry. Skvělé rozloučení se seriálem, který přišel se zajímavými nápady, seriálem, který je originální a vytváří neskutečné kombinace, o nichž byste si mysleli, že nikdy nemohou fungovat. Jenže ony fungovat mohou a fungují. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/05/elfen-lied-2004-80.html(13.5.2013)

 • Larky
  *****

  První Anime seriál (když nepočítám Pokémony...a ty fakt nechci počítat), který jsem kdy viděl...na doporučení jednoho člověka, kterému tímto děkuji...Elfen Lied má všechno...nabízí celou škálu emocí (a že jich není málo)...kresba je krásná, příběh je vyjímečný, postavy jsou zajímavé, dabing je skvělý, hudba je krásná...prostě se povedlo naprosto všechno...faktem je, že místy to telenovela vážně je, ale to vůbec nevadí, protože je to podáno výborně a ani na chvíli to není trapné a nenudi...jo a Lucy je fakt sexy zabíjecí monstrum...Anime jsem dlouho přehlížel a nezajímalo mě to...ted už vím jakou jsem udělal chybu...a slibuji..napravím to......................... Elfí píseň - Vynikající záležitost - 93%(23.8.2010)

 • - Spoiler: V anime seriálu chybí tyto postavy: zpěvačka Nozomi, věštkyně Anna Kakuzawa, lovec se slunečními brýlemi, Silpelit č. 28, doktor Nousou, klony – Arishia, Barbara, Cynthia a Diana – od Mariko, špionka, nevlastní bratr od Kaede, velitel flotily, operativci, malá Nyuu a další… (Shley)

 • - V manga komiksu mají jednotliví dicloniusové rozmanitou barvu očí a vlasů, stejně jako je tomu u normálních lidí. Například Kaede je zelenooká a Mariko blonďatá. (Shley)

 • - Ve 2. epizodě 1. série "Wipe Out" drží Lucy samopal v levé ruce, stejně je tomu i v komiksové předloze. Levorukost byla přitom v Japonsku tradičně vnímána negativně, stejně jako v mnoha jiných zemích. (Mates2106)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace