O ševci Ondrovi a komtesce Jůlince (TV film)

Pohádka

Česko, 2005, 50 min

• cheyene

O vánocích při snídani se na to kouknout dalo...(29.12.2008)

• Phobia

Až na výjimky nenávidím pohádky, ve kterých se v jednom kuse zpívá. Tuhle jsem nerozdýchala a musela relativně brzo přepnout na snesitelnější, příjemnější podívanou - rozbor havárie raketoplánu Challenger. Za klad lze považovat, že ta zpívánková pyjovina není studiová (ono je dnes naštěstí lacinější točit někde na zámku, než platit malíře, aby spáchal kdovíjak nepohledné kulisy), další pozitiva se hledají těžko... snad Pecha a Zindulka. 25%(20.9.2010)

Nevím, proč brněnské studio neustále cpe do svých pohádek Pechu, jeho opilecké pitvoření vydávané za vrchol herectví - to je fakt síla! Jinak velmi slušná pohádka, která mne potěšila hlavně tím, že herci hrají a nepřehrávají. Talacková má šťávu, Pardus je vynikající (taková je ho škoda, moc na něj vzpomínám!!!), Apolenář je pěkně slizký a Divíšková je prostě čuprbába od rány. Tohle se dětem musí líbit. Celkem se dá odpustit i Martákův melír. Přiznávám, že pohádky brněnského studia mne po léta děsí, ale tahle patří k těm nejlepším, co tam za dobu existence studia natočili!(14.2.2015)

Na celém světě i podsvětí je jediná holka, která by se zrovna tak mohla vdávat, takže se samozřejmě strhne mela, kdo bude šťastným ženichem. Doslova vzato - postupně všichni, ale šťastným manželem posléze jen jeden, i když s tou roztomilou, ale nablblou komteskou ani to štěstí nemohlo trvat dlouho. Ten švec měl břicho jako chcíplou chlupatou rybu, takové věci nepatří do pohádky.(25.6.2012)

• honajz

SPOILERY Poněkud zmatená pohádka, která vlastně ani pohádkou není, a která mate hnedle třemi začátky. Polovinu stopáže tak vlastně tvoří tři úvody do pohádky (u ševců, v pekle a na zámku), a teprve pak dojde k nějakému "konfliktu" (Lucifer se musí oženit, aby peklo nezkrachovalo (!), a čertovská bába mu vybere komtesu Julinku). Kouzelný dědeček je zde ozdobou navíc, funguje vlastně jen jako mluvící rozcestník - jen vždy ukáže správnou cestu. V pekle ani není potřeba zapnout nějaký fištrón, není potřeba překonat nějaké překážky, a mladí si i přes stavovský rozdíl hnedle padnou do oka a do náruče. Klady jsou exteriéry, občasný pokus o humor (ne že by vždy fungoval) a jistý celkový nadhled. Ale jinak fakt není o co hrát.(9.3.2015)

• - Natáčelo se na zámku Buchlovice a ve skanzenu Veselý kopec. (M.B)