V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

danoo

Hard Candy je dosť krutý, miestami perverzný a šokujúci postmoderný klubový snímok, ktorý útočí agresívnym obrazom a zvukom. ()

TO

Miniaturní thriller, který se celkem odlišuje od běžného standartu tohoto žánru, na mě bohužel nezapůsobil zrovna strhujícím dojmem, spíše trošku zdlouhavě. ()

_DAVE_

Dej tohoto filmu by byl v beznem zivote nejspise zcela nerealizovatelny, ale na platne se na to diva velmi dobre. Zvlaste pro muze budou nektere pasaze zcela zdrcujici. :-) ()

Beky

Co napsat?! nemůžu nic!! všechno by byl spoiler!!..tak asi takhle, film obsahuje několik brilatně psychologicky drásajících scén...ale celkový dojem kazí spousta otazníku??? ve vývoji postav a příběhu!!!....nechci kazit filmový zážitek, proto tento komentář nebude mít téměř žádnou výpovědní hodnotu a to je pro budoucí diváky jenom dobře!!!..60%!! Jednou větou: Celý film mi znělo v u ších proč? a ke konci filmu se jeho frekvence prudce zvyšovala!!! ()

Teebo odpad!

Tak za prvé: Naprosto nereálná, neuskutečnitelná kravina, logice kilometry vzdálená. Ten věk hlavní dívčí postavy se tu prostě nedá překousnout. Žádná taková malá holka není schopná namotivovat se k něčemu takovému a stát se takovou zrůdou, navíc tak inteligentní a všehoznalou. Navíc je tahle postava krajně nesympatická a protivná, ale ne v tom smyslu, jak by to snad mělo vyznít. To její vystupování nad věcí a stupidní arogantní kecy mě vytáčely po celých 100 minut filmu. Za druhé: Celý děj je společensky naprosto nepřijatelný, jestli tohle mělo přinést nějaké morální ponaučení na aktuální téma, tak to kapitálně selhalo. Slyšel někdy scénárista o presumpci neviny? Či snad o základních lidských právech? Kdo ta malá potvora je, že sama vynáší soudy a ... SPOILER! ... uřezává koule? Z tohohle mučení si má vzít někdo nějaký příklad nebo přínos? KONEC SPOILERU Hard Candy je jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy viděl a jaké ještě uvidím. O ostatních složkách filmu se nemá žádnou cenu zmiňovat, pro mě si veškerý dojem z filmu ukousl nesnesitelný děj a nějaké herecké výkony či cool kamera mi byly naprosto ukradené. Mimochodem obojí je ale podprůměrné a v současné době vychvalovaná Ellen Page u mě účastí v tomhle shitu klesla hodně hluboko, a to ne jako herec, ale jako osobnost. ()

Playman

Hard Candy je film, který byl pro mě milým překvapením (s ironickým podtónem). Naprosto brilantní psycho. Napětí vůbec neztrácí na intenzitě. Ellen Page mě (opět) uchvátila svým hereckým výkonem, ale tato chvála patří i Patricku Wilsonovi. A vůbec - zde je vidět, že z minima se dá vytěžit maximum - z mála se dá udělat hodně. Vemte kameru a luxusně sestříhejte záběry, do jednoho bytu postavte dva výborné herce a máte z toho nadprůměrný thriller, který vás místy opravdu zamrazí - osoba mužského pohlaví nemá moc příjemné pocity při sledování toho filmu a pedofilové můžou ihned provést harakiri. ()

terunka003

Napínavé, zapletené, drsné × zvrácené, místy nereálné. Jsem z toho všelijaká. Byl to takový typický thriller, kde se běhá s nožem a vyřizujou se staré účty. Autoři zřejmě chtěli poukázat na nebezpečí internetových chatů a seznamování, převážně v Americe, ve spojitosti s pedofily. Byl to děsivý snímek, a ta "holka" byla dobrý magor. Netuším ovšem kdo doopravdy byla a to mě trochu znepokojuje. Film vhodný pro nebojácné diváky a co berou filmy s trochou nadsázky. Protože jak by mohla 14-ti letá dívka utáhnout dospělého chlapa, přivázat ho k židli, pak na stůl a v závěru ho postavit na židli a zavěsit mu hlavu do provazu. Ellen Page zahrála v tomto filmu až přespříliš inteligetní americkou puberťačku. ()

Pavlínka9

Snímek, který prvním dojmem působí jako několikrát omýlané téma, které snad každý už zná. Ale o pár minut později se to všechno změní a vše je opravdu úplně jinak. Výborná výprava, kulisy a také obsazení. Dvojice, která si hraje na hru "Kočka a myš" ztvárnila své postavy brilantním způsobem. Nemám výhrady ani k jednomu, oba se ujmuli své role na maximum. Příběh je strhující a také jiný právě svým počátkem, kterým diváka láká na danou skutečnost, která se ale náhle změní a situace je úplně jiná. I když je ve filmu plno nejasností, které se v průběhu ani na konci nedozvíte, tak snad právě proto je to ta atmosféra, která člověka donutí určitou dobu po skončení filmu se zamyslet. První reakce byli velice rozporuplné, ale v tom smyslu, že film je vynikající, ale není to pro ty osoby, které nemají rádi husí kůži na těle při sledování snímků a také napínavé a rozklepané záběry kamer při vrcholících scénách. Rozhodně doporučuji. A hlavně - "Nepijte nic, co jste si sami nenamíchali." ;) ()

mickyreed

Hodně zajímavé a velmi nepínavé ... Pageová úžasně zahrála chytrou '' oběť '', která provádí nejlehčí chirurgický zákrok, který mi v této scéně zrovna moc příjemný nebyl :-! :D ... takže, kdo nakonec ziská co chce ? ()

elanius

Veľká škoda ukecanej prvej polovice filmu, tie jej premúdrelé reči začínali byť rýchlo otravné. Ale ako milovník všemožného rezania, sekania a psychického či fyzického týrania filmových postáv, musím priznať, že druhá polka filmu mala gule....ehm...ups.... :). Ďalším jasným plusom je, že na rozdiel od podobných počinov mal tento aj parádny vizuálny šmrnc. Bohovský komentár: Enšpígl. 8/10 ()

uiu

Škoda, že většina mladých holek není jako titulní postava Hayley a jsou jen naivní sexuchtivé blbky, co se nechají sbalit starším mužem na internetu. Moc povedené a diváka drží v napětí každou sekundu. ()

noriaki

One-girl-show Ellen Page. Tohle byl ten film, kvůli kterému se vyhoupla mezi mé oblíbené herečky. Měla to však pořádně těžké, protože scénář byl tak zamotaný a ona svou roli zahrála tak přesvědčivě, že jsem si podstatnou část stopáže přál, aby ji ten spoutaný chudák dal pořádně co proto. Její výkon byl však tak bezprostřední a drtivý, že jsem se ještě rád přidal na její stranu. Díky němu jsem neměl problém s ničím, co mi režisér nabídl a i přes určitou křeč v konstrukci příběhu a špatně skrývaný morální apel, jsem si Hard Candy užil. Výborný snímek, napodruhé ještě mnohem lepší. ()

pytlik...

Zásadní chybou snímku je, že ten chlapík učiní doznání až na samém konci, takže divák si nemůže jeho muka pořádně vychutnat. Celou dobu není zřejmé, na čem ta holka svá obvinění staví, nesvěří se nám, co přesně našla v trezoru za fotky a to cédéčko si taky vůbec neprohlídne. Byť je Wilson mimořádně nechutný slizoun, za svůj vzhled nemůže a její jednání tak působí přemrštěně, úchylně, moje sympatie rozhodně nesklízí. Po celou dobu jsou otevřeny dva alternativní konce – buď holka zjistí, že se spletla a celou dobu trápila (relativně) nevinného, nebo ten muž byl skutečně nebezpečný pedofil a pak si určité choulostivé operace a nepečlivé zacházení zcela zasloužil. Což asi bylo režisérovým záměrem, mně to ale vadí. Naopak musím režiséra pochválit, že udržel nechutnost v přijatelných mezích (s výjimkou toho drtiče na odpad, no fuj!) a odolal pokušení změnit film na detailní instruktážní video. Také mě překvapilo, s jakým stoickým klidem vzal Wilson své odmužnění, jiný by na jeho místě řval jako lev a bojoval do posledního dechu (a varlete, cháchá, to jsem ale vtipný). Zřejmě také četl knihu Timo K. Mukky Země je hříšná píseň, kde farmáři kastrovali dobytek výhradně svými vlastními zuby a bez jakéhokoli umrtvení , a tak byl rád, že se pokrok nezastavil a on z toho vyklouzl sice se ztrátou (nejcennější) kytičky, ale relativně bezbolestně. Nehledě na to, že se před ním jako jednomu z mála rázem otevřela lákavá možnost vyhrát 7x Tour de France. Jinak mě tu pobavily komentáře, že jako čtrnáctka takhle nevypadá a ani by se takhle „vyspěle“ nechovala. Kde je jako psáno, že se ta holka na chatu za čtrnáctku pouze nevydávala, a přitom jí ve „skutečnosti“ nebylo třeba dvacet? ()

ywo666

Ťažko film nespojlovať. Skúsim. Film je parádne zahratý a parádne natočený. To beriem. Aj keď Ellen Page je mi totálne nesympatická a od tohoto filmu ju nemám rád (nemal som ju rád ani doteraz, ale momentálne je to už osobné). Ale priebeh som si fakt pretrpel. A nejaký morálne posolstvo je v mojom prípade úplne iné ako by malo byť. Už sa mi dlho nestalo aby ma nejaký film tak nesral svojím priebehom. Film by zniesol aj 4*, ale dve strhávam za to čo som si pri ňom vytrpel. Dobrý Slade, ale nenávidím ťa, za to že si to natočil. Už nikdy z toho nechcem vidieť ani sekundu. ()

Brandon

Velmi zajímavý námět, pokulhávající provedení. Vše stálo a padalo na výkonu Ellen Page, která obtížnou roli náctileté Zorro mstitelky nezvládla. Ale chápu, že zahrát čtrnáctiletou geniální popravčí je tvrdý oříšek. Nicméně Ellen často "přehrávala" a místy jsem jí něvěřil ani nos mezi očima. Tak snad příště :-) ()

lumiros

Začátek velmi nudné a fádní konverzace při seznámení přes internet záhy vystřídal první šok, který přišel při prvním focení a zkolabování fotografa, nechápal jsem. Pak už zvrat střídal zvrat. Bylo to hodně silné a šokující. ()

Tomatáš

Asi jsem jeden z mála, ale atmosféra filmu se mi líbila...rozhodně jsem si osvěžil syndrom z "Pasti, pasti, pastiček" a celý den jsem měl divný pocit mezi nohama...:-D ()

Diego

Ve filmu se toho moc nedovíme a ke konci jsem už jen čekal, až se obrátí role, protože jakmile se ozval ten drtič opadků..a nedočkal se. ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila