Reklama

Reklama

Příběh z doby rokoka a osvícenství. Vypraví o zchudlém šlechtickém mládenci, který přichází do panství příbuzné hraběnky poznat život výše postavených vrstev. Filosofie místní šlechty jsou veselice, radovánky a milování. V zahradě začíná bohatá slavnost, která se odívá do obrazů lásky. (tahit)

Recenze (14)

fragre 

všechny recenze uživatele

Rokoková letní idylka s kapkou jedu. Velice pikantně francouzské. Láska jako společenská hra, sice poněkud povrchní, ale zase neprodukující žádné Werthery. Chudák Benjamin je loven tolika ctitelkami, že tyto navzájem si ničí svá tenata, do nichž jej chtějí lapit, takže jeho toužení vychází nazmar, ač lapen by opravdu chtěl být. Michel Piccoli svou roli galantního šlechtice, který pobaveně odbývá i dobývá rozmarnou krásku (Catherine Deneuve) až se zaplete trochu více než je jeho zvykem, hraje přesvědčivě. A všem těm dámám a slečnám ty rokokové čepečky, krinolíny, stužky a krajky náramně sluší. ()

Kimon 

všechny recenze uživatele

Desítky let jsem tento zapomenutý skvost neviděl. Nyní se mi naskytla tolik očekávaná možnost po těch letech tento úsměvný romantický snímek s nepatrným lechtivým nádechem milostných hrátek opět vidět. Vznikl v roce 1968, do kin v socialistickém Československu dorazil s velkým zdržením (z důvodu odborné cenzury nějakým zasloužilým soudruhem) a já, žádoucí a chtivý obsahu deníčku panice vyrazil do kina. Jo, ... měl jsem tehdy přibližně osmnáct let a každá nová informace na toto téma byla pro mě nanejvýš vítána. Dnes, coby světem otřelý na tento snímek nahlížím už jen nostalgicky a s úsměvem. Pravda, film neztratil půvab francouzské kinematografie ani po těch neuvěřitelných 44 letech a současný mladý divák prožije pravděpodobně stejný filmový zážitek jako já tehdy poprvé v kině. Tento roztomilý snímek, který je vlastně o ničem, ... jen o flirtu, koketnosti a rozmaru francouzské šlechty a jejich služebných moc doporučuji coby něžnou oddychovku v běžném pracovním týdnu současného štvance. ()

Reklama

misterz 

všechny recenze uživatele

Veľmi jednotvárne, všetko sa tu krútilo len okolo sexu, sexuchtivých žien a neskúseného mladíka, ktorý mi svojou naivitou veľmi rýchlo začal liezť na nervy. Vzhľadom k tomu, že sa film točil prevažne okolo neho, to bolo veľké negatívum. Ani dialógy ma nebavili - také sexy plkotanie o ničom. Ale herecké obsadenie bolo skvostné. 40/100 ()

Vančura 

všechny recenze uživatele

Scenáristicky prostinké, skoro až přiblblé - celý film je v podstatě jen o tom, zda a s kým se hlavní postava nakonec vyspí, čímž se zbaví panictví, které zde kupodivu nemá cejch trapnosti (jak jsme zvyklí z amerických teenagerských komedií) - je to právě Benjaminova nezkušenost, jež se překvapivě ukazuje jako jedno z jeho hlavních lákadel na permanentně sexuchtivé ženy, jichž je v jeho okolí neustále pozoruhodný nadbytek. Jednoduchý filmový děj v tomto zachází až do jisté idealizované a nadsazené polohy, v níž Benjaminovi padá vše do klína se snadností, která nemůže nepřipomenout okřídlené rčení o pečených holubech létajících až do huby. Nemusí se ani o nic snažit, ani vyvíjet nějaké úsilí - v tomto ohledu mi byl až nesympatický, což mi film do značné míry znechutilo, protože dotyčný mladík v podstatě nesleze z plátna a celé je to hlavně o něm, ačkoli jeho postava není nijak dramaticky zajímavá. Film je žánrově čistá komedie, typicky po francouzsku rozpustilá, v níž je většina komiky postavena na konfrontaci absolutně nezkušeného Bejamina s realitou prostředí, kde jde všem v podstatě neustále o sex (nebo prostřednictvím sexu sledují jiné zájmy). Po této stránce mě to moc nebavilo a nepřišlo mi to ani moc vtipné, byť pár zdařilých humorných situací by se tam asi našlo. V čem mě ovšem film téměř okouzlil, to byla jeho výtečná kamera, hudba, kostýmy a výskyt celé řady krásných hereček, z nichž jsem Catherine Deneuve zdaleka - a trochu překvapivě - neshledal tou nejpůvabnější. Samotné závěrečné rozuzlení mě nakonec ale potěšilo a vytáhlo můj výsledný dojem z celého filmu nahoru - fandům podobných oldschoolových odpočinkových podívaných bude asi takový film připadat roztomilý a měl by se jim líbit; mně osobně však přece jen přišel spíše jen průměrný. ()

Aqualung 

všechny recenze uživatele

Krásný film.No zkuste se vžít do kůže mladíka, který do 17 let neviděl ženskou, jen strýce a stádo ovcí.Poté se dostane do rokokové nádhery a začne poznávat život.A nejen ty příjemné stránky.Maně si vzpomínám, kdy jsem poprvé objal ženskou nebo políbil.Bylo to o hodně dříve.Ale také vím, jak intenzivní bylo být s ženskou v 17letech kdy byly taneční atp....Rád bych to ještě někdy viděl.Hodnotím vysoko,vysoko. ()

Galerie (6)

Reklama

Reklama