Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V malém zámečku žil kníže se svou dcerkou, komteskou Julinkou. Měl s ní ale velké trápení. Komteska odmítala jednoho ženicha za druhým. Dala si podmínku, že si vezme za muže toho, kdo jí přinese botky, co se nikdy neprotancují. Ta zpráva se dostane až do pekla. Na pokyn Luciferovy báby starý čert Šuspajtl Julinku unese. Komteska v pekle ale dlouho nepobude – přijde ji vysvobodit mladý švec Ondra. Úsměvnou pohádku natočil Z. Kozák, který do hlavních rolí obsadil N. Divíškovou (čertovská bába), J. Pechu (Lucifer), E. Parduse (čert Šuspajtl), J. Kuneše (kníže), A. Talackovou (komteska Julinka), S. Zindulku (pohádkový dědoušek) a I. Martáka (švec Ondra). (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

Šimpy 

všechny recenze uživatele

Na to, že se jedná o novější televizní pohádku, tak celkem příjemné pokoukání. Hudba i písně navozují pohodovou nenáročnou atmosféru, nejsou přehnané a libě se poslouchají. Herci jsou veskrze sympatičtí. Příběhově samozřejmě žádnej šlágr, ale k nedělnímu obědu s dětmi, proč ne. Mimochodem, možná jsem nahluchlej, ale když je komtesce představen Luciper, říká ona "Ccože? ...Tý vole, to tady má být můj ženich?!" Fakt tam slyším to "tý vole". :-D ()

honajz 

všechny recenze uživatele

SPOILERY Poněkud zmatená pohádka, která vlastně ani pohádkou není, a která mate hnedle třemi začátky. Polovinu stopáže tak vlastně tvoří tři úvody do pohádky (u ševců, v pekle a na zámku), a teprve pak dojde k nějakému "konfliktu" (Lucifer se musí oženit, aby peklo nezkrachovalo (!), a čertovská bába mu vybere komtesu Julinku). Kouzelný dědeček je zde ozdobou navíc, funguje vlastně jen jako mluvící rozcestník - jen vždy ukáže správnou cestu. V pekle ani není potřeba zapnout nějaký fištrón, není potřeba překonat nějaké překážky, a mladí si i přes stavovský rozdíl hnedle padnou do oka a do náruče. Klady jsou exteriéry, občasný pokus o humor (ne že by vždy fungoval) a jistý celkový nadhled. Ale jinak fakt není o co hrát. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Až na výjimky nenávidím pohádky, ve kterých se v jednom kuse zpívá. Tuhle jsem nerozdýchala a musela relativně brzo přepnout na snesitelnější, příjemnější podívanou - rozbor havárie raketoplánu Challenger. Za klad lze považovat, že ta zpívánková pyjovina není studiová (ono je dnes naštěstí lacinější točit někde na zámku, než platit malíře, aby spáchal kdovíjak nepohledné kulisy), další pozitiva se hledají těžko... snad Pecha a Zindulka. 25% ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Na celém světě i podsvětí je jediná holka, která by se zrovna tak mohla vdávat, takže se samozřejmě strhne mela, kdo bude šťastným ženichem. Doslova vzato - postupně všichni, ale šťastným manželem posléze jen jeden, i když s tou roztomilou, ale nablblou komteskou ani to štěstí nemohlo trvat dlouho. Ten švec měl břicho jako chcíplou chlupatou rybu, takové věci nepatří do pohádky. ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Co do knížete, když má dluhů víc než karbaník ?!" Jeden by tradičně zoufalého Pecu i s mladým Kozákem nechal za trest na koksu klečet, ten to totiž tradičně nedotáhl a poplancal.. Tolika výtečných režijních nápadů k ničemu !! Slušně roztančená pohádková záležitost plná zhovadilých dialogů.. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (1)

  • Natáčelo se na zámku Buchlovice a ve skanzenu Veselý kopec. (M.B)

Reklama

Reklama