Svolení

• USA Consent
všechny plakáty
Krátkometrážní / Komedie
USA, 2004, 6 min

Krátký film vás poučí o tom, že v právním státě dotaženém k dokonalosti (nebo spíše ad absurdum) není nic jen tak a bez malé formalitky se neobejdete ani na rande. (J.Connor)

ScarPoul

Dvaja mladý chcú na to skočiť ale pred tým než sa do toho pustia prejdú obyčajnou jednoduchou formalitou v podobe právnikov ktorý podľa zmluvy a vzájomnej dohody určia čo môže mladý chlapec spraviť mladej žene a naopak. veta ako môj klient súhlasí s cucaním a lízaným ale žiadne ťahanie( bradavkový problem by the way) takže sa rozhodne jedná o ďalšiu originalitu alá jason reitman. som nadmieru spokojný ()

zlabus

Reitmanovy celovečerní záležitosti bezmezně miluji a teď u mě plně zabodoval i na prostoru pár minut. Neuvěřitelně vtipná myšlenka a skvělé napsané dialogy. ()

ABLABLABLA

Komu tato krátká výstižná parodie právnického světa nepřijde vtipná, tak pak už opravdu nevím, co jiného někteří považují za zábavné. Tomuto se prostě říká trefa do černého. Po první minutce obyčejného trapného úvodu následuje smršť geniálního ostrovtipu mezi dvěma právníky a jejich téměř mlčícími klienty. No a ten konec už byl jen třešnička na dortu. Bravo! ()

kaylin

Aneb jak by i první rande mohlo dopadnout přesně tak, jak si představujete. Komunikace je důležitá, tak proč nezajít až do extrémů a dohodnout si, jak to bude probíhat. Jason Reitman mi opět dokazuje, že ty krátké filmy jsou jeho parketa a že je dobře, že na nich začínal. Vtip a potřebnou atmosféru se mu tady daří udržet celou dobu. ()

Gereth

A teď si vemte, že byste šli na rande přímo s tím právníkem. Ti mají své vlastní kličky ve smlouvách. // 75% ()

easaque

4* vtipné a v dnešní době čím dál víc aktuálnější zpodobnění navazování vztahů. Tentokrát je mimořádně tento kraťas vtipnější než můj komentář :-) [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

MartinNDL

Sdělovat kritiku, která je dost vážná a problematická takhle vtipnou formou, to chce jedinou věc. Dobrej scénáristickej nápad. Natočit to a zahrát byla rutina, snadný. Ale těch 5 - 6 minut textu, to se nepíše snadno, aby to bylo takhle trefný a zábavný. Klobouček. ()

SallyZen

Že já nešel na právničinu. Kolik za tuhle prácičku tak berou? No nevím, ale jako krátkometrážní snímek je to skvělé. 80% ()

Aljak

Hmmm, mne to vôbec také geniálne neprišlo, aj keď beriem, že to je všetko len recesia a sranda. No mne to prišlo skôr poriadne trápne, a síce myšlienka bola asi dobrá, ale nezaujalo ma to. To asi preto, že ja takýto absurdný "humor" akosi nemusím. ()

Agoran

Kde všude potřebujete svého právníka? To by jste se divili. Tento kraťas staví jen na dialogu, který je ovšem skvělý. ()

T-pack

Že by se projevila má nezkušenost s úřednickým šimlem? Asi je to tím, že neznám žádného právníka a nepodepsal jsem zdaleka tolik papírů, abych z toho byl otráven. Což o to, nápad tam byl, ale tak moc mě to nebavilo. Jestli jsem se pousmál, tak u pointy a to je na komediální snímeček vážně pozdě. Takže právě pointa zachraňuje video od rozhodných dvou hvězd. ()