V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

greetchen

Čekala jsem otřepané klišé o tom, jak je nebezpečné scházet se s cizími lidmi z chatu a věřila, že si to Ellen Page (kvůli ní jsem si tenhle film pustila) v roli Hayley nemile slízne. Takže tenhle film se svou nečekanou zápletkou byl pro mě pecka. Skvěle vymyšlené, skvěle odehrané, možná místy už za hranicí vkusu a uvěřitelnosti, ale čtyři hvězdy dát prostě musím. ()

Autogram

Film, ktorý nepohladí žiadneho muža na duši a ani nikde inde. Zločin a trest moderne, že by sa aj Divoký Django chvíľami hanbil a možno sa tu aj inšpiroval. Tá malá nespratnica Ellen je tak neskutočná, že sa mi začína až páčiť, našťastie už má dosť cez osemnásť. ()

Kali4

Kdyby se film držel spíše konverzační roviny, bych bych nadšen - na mysl se mi totiž dere srovnání s van Goghovým Interview, které i bez samoúčelného řezání dosáhlo mnohem působivějšího vyznění. Důvody jsou nasnadě: Hard Candy i přes fatální téma nedokáže dostatečně zaujmout vinou nepropracovaných, plochých charakterů (kdy on je domnělá, po chvíli už jasná, ale pořád podivná "zrůda" a ona mstící se racionální tyran bez jakékoli opory v reálném světě, takže též "zrůda"), které jsou ke konci téměř nesnesitelné; tam, kde by měly na řadu přicházet argumenty, přicházejí naopak vykonstruované scény, kdy ona mu hrozí nebo jej trýzní a z něho se stává žadonící chudák, případně dětský psycholog, když se ji snaží na oplátku "rozebrat" (tyto scény jsou mimořádně wtf), načež se tyto scény řetězí; ačkoli film jakoby graduje, zdálo se mi, že se myšlenkově nikam neposunul - charaktery jsou stále stejně ploché a nezajímavé, tajemství se trochu odkrývá, ale kromě několika dodatečných informací film nepřinese žádné logické vodítko, a magoři jsou vlastně oba, takže co řešit - morálně nevítězí nikdo, páč ani jeden z nich nedává po etické stránce smysl (jeho úchylka je v zásadě dost divná) a hlavně ani u jednoho pořádně neznáme důvody, jen střípky ze zázemí, a ve filmovém finále vítězí větší magor - to jsem si měl odnést? Kýžený efekt se nedostavil ani přes pytlík s ledem. ()

jefff

V pasti je originální psychothriller odehrávající se celý téměř v jedné místnosti. Nuda nehrozí, ale průměrné výkony herců atmosféru malinko kazí. Mrazivě chladná Hayley není zas až tak mrazivě chladná jak by mohla být a jak už zde zmínil Superpero Patrick Wilson někdy působí dost nevěrohodně až usměvně. Přesto šlo o zajímavý počin, který jistě stojí za shlédnutí a zamyšlení nad pointou. ()

Almásy

citam teda komentare, hehe, bozajte ma v rit. jeden z najlepsich americkych filmov ake som za davny cas videl. klobuk dolu. ()

Josefin

Perfektní ukázka, jak s nízkým rozpočtem vytvořit kvalitní thiller a dokonce s minimem herců. Originální, fajnšmekrově podané dialogy. A musím uznat, že Ellen Page se do role fantasticky vcítila. Velmi zajimavé scény, pikantní dílko! ()

zolo23

Fantastické výkony oboch hlavných predstaviteľov, ale na úkor kvality trochu slabšieho príbehu. Š K O D A ()

ImNotThere

Za málo peněz hodně muziky, ale hlavně kvalitní!!! Hard Candy je skvostem mezi psychologickými thrillery, kterému by možná prospělo osekat příliš natahovanou stopáž. Jinak si nedovolím nic vytýkat, jelikož tohle je snímek, který umí zapůsobit i tím málem, které obsahuje. Nepotřebuje napínavou hudbu, přehršle akce, ani drsný kecy. Jeho kouzlo tkví především ve scénáři, kde se samosebou najdou logické chybičky, ale pro to napětí mu to odpusťme. Nahuštěná atmosféra dělá svoje a tak ženská půlka obecenstva sedí se staženými půlkami a pánové se drží za koule. Nikdo ani nedutá a je opravdu vtipné pozorovat, jak si celý sál okusuje nehty a nervózně poklepává nohou. Příběh je postavený na emoci - pomstě, která se prodírá do divákovi mysli skrze plátno. Projednou jsem zase nevěděla komu 'fandit'. Na jedné straně stojí chladná náctiletá dívka, která je připravená vykonat pomstu za smrt kamarádky, na straně druhé pedofil žadonící o svůj život. Ale přece je Patrick krapet lidštější, než Ellen a vy se na stranu jeho darebáka přikláníte spíše, než na stranu chladné Hayley. Co já vím? Třeba to byl účel. Každopádně se skláním před Elleniným umem. V tak nízkém věku hraje lépe, než leckterá 'oscarovka'. 80% ()

Luteka

Jak natočil film, kde by napětí doslova viselo pouze na dvou hercích? Pusťte si Hard Candy a uvidíte, že je to možné ... Líbí se mi dialogy, scény i žánr, ale dle mého hodnocení, nejlepší je Ellen Page ... Tuhle holku můžu čím dál tím víc :) Je to hlavní, ale ne jediný tahou filmu, který by bez ní ovšem neprorazil tak vysoko. ()

TroiMae

"Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu." (oficiální text distributora) asi tak ()

NALBERTik

Dlouho predlouho sem cekal naky zlom, naštěstí nepřišel, asi proto film dosti oridžinal....ale do 5* mi tam este neco chybelo.... Kazdopadne vykon mlade slecinky vyborny, to se musi uznat. ()

Soweek

V tomo filmu hrají v podstatě jenom dva herci, nikdo jiný. Po celou dobu nevíte, jestli fotograf skutečně pedofilem je nebo ne a jednání čtrnáctileté teenagerky vám nahání mráz po zádech. Nechci tady prozrazovat jednotlivé sekvence, takže tu ani nevysvětlím proč vlastně dávám těch magických pět hvězdiček, budete mi holt muset věřit:-) ()

cyberhawk

Do posledni chvile jsem nevedel, komu bych mel verit, kdo je ten spatny a kdo ten dobry. Zacatek by mohl byt trochu mene roztahany. 3,5* ()

sedm.1

Jeden dům,dvě osoby a dva jejich nemocné mozky.Psychothriller v tom pravém slova smyslu.Dva skvělí herci(především tedy Patrick Wilson) v hustém thrilleru,kdy především pánskému osazenstvu a labilně slabším jedincům nemusí být V pasti zrovna dvakrát lahodné oku.Jde skutečně o jeden z mála filmů,který nemá kladnou postavu a ve kterém asi málokdo bude vůbec někomu něco pěkného přát.Samotný konec mi přijde krapet diskutabilní,ovšem hustotě předešlého dění to vůbec neubere.Silný thrillerový nadprůměr. ()

Niella

Velmi zaujimavo ponata koncepcia dvoch hercov, jedneho zlocinu a jedneho bytu. Herci su mrazivo dokonali, film mozno ku koncu straca dych, ale zaciatok je uchvacujuci. ()

DeLaMorte

Výborný thriller s vynikající Ellen Page,která zde podává excelentní herecký výkon!Hra na kočku a myš je výstižné motto tohoto filmu.To co na začátku začně absolutně nevinně....ehm nebudu tu prozrazovat děj..mrknětě a uvidíte :-) ()

vincent

Dobry napad, ktory je slusne spracovany. Kazdopadne logika ide bokom a tak som musel hlavne ku konci filmu privierat oci. Dobra vsak bola kamera, ktorej sa podarilo urobit atmosferu dusivou. No ako tak, jedina zla stranka filmu ostava Ellen Page, ktora stravi na platne vacsinu casu a ktorej som zial prilis neveril. Hlavne ked svojim otravne afektovanym hlasom prejavovala svoj vyspely intelekt. Ak by z toho niekto spravil kratky polhodinovy film, urcite by to ustalo. Takto vam ostne cas na zivanie a premyslanie o tom ako dalsi perspektivne dobry napad skonci ako priemrna jednorazovka, na ktoru rychlo zabudnete. ()

ZkuKol

Velmi povedený duel s povedeným závěrem. Ellen je asin nejtalentovanější mladice v L.A. azde to prodává naplno. David točit umí a nemá problém s omezeními jenž dávají jedna místnost a dva herci. A Patrick? Patrick dostal vděčnou roli, se kterou se s láskou pomazlil. Ideální snímek pro mladá děvčata, je v něm víc poučení, než jim dájí veškeré "moudré" promluvy od starších... Patrick chce mladičkou Ellen v posteli a Ellen chce Patricka na skřipci, hádejte kdo vyhraje... 80% ()

femme fatale

Další důkaz o talentu Ellen Page (i když dnes samozřejmě už o jejích kvalitách nikdo nepochybuje). Jen chci poukázat, že málokdo dokáže zahrát pomstichtivou postavu,aby působila uvěřitelně a zároveň nezpůsobovala škubání koutků. Nelíbilo se mi sice jak film skončil (první co mě napadlo, když naběhly titulky bylo - To je jako všechno?!) a chvílemi se mi zdálo, že se to vleče, ale při scénách jako byla kastrace a pod. jsem děkovala, tomu kdo obsadil Ellen. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila