poster

Melodie mého srdce

 • Česko

  August Rush - Melodie mého srdce

 • USA

  August Rush

 • Slovensko

  Cesta do New Yorku

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2007, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Ilicka
  *****

  Nádherná hudební pohádka (ne, opravdu nemyslím typ HSM) s jedním z nejúžasnějších dětských herců současnosti, Freddy Highmorem, v hlavní roli. Spíše ve vedlejší, protože hlavní roli zde hraje hudba, ať populární či vážná; obě se celý film prolínají, až vyústí do strhujícího finále... V dalších rolích se objeví Terrence Howard, Jonathan Rhys-Meyers a Robin William v netradiční roli nejednoznačného padoucha, který se k mladému géniovi chová jako správný bezohledný manažer. *** Je jistě možné žehrat na ohraný koncept nelehké cesty za úspěchem a rodiči, ale ochromena melodiemi nejsem schopna. Od Lásky Nebeské mě žádný podobný soundtrack nechytil. Navíc vizuálně je film neméně zajímavý, snaží se "zobrazit hudbu" a musím říct, že se mu to daří. August Rush je nenápadné dítě, které jsem si, když jsem je poznala blíže, bezvýhradně zamilovala.(5.11.2008)

 • Le_Chuck
  ***

  S pojmom rozprávka som bojoval skoro celý film. A keď človek bojuje miesto toho, aby splynul je zle. Chyba bude zrejme niekde v matrixe a v tom, že som gitaru už v ruke držal a čo dokážem prekúsnuť ako filmožrút, nedokážem ako muzikant. Inač ok, hviezdy hviezdia a najviac žiari Mark Mancina a jeho živnosť. Je to jednoducho ideálny film s ponaučením predovšetkým pre nižšie vekové skupinky a melancholicky naladené polovičky, ktoré v tom tú rozprávku so šťastným koncom sami a bez boja nájdu. 60%(8.7.2008)

 • Aknah
  *****

  Neuvěřitelně krásné, romantické, přirozené, upřímné, emocionální, dojemné i veselé, taky kouzelné, jak vám docházejí všechny souvislosti, spojené příjemnou atmosférou s naprosto suverénními herci. Opravdu mě to překvapilo a mělo to prostě své kouzlo a šťávu. Konec je excelentní a ta hudba je nádherná, takže u toho happy endu jsem si hezky pobrečela, protože to bylo prostě DOKONALÉ. Dlouho sem neviděla tak vydařené ztvárnění, kterému by nic nechybělo. Bomba !(24.11.2008)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  Byl jsem okraden. Na dvě hoďky si lehnu k filmu a chlapáctví fuč, tvrďáctví fuč a cynismus taky fuč. Přiznávám, že jsem si při nadělování zapomněl k Všemohoucímu dojít pro hudební talent a od té doby jsem majitelem mimořádně vyvinutého hudebního hluchu, ale hudbu prostě miluju. A sledovat Evana, kterak všechny pazvuky světa přeměňuje na hudbu, bylo naprosto úžasné. Zbytek považuji pouze za pohádkový doprovod ke skvělému zvuku, který mé obstarožní reproduktory již léta nedokázaly vyloudit.(3.12.2013)

 • zipper111
  ***

  Hrozně okatě se to snaží diváka rozbrečet. Hned na začátku do toho Kirsten praští a sype na vás hromadu smutnejch očí a řečí malejch dětí, hlavně pak Freddieho Highmora, kterej btw táhne celý film, jinak byc to bylo mnohem horší. Ale ta prvoplánovitost, neskutečně čitelnej příběh a J.R.Meyers (to jako "zpíval co?") a Ker Russell filmu docela škodí... Robin byl naopak výtečnej, některé scény byly naprosto super (třeba ta v kostele se zborem, nebo jak to rozjel na kytaru u čaroděje) a hlavně hudba (ne od tý pseudokapely Evanova otce) byla fakt dobrá, pozvedající film trochu výš. Ono, film je v podstatě jen o hudbě, hledat v tom něco víc než jen lehce prokouknutelnou slaďárnu je blbost. Ale je to hezký :)(18.4.2011)

 • - Robin Williams se při vytváření svojí postavy Wizarda inspiroval vzhledem a chováním zpěváka Bona z U2. (Morien)

 • - Role Luise Connellyho byla nabídnuta hudebníkovi Jamesi Morrisonovi, ale on odmítl s tím, že se chce soustředit pouze na svoji hudbu. (Morien)

 • - Pro roli Lyly Novacek byly zvažovány také Liv Tyler a Claire Danes. (Morien)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace