Krutá rasa

• Jihoafrická republika The Breed (více)

Chtěli strávit týden dovolené na exotickém ostrově. Jednoho z nich napadl zmutovaný pes a letadlo, kterým přiletěli, našli v troskách... Bratři Matt (Eric Lively) a John (Oliver Hudson) spolu plánují strávit týden dovolené. Společně se svými přítelkyněmi Nicki (Michelle Rodriguez), Sarou (Taryn Manning) a jejich kamarádem Noahem (Hill Harper) si chtějí užít trochu legrace a odpočinku na exotickém ostrově. Na místě je však brzy jeden člen výpravy brutálně napaden psem. Proto se rozhodnou, že ostrov raději opustí, jenže letadlo, kterým do tohoto ztraceného ráje přiletěli, nacházejí v troskách. A to není ta nejhorší zpráva. Mnohem děsivější je, že útok šelmy nebyl náhodný. Po ostrově se totiž pohybuje smečka zmutovaných psů, která rozhodně nemá zájem na tom, aby se výpravě podařilo uniknout... (oficiální text distributora)

Blood311

Další horor nehoror, teda alespoň z mýho pohledu. Nechápu, čeho sem se jako měl v tomhle filmu bát, pár pejsků co koušou? ale notak. Místy sem se snad i "smál". Když byli na střeše, proč ty psy nepotsříleli tim lukem? Jednoho sejmuli, tak proč ne všechny? nebo alespoň tolik, kolik mělí šípů. Ta holka s prostřelenou nohou kulhá ale za 10 minut ve tředisku chodí jak "za mlada". Mimochodem, když ti psi nechtěli aby byli ti lidi na ostrově, proč jim pořád bránili v tom aby odešli ? :-D...Mírně nedomyšlený film. Ano, zajímalo mě jak to dopadne, ale to je asi tak vše. ()

Bleis

Slabé postavy, slabé spracovanie a najhorší na tom celom je ten slabučký, často nelogický scenár s "príbehom" ktorý by urazil hádam aj Uwe Bolla. Zle, zle, zle! Už ani neviem za čo som dal tú jednu hviezdičku. Asi za to, že som to cez to všetko vydržal pozerať až do konca. ()

Profík

Nedávno jsem začal trochu více horory vyhledávat. Tento není ničím extra originální. Ale má celkem slušnou atmosféru, docela sympatické herce a mojí oblíbenou Michelle Rodriguez, není to úplně hloupé a psi jsou docela působiví. Je tam pár nelogičností, ale který podobný horor je nemá. 70%. ()

Jennifer600

Nojo, opět partička lidí kteří si vyrazí na nějakou chatu. Ale musím říct že tenhle film si určitě zaslouží tři hvězdy, jelikož je napínavý, neustále nějaká akce a mě to bavilo! ()

kesinaa

Krutá rasa je film, schválně nepíšu horor, o skupině teenagerů, jimž idylický víkend na pustém ostrově, kde si chtěli odpočinout od studia, poněkud narušila smečka divokých psů. Opět, schválně nepíšu "vzteklých", protože psi nakažení vzteklinou umírají nejpozději do půl roku po vypuknutí nemoci na ochrnutí dýchacích cest, a rozhodně by nevydrželi běhat celý rok po opuštěném ostrově, aniž by se sežrali navzájem. Kdo ty psy asi celý rok udržoval při životě? Pochybuji, že by si lovili ryby a pili mořskou vodu, nebo by za nimi jezdili lidé, kteří by jim místo kulky nebo smrtící injekce vozili pytle granulí. Pokud ale pominu několik logických nesmyslů, dostanu vcelku slušný příběh s komorním obsazením postav, z nichž mě nejvíce potěšil Eric Lively - jako zapálená kynoložka se s názory jeho postavy (Matta) dokážu plně ztotožnit. Oliver Hudson mě místy trochu štval, stejně jako Hill Harper, u něhož jsem konec tak nějak čekala (černoši vždy umírají jako první, no ne???). Z dámských hereček dávám palec nahoru Michaelle Rodriguez, kterou jsem viděla v seriálu Lost, kde mě neskutečně vytáčela, tady ale hrála celkem dobře. Osud poslední herečky Taryn Manningové mi byl tak nějak lhostejný, ničím mě ve filmu nezaujala. Celkově atmosféra pohodového trávení času na ostrově i boj o holý život se smečkou špinavých a řádně agresivních vlčáků byla ale dobrá a místy také slušně napínavá. Dost mě ale zklamalo zjištění, že psi byli "geneticky změněni". Jako by vzteklina nebyla dost pádným či zajímavým argumentem, proč jít všem, kteří k ostrovu připlují, naštvaně po krku. Úplný závěr filmu mě překvapil, ale logicky se mi také nezdá přijatelný. Abych to nějak zakončila, The Breed je slušný survival snímek s dobrou atmosférou, více thriller než horor, s malým množstvím postav, což filmu jen prospívá. Naopak škodí přehnanost některých scén a logické nesmysly. Jako zarytá pejskařka ale film hodnotím pozitivně. ()