V pasti

Čtrnáctiletá dívka Hayley Stark potkala na internetu okouzlujícího fotografa Jeffa Kohlvera a po následném setkání přijala pozvání navštívit jeho dům. Jeff však není jen tak obyčejný fotograf... Hayley je chytrá čtrnáctiletá holka. Ale i chytré holky dělají chyby. Přes internet se seznámí s Jeffem, módním fotografem lehce přes 30. Dají si sraz v kavárně a pak vyráží do Jeffova domu na předměstí Los Angeles. Ačkoliv je Jeff uhlazený profesionál, na jejich setkání je něco zneklidňujícího. Proč tak bystrá holka vstupuje dobrovolně do domu prakticky neznámého staršího muže? Co vedlo Jeffa, aby ji pozval? Náhodný pokec po síti, fotografování nebo skrytý záměr? Pouhé dvě postavy rozehrávají napínavou hru, která nenechá diváka v klidu až do samého závěru. Přes ožehavé téma není film prvoplánově provokativní ani přehnaně moralizující. Daleko lépe než krev a sex funguje napětí, zvyšovaném pozvolným odhalováním motivů obou postav. V pasti se pohybuje mezi psychologickým dramatem a thrillerem. Film spočívá na výborných výkonech dvojice herců v hlavních rolích: Patrick Wilson hraje Jeffa a mladá Ellen Page ztvárnila roli Hayley. Doslova vynikající je širokoúhlá kamera, která dokonale využívá možností rozlehlého moderního interiéru Jeffova domu. (oficiální text distributora)

thunnus

Velmi působivý a dramatický thriller, kdy jsem nevěděl, kterého z těch dvou psychopatů mám nenávidět víc. Každopádně od plného hodnocení mě odrazuje "jen" celé morální poselství filmu, že trestat lidi na vlastní pěst je vlastně správné, protože si to ty svině vlastně zaslouží. Jistě, zaslouží, jenže pak se to obvykle zvrhne v ještě horší věci (protože právě takovými "samosoudci" je většina spree killerů pro nechápavé) , Jinými slovy, hlavní hrdinka byla stejně špatná jako hlavní hrdina a zasloužili si buď oba umřít, nebo ještě lépe se za to vše zodpovídat. ()

petikacka

Takové pomalé psychodrama...Mě to, ale nebavilo, přišlo mi to zbytečně zdlouhavé a jaksi nepravděpodobné a nelogické, ale hlavně příliš teatrální...Ovšem klobouk dolů před výkony Page a Wilsonem...Za mě 65% ()

melloun

Takhle drsnou "čtrnáctku" doufám nikdy nepotkám. Má nesmírnou sílu (dostat bezvládné tělo dospělého muže na židli, stůl, ba dokonce ho postavit na oprátku) a inteligenci (operace, otevření sejfu). Ellen Page dominovala v komorním dramatu o dvou hercích, kteří podali výborné herecké výkony a udrželi po celý film mou pozornost. Rozhodně zajímavý počin, který stojí za shlédnutí. ()

Mat21

Uff, už nikdy ani nepomyslím na to, že bych chatoval s někým nezletilým! Film začíná setkáním poněkud nesourodou dvojící, sebevědomým 32-letým Jeffem a 14-ti letou Hayley s dětskou nevinou tváří, aby tím navázali na své virtuální seznámení. Netrvá dlouho a z restaurace se přemisťují do bytu Jeffa, aby zde mohlo začít drama v podání dvou osob. Kdo však bude v tomto dramatu tahat za delší nitky? To se zdá být sice méně pravděpodobné, ale posléze jisté, kdy Jeff upadá zdrogován na zem a probouzí se svázán na kolečkové židli. Co skrývá ve svém nitru samotářský fotograf úspěšných modelek? To se pokusí svým psychicko - fyzickým bojem všehoschopná Hayley záhy zjistit. ● Film V pasti je důkazem, že zárukou úspěšného filmu není výše rozpočtu a snaha natočit kasovní trhák, nýbrž kvalitní a originální námět. Mrazivé drama pro všechny "občas chatující" muže a chladnokrevné jednání Hayley však nejde ruku v ruce s logikou, spíš je výsledkem postupně se skádající mozaiky, která by za normálních okolností s největší pravděpodobností byla složela zcela jinak. Jakoby náhodné osvobození Jeffa z pasti vždy způsobí zvrat v ději, na který je však Hayley do důsledku připravena. Mozaiku kolečkové křesto - kovový stůl - střecha přímo staví na Jeffově úniku. Co by se však stalo, kdyby se mu nepodařil únik či se rozhodnul naložit s ním jinak? Navíc, i já coby člověk v relativně plné síle, asi bych nikdy nedokázal bezvládné 80-ti kilové tělo naaranžovat stojící na stoličce. Tintítko Hayley by ho stěží zvládla táhnout po zemi. Docela by mě zajímaly výsledky ankety mezi diváky, komu z téhle dvojice by přiřkli své sympatie. ║19.5.2009║ ()

Rocket

K tomuto filmu je skutočne obtiažne písať obsiahly komentár, hlavne ak sa v ňom chcete dotknúť aj dejovej zložky a "nespoilerovať". Podtitul filmu "Kto je mačka a kto myš?" som si všimol len v prípade českej distribúcie a vystihuje film viac ako dokonale. Počas tých 103 minút vám bude poriadne zvierať žily. Musím ešte vyzdvihnúť vynikajúce herecké výkony, Wilson je uveriteľlný, no hlavne Ellen Page je neskutočne úchvatná. Tvorcovia museli mať pri jej výbere naozaj šťastnú ruku, lebo až po tejto snímke nám svoj talent začala opätovne potvrdzovať. ()

ViktorEl

Kvalitný, pútavý, kontroverzný, napínavý thriller. Takto by som film okomentoval jednou vetou. Kvalitný - výborné dialógy s minimom postáv, Pútavý - výborný a premyslený dej, Kontroverzný - kastrácia Patricka Wilsona, Napínavý - do posledej minúty som nevedel ako sa to skončí. Pre mňa to bola skvelá kombinácia a prvotriedny thriller. 80% ()

Wawer

Herecky perfektní, režisérsky též, ale obsahově? Logika jde stranou a nahrazují ji trýznivé a svým způsobem nechutné pasáže, které se vlečou a působí dojmem, že nemají konce. Ze sledování se stává čekaní na rozuzlení, zvrat, na ten už v jeden moment téměř dojde, ale jak se zabouchnou dveře za sousedkou, zase pokračuje martýrium. Pointa jako taková mě překvapila, ale neuspokojila, po tom všem mně vůbec nezapadá do konceptu celého filmu, Jeffova volba působí po tom všem uboze, je to prohra, což vzhledem k jeho odhodlaní přežít a zvítězit tenhle souboj, které projevoval po předchozí hodinu a půl, působí nelogicky ()

Pidzey

WOW ,nemyslím tím World of Warcraft, ale údiv značící uznání. Tohle je jasný důkaz toho, že efekty, herecké hvězdy, hromada peněz ,megalomanské scény nejsou vůbec potřeba. Stačí mít k dispozici jeden dům, dva skvělé herce(přesněji jednu geniální herečku a jednoho výborného herce), špičkový scénář, režiséra co to dokáže skvěle ukočírovat a vytvořit skvělou šachovou partii, nebo chcete-li, hru na kočku a myš kdy není (hlavně ze začátku) úplně jasno kdo je kdo. ()

Shamusss

Svým způsobem zvláštní komorní drama s pomalu stoupajícím napětím, kdy divák neví, jaký zvrat ho čeká a kdo je vlastně ten špatný nebo ta oběť. Nejvíce oceňuji vynikající výkon Ellen Page. ()

Yarwen odpad!

Malá útlá teenagerka několikrát přepere osmdesátikilového chlapa, přijde na heslo do trezoru na třetí pokus, provede kastraci bez lékařských znalostí a nakonec svou oběť přemluví, aby se zabila. Toto uráží mou inteligenci. A mimochodem - pedofilie není o tom, že se chlapovi líbí čtrnáctiletá holka, pedofilie je o tom, že dotyčného vzrušuje absence vyvinutých sexuálních partií - holka nemá prsa, zadek, ochlupení atd. - proto je to úchylka. Toto jen završuje už tak hloupý děj a těžko uvěřitelné chování jeho aktérů. ()

Dement

Pozoruhodný herecký výkon mladičké Ellen Page, která bravurně vydeptá a rozebere na miniaturní kousíčky pedofila Patricka Wilsona, jejich role se rychle vymění... Film je zajímavý také tím, že se v něm objeví pouze 3!!! herci, přesto si udržuje velkou dávku dramatičnosti a napětí po celou dobu děje. ()

Snape

Drsnější verze Misery nechce zemřít, kde trýznitelkou není stará ošklivá žena, ale křehká a "nevinná" dospívající dívka. První dvě třetiny filmu jsou perfektní. Střídavě litujete a téměř chápete obě strany. Chvílemi nedýcháte v očekávání, jak se daná scéna vyvine a co se ještě stane. Pokud mám zhodnotit ústřední hereckou dvojici, oběma bych do budoucna přál významné hlavní role – s bravurou by je zvládli, hrají perfektně. Všemu pomáhá moderní a zajímavá práce s kamerou. Kdyby v poslední třetině tohoto snímku nepřibývalo logických děr a tvůrci do konce dokličkovali elegantněji, dal bych plné hodnocení. ()

Darkslayer

Na začiatku som mal divný pocit. Vyzeralo to mierne priehľadne, ale značným dejovým zvratom sa to nahle zmenilo a film naberal na obrátkach. Ellen Page v úlohe krutej, vyšinutej a genialnej "lovkyne" pedofilov (až z nej ide strach). V tom však tkvie zakladný kameň úrazu ktorým je až prílišná genialita hlavnej hrdinky. Je tažké si predstavit, že by toto dokázala dospelá žena (hoci je nepopierateľným faktom, že také určite sú) ,ale na neplnoleté dievča to je už hodne silné kafe. Až na tu trošku nereálnosti však celkom podarený Psycho Thriller. 70% ()

Eluin

Velmi zajímavá, minimalistická věc, která je ale místy trochu "klišovitá". Ellen Page je tu ve své (možná dosavadní životní?) roli dívčinky Hayley velmi přesvědčivá a tajemná (neznáme její původ, pozadí její postavy, atd..), což bezesporu na atraktivitě filmu přidává. Ještě bych vyzdvihl závěrečnou hudbu Blonde Redhead, tuto skupinu poslouchat je skutečně paráda, jen škoda, že v naši zemičce je asi jen tak neuslyšíme... ()

Režisér Zatmění restartuje Daredevila

Režisér Zatmění restartuje Daredevila